Reklama

Kuchnie

W tym dziale naszego serwisu piszemy o:

  • kuchnie opalane drewnem, 
  • kuchnie na pellet
  • trzon kuchenny, kuchnia kaflowa, domowy piec chlebowy, piec do pizzy
  • kuchnia z fajerkami, kuchnia angielka, kuchnia budowana metodą zduńską
Jakie znaczenie ma "ogień" w potrawach?
Jakie znaczenie ma "ogień" w potrawach?

Podczas okresu wiosennego należy gotować na ogniu, który pochodzi ze spalania drewna (ruch drewna), latem najważniejsze znaczenie ma sam płomień (ruch ognia). Najzdrowszą metodą jest uzyskanie ognia pochodzącego ze spalania węgła i drewna.

18.02.2019 00:00
Powrót pieców chlebowych
Powrót pieców chlebowych

Tradycja pieców chlebowych jest bardzo stara. Dowiedziono, że od średniowiecza budowano piece chlebowe na użytek społeczeństwa. Od przełomu XVII i XVIII wieku budowa „gminnych” pieców chlebowych wzrosła

08.05.2018 00:00
Kuchnie stalowe i żeliwne wolno stojące
Kuchnie stalowe i żeliwne wolno stojące

Stalowa kuchnia opalana drewnem umożliwia przygotowywanie smacznych i zdrowych dań. Kuchnie wolno stojące często instaluje się w domkach letniskowych, lecz spotyka się je także w domach mieszkalnych, gdzie wykorzystywane są do przygotowywania posiłków. Istnieją również kuchnie w wersji z płaszczem wodnym, które umożliwiają ogrzanie nie tylko jednego pomieszczenia, ale dużo większej powierzchni.

30.04.2018 00:00
Kuchnie kaflowe nowoczesne i angielki
Kuchnie kaflowe nowoczesne i angielki

Kuchnie kaflowe były kiedyś elementem wyposażenia wielu domów. To wokół nich kręciło się życie, a przestrzeń kuchenna była jedną z najważniejszych stref. Niestety dla większości osób kuchnie kaflowe są niemodne. Jednak nie musi tak być, bowiem dzisiejsza technologia i dostępność materiałów sprawiają, że obecnie urządzenia te przybierają zaskakujące formy różniące się od tych z przeszłości.

14.06.2017 00:00
Kuchnie z duszą
Kuchnie z duszą

Czy pamiętacie wyjazdy na wieś, na kolonie lub letnisko? I kuchnie, w których panie kucharki gotowały obiady, szykowały śniadania i kolacje, a wszystko proste, swojskie i smaczne? Moda na eko w jedzeniu stała się codziennością i nikogo nie dziwi. Można być także eko i nowoczesnym jednocześnie jeśli chodzi o kuchnie kaflowe.

22.07.2015 00:00
Piec chlebowy w domu
Piec chlebowy w domu

Własnoręczne pieczenie chleba staje się coraz bardziej popularne. Taki chleb jest dużo zdrowszy i smaczniejszy od tego kupionego w sklepie, dlatego wiele osób decyduje się na samodzielne przygotowanie pieczywa w domu. Chleb można piec w elektrycznym lub gazowym piekarniku, jednak dużo lepsze rezultaty można uzyskać przyrządzając chleb w piecu na drewno w piecu chlebowym.

26.09.2014 00:00
Kuchenne rewolucje
Kuchenne rewolucje

Od kilku lat panuje moda na gotowanie. Renesans przeżywają też urządzenia do przygotowania potraw – tradycyjne kuchnie. Kuchnia kaflowa opalana drewnem stała się obiektem pożądania wielu kobiet i… mężczyzn. Bo chociaż dwie polskie edycje MasterChefa temu przeczą, to podobno mężczyźni są najlepszymi kucharzami – jeśli już ruszą się sprzed telewizora.

20.03.2014 00:00
Malowane kuchnie kaflowe
Malowane kuchnie kaflowe

Kaflowa kuchnia ma niepowtarzalny urok. Użycie do jej budowy artystycznie malowanych kafli sprawia, że kuchnia będzie nie tylko praktycznym urządzeniem, ale stanie się także wyjątkową ozdobą wnętrza. Wzory kafli można dobrać do wnętrz zarówno rustykalnych jak i utrzymanych w nowoczesnej stylistyce.

04.02.2013 00:00
Inna kuchnia, bo z kafli
Inna kuchnia, bo z kafli

Od wielu lat dostępne są tzw. kuchnie na miarę. Początkowo wydawało się, że oferta różnych firm polskich, niemieckich, francuskich, włoskich i skandynawskich zaspokoi nawet najbardziej wyszukane (czytaj: najbardziej kosztowne) wymagania. I oto, po kilku latach obecności na rynku okazuje się, że meble tych firm zaczynają upodabniać się do siebie. Dzieje się tak z powodu unifikacji większości meblowych elementów, kooperacji pomiędzy firmami oraz... ułatwiania sobie pracy przez projektantów.

04.01.2010 00:00
Reklama
Przeczytaj także
Reklama