Będzie można palić drewnem w Warszawie!

W dniu 20 stycznia podczas ostatniej sesji Rady Warszawy radni odrzucili projekt uchwały w sprawie wprowadzenia zakazu spalania węgla i drewna w domowych piecach od jesieni 2023 roku. Projekt został odrzucony większością głosów - poparło go tylko czterech radnych. Dokument zakładał zakaz palenia węglem i drewnem, począwszy od 1 października 2023 roku. Wcześniej również Komisja ds. Ochrony Środowiska jednogłośnie zaopiniowała negatywnie zaproponowany dokument.
Będzie można palić drewnem w Warszawie!
Warszawa

W dniu 20 stycznia podczas ostatniej sesji Rady Warszawy radni odrzucili projekt uchwały w sprawie wprowadzenia zakazu spalania węgla i drewna w domowych piecach od jesieni 2023 roku.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej KOMINKI.ORG.

Projekt został odrzucony większością głosów - poparło go tylko czterech radnych. Dokument zakładał zakaz palenia węglem i drewnem, począwszy od 1 października 2023 roku. Wcześniej również Komisja ds. Ochrony Środowiska jednogłośnie zaopiniowała negatywnie zaproponowany dokument.  

Co ważne, branża kominkowa aktywnie uczestniczyła w konsultacjach projektu uchwały antysmogowej dla Mazowsza udzielając się i udowadniając, że nowoczesne urządzenia takie jak kominki i piecyki spełniające wymagania Ekoprojektu, opalane drewnem o wilgotności poniżej 20%, są niezbędne i nie przyczyniają się do powstawania smogu. Swoją wiedzą dzielili się także specjaliści z kampanii Drewno Pozytywna Energia

Cieszymy się z decyzji władz województwa mazowieckiego i gratulujemy rozsądnego podejścia, gdyż używanie urządzeń spełniających wymagania Ekoprojektu na drewno nie ma istotnego wpływu na jakość powietrza. Nie zapominajmy przy tym, że kominki i piece opalane drewnem to wręcz urządzenia, które oszczędzają energię i zabezpieczają energetycznie dom na wypadek przerw w dostawie prądu i gazu. Dodatkowo palenie drewnem w kominkach i piecach nie zwiększa emisji CO2, bo drewno jest odnawialnym źródłem energii.

Zakaz palenia drewnem chce wprowadzić także projekt uchwały antysmogowej dla województwa warmińsko-mazurskiego, dlatego zachęcamy do wejścia w link poniżej i wzięcia udziału w konsultacjach: 

Weź udział w konsultacjach. Popieraj biomasę i kominki - Dowiedz się więcej!


 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama