Reklama

Malarskie wyprawy w świat ognia

Grażyna Piórko, z wykształcenia i zamiłowania artysta-malarz, od lat projektuje wnętrza oraz unikatowe meble, pozostawiając na nich ślad swojej pasji.
Malarskie wyprawy w świat ognia
Kominek z malowaną dekoracją kwiatową

Grażyna Piórko, z wykształcenia i zamiłowania artysta-malarz, od lat projektuje wnętrza oraz unikatowe meble, pozostawiając na nich ślad swojej pasji. Kominki tknięte pędzlem artystki nadają wnętrzom rozpoznawalnego, choć niezwykle oryginalnego charakteru. Wkomponowane w całość wnętrza zwykle podporządkowują sobie pozostałe elementy wystroju lub wręcz przeciwnie – prowokują swą odmiennością.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz w kategorii KOMINKI. 

dekoracja malarska na kominku
Kominek wbudowany w ścianę, ozdobiony malunkiem

Zawsze zależy mi na tym, aby kominek służył jakiejś wartości w estetyce: zadrażnieniu lub wyciszeniu – przyznaje malarka. Przenoszone na bryły kominków obrazy emanują spokojem i łagodnością, bo tego właśnie – zdaniem artystki – najczęściej potrzeba współczesnym domostwom. Chętnie i często inspirację do pracy czerpie z antyku, nanosząc motywy mitologiczne na nowoczesne bryły obudowy. – Najlepsze efekty w eksponowaniu ognia daje zapewnienie mu odpowiedniego, czyli harmonijnego i wyciszonego estetycznie tła – przekonuje pani Grażyna. Jak widać na zaprezentowanych realizacjach, artystka znajduje na to wciąż nowe sposoby, każdy przypadek traktując jak zupełnie odrębną, malarsko-projektową wyprawę w świat indywidualnych gustów i oczekiwań gospodarzy domu. Zwykle trafia do indywidualistów, a zmieniając ich domy, działa jak psycholog dbający o dobre samopoczucie klientów. Ciepła ich domowych ognisk dogląda jeszcze długo po ukończeniu zlecenia. Z właściwą sobie energią modernizuje i udoskonala przestrzeń w pościgu za spełnieniem wciąż zmieniających się potrzeb i upodobań domowników, z czasem już nie tyle jako projektant, co raczej jako przyjaciel domu.

dekoracja malarska na kominku
Obraz namalowany na kominku

Agnieszka Krysa

Zdjęcia: Marta Zionkowska, Realizacja kominków: Kominki Elżbieta i Marek Zajączkowscy, dekoracja malarska: Grażyna Piórko


Oceń

Reklama
Reklama