Reklama

Ogrzewaj dom biomasą - przegląd kotłów na pellet

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie kotła na pellet warto zdobyć niezbędne informacje o samym pellecie oraz sposobie jego wykorzystania. Należy pamiętać, że pellet to odnawialne źródło energii. Obecnie jest cennym surowcem wykorzystywanym na szeroka skalę przez producentów pelletu w Polsce i na całym świecie. Zachęcamy do zapoznania się z przeglądem kotłów na pellet.
Ogrzewaj dom biomasą - przegląd kotłów na pellet
Przegląd kotłów na pellet

1. Kepo MC 15/20/25 kW

Charakteryzuje się małymi wymiarami, dużą mocą, doskonałą izolacją, wysoką wydajnością energetyczną, łatwą konserwacją i nowoczesnym designem.

2. Lidia Compact mini 10/15/25 kW

Kompaktowy kocioł do zadań specjalnych. Dzięki jego niewielkim rozmiarom zmieści się praktycznie w każdej najmniejszej kotłowni. Wyposażony w zintegrowany zasobnik na pellet (35/72/87 l).

3. Red Selecta Q z Wi-Fi 15/20/25/30/35 kW

Kocioł Red Selecta to następca uznanego i sprawdzonego na naszym rynku kotła Red Compact. Poza wszystkimi zaletami „Compacta” posiada sporo nowości. Kryje w sobie całkowicie nowy typ paleniska, gdyż jest ono głębsze i wyższe. Palenisko jest w 100% hermetyczne, rozwiązanie to wprowadzono we wszystkich nowych produktów MCZ Group. Red Selecta to kocioł szczelny, w którym pellet pali się pobierając tlen wyłącznie z zewnątrz, pozwalający na oszczędność i perfekcyjny komfort termiczny w nowoczesnych domach. Dzięki nowemu ceramicznemu żarnikowi, płomień pojawia się już w ciągu trzech minut, to o 40% szybciej niż w poprzednich wersjach oraz o wiele niższy pobór prądu. Dodatkowo wyizolowany został wymiennik wodny w celu zwiększenia efektywności cieplnej. Uproszczono i przyśpieszono proces czyszczenia wymiennika.

 


4. EVOPELL

Kompaktowy i nowoczesny kocioł pelletowy o niewielkich rozmiarach umożliwiający instalację w małych pomieszczeniach. Pionowy wymiennik wyposażony w samoczyszczący palnik centralny zapewnia wysoką sprawność kotła. Przewidziano możliwość rozbudowy zasobnika paliwa dzięki dedykowanej nadstawce.

5. ALFA II F

Automatyczny kocioł pelletowy z innowacyjnym palnikiem centralnym. Wymiennik ciepła z wbudowanymi systemami automatycznego czyszczenia ciągów spalinowych oraz odpopielania komory popielnikowej znacznie poprawia komfort obsługi urządzania, a zestaw hydrauliczny ułatwia podłączenie do instalacji co.

6. EPSILON F

Automatyczny kocioł pelletowy z innowacyjnym samoczyszczącym palnikiem centralnym wyposażonym w system podwójnych zapalarek TSS Twin Park System. Funkcja automatycznego czyszczenia wymiennika ciepła oraz automatycznego odpopielania zwiększa komfort obsługi. Kocioł charakteryzuje wysoka sprawność (do 94,1%) dzięki zwiększonemu odzyskowi ciepła ze spalin.

 


 

7. Forest Natura

Ekologiczny kocioł o stalowej konstrukcji wymiennika, przeznaczony do spalania biomasy drzewnej w postaci pelletu. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy wymiennika oraz nowoczesnego palnika uzyskaliśmy optymalny odbiór ciepła ze spalonego paliwa. Automatycznie rozpalający się palnik, montowany jest zewnętrznie na drzwiczkach popielnikowych kotła. Paliwo (pellet), zanim trafi na pokład rusztowy palnika, jest unoszone ku górze poprzez specjalną konstrukcję podajnika, a następnie precyzyjnie dozowane. Dzięki takiej konstrukcji nie ma możliwości cofnięcia płomienia. Wysoka sprawność na poziomie do 94,9% stawia kocioł wśród liderów w swojej klasie. Co więcej, kocioł posiada certyfikat klasy 5 PN-EN:303−55.2012 oraz świadectwo Ecodesign Komisji Europejskiej, który będzie wymagany od 2020 roku.

8. Forest

Ekskluzywne rozwiązanie, które zaspokoi potrzeby najbardziej wymagającego klienta. Piec na pellet z podajnikiem FOREST jest kotłem trójciągowym, wyposażonym w wygodną automatykę pozwalającą na podłączanie modułów dodatkowych, jak np. moduł internetowy, sterowanie pogodowe itp. Dzięki zastosowaniu w kotle co na pellet mechanizmu pozwalającego na regularne oczyszczanie wymiennika oraz innowacyjnego palnika pelletowego samoczyszczącego, sprawność kotła utrzymuje się niezmiennie na poziomie do 96,1%. Kocioł może być również wykorzystywany do podgrzewania wody użytkowej. Piec CO na pellet FOREST jest przystosowany do pracy w układzie otwartym, jednak może być także montowany w układzie zamkniętym pod warunkiem zastosowania dodatkowych zabezpieczeń.

 


 

9. Extraflame PR20

Innowacyjny kocioł na pellet do centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Cechy:

• kompresja popiołu – automatyczne usuwanie popiołu z bezszczotkowym

silnikiem, wyjmowana szuflada na popiół

o pojemności około 15 l wyświetla komunikat, gdy popielnik jest pełny i wyświetla alarm, jeśli popielnik zostanie

zablokowany;

• automatyczne systemy czyszczenia żeliwnego paleniska oraz wymiennika;

• bezszczotkowa przekładnia o wysokich osiągach i niskim poziomie hałasu do podawania pelletów i czyszczenia rusztów;

• wbudowana płyta rozszerzeń (strefy, bufor, zawór 3-drogowy itp.);

• termiczna sonda w komorze spalania;

• wysokowydajna pompa PWM;

• wyświetlacz Black Mask ze zintegrowanym połączeniem Wi-Fi umożliwiającym zdalne zarządzanie dzięki nowej aplikacji Total Control 2.0.

10. Extraflame PK15

Innowacyjny kocioł na pellet do centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Cechy:

• automatyczne systemy czyszczenia żeliwnego paleniska oraz wymiennika;

• elektroniczny system antykondensacji;

• bezpieczeństwo termiczne i ciśnieniowe;

• sonda poziomu zbiornika na pellet;

• wysokowydajna pompa PWM;

• wyświetlacz Black Mask ze zintegrowanym połączeniem Wi-Fi umożliwiającym zdalne zarządzanie dzięki nowej aplikacji Total Control 2.0.

 


 

11. Kalor 16/20/24/28/32 kW

Kompaktowy kocioł na pellet włoskiej firmy Kalor został zaprojektowany, aby zapewnić maksymalną autonomię i maksymalną wydajność pracy. Jest wyposażony w zapalarkę ceramiczną oraz zbiornik na pellet o pojemności do 130 litrów i autonomii do 59 godzin pracy. Można go zintegrować z samoczyszczącym palnikiem i kompaktorem popiołu.

12. Aqua 15/20/24/30 kW

Włoski kocioł marki Moretti Design o kompaktowych wymiarach. Jest wyposażony w samoczyszczący palnik, moduł Wi-Fi w standardzie, zapalarkę ceramiczną oraz optymalny zasobnik na pellet. Posiada wysoką wydajność energetyczną. Kocioł jest objęty 6-letnią gwarancją.

 


 

13. Producent pelletu drzewnego "Tartak Olczyk" 

Czyste drewno bez dodatku jakichkolwiek

chemicznych lepiszczy to po prostu Pellet

Olczyk Producent pelletu drzewnego

Sekretem najwyższej jakości Pelletu Olczyk jest odpowiednio dobrana technologia jego produkcji oraz pewne źródło pochodzenia materiału. 100% drewna iglastego w postaci sosny, jodły i świerka poddawane jest obróbce korowania, przez co zrębka i trocina

użyta do produkcji pelletu nie zawiera kory, w której mogą znajdować się zanieczyszczenia mineralne, tj. piasek.

Pozbycie się kory jest jednym z decydujących czynników wpływających na zawartość popiołu w pellecie i bezawaryjną pracę kotła CO.

 

 


 

14. BRETA 12/18/24/30 kW

Bardzo wydajne termokominki z płaszczem wodnymi. Spełniają wymagania emisji zanieczyszczeń ECODESIGN. Cechy: 

- Bardzo wysoka sprawność (do 95%).

- Pojemny zbiornik na pelet o pojemności do 35 kg (dla największych mocy).

- Nowoczesny modulowany, zintegrowany palnik .

- Inteligentna automatyka kontrolująca pracę kotła oraz instalacji grzewczej i wody użytkowej. 

- W pełni zautomatyzowane rozpalanie i sterowanie procesem spalania

- Bogate wyposażenie, m.in.: automatyka, pompa obiegowa, 

  naczynie wzbiorcze, zawór bezpieczeństwa

- Możliwość podłączenia zasobnika wody użytkowej czy  regulatora temperatury pomieszczenia

- Możliwość instalacji w pomieszczeniu mieszkalnym   (nie wymagają pomieszczenia technicznego) 

- 5 lat gwarancji po spełnieniu warunków gwarancyjnych.

15. BIOPELLET 12/18/24/30 kW

Jedne z najbardziej wydajnych kotłów w swojej klasie o podwyższonym standardzie emisyjności. Spełniają wymagania emisji zanieczyszczeń ECODESIGN oraz programu Czyste Powietrze. Cechy: 

- Bardzo wysoka sprawność (do 96%).

- Pojemny zbiornik na pelet o pojemności 105 kg.

- Nowoczesny modulowany, zintegrowany palnik .

- Inteligentna automatyka kontrolująca pracę kotła oraz instalacji grzewczej i wody użytkowej. 

- W pełni zautomatyzowane rozpalanie i sterowanie procesem spalania

- Bogate wyposażenie, m.in.: automatyka, pompa obiegowa, 

  naczynie wzbiorcze, zawór bezpieczeństwa

- Możliwość podłączenia zasobnika wody użytkowej czy  regulatora temperatury pomieszczenia

- Łatwy transport i montaż dzięki kompaktowym rozmiarom 

- 5 lat gwarancji po spełnieniu warunków gwarancyjnych.

 


16. GRAND PELLET

Kocioł na pellet wyposażony w automatyczną zapalarkę, automatyczny system odpopielania i automatyczne czyszczenie kanałów konwekcyjnych. Posiada certyfikaty: EcoDesign, 5 Klasa. Kwalifikuje się do programu „Czyste Powietrze”. Dostępne moce: 15 kW, 20 kW, 25 kW, 34 kW.

17. SMART PELLET WF

Idealne rozwiązanie na pellet dedykowane osobom, które cenią sobie efektywność i oczekują wysokiego poziomu komfortu. Ma możliwość ustawienia wyjścia czopucha u góry lub z tyłu. Posiada certyfikaty: EcoDesign, 5 Klasa. Kwalifikuje się do programu „Czyste Powietrze”. Dostępne moce: 16 kW, 20 kW, 25 kW, 30 kW.

18. SLIM PELLET

Bardzo ustawne urządzenie na pellet, dedykowane do małych kotłowni. Jest wyposażony w automatyczną zapalarkę. Zbiornik na pellet umieszczono pod kotłem. Czyści się go ręcznie od przodu. Posiada certyfikaty: EcoDesign, 5 Klasa. Kwalifikuje się do programu „Czyste Powietrze”. Dostępne moce: 10 kW, 15 kW, 20 kW.

 


 

 


Oceń

Reklama
Reklama