Reklama

Kominy i systemy grzewcze Schiedel - mądry wybór

Komin idealnie dopasowany z urządzeniem grzewczym funkcjonuje najlepiej. Dlatego Schiedel to obecnie już nie tylko kominy, ale też komin systemowy zintegrowany z kominkiem na drewno lub piecykiem na drewno. Ostatnio do rodziny naszych systemów grzewczych dołączył Kingfire Kanto z narożnym paleniskiem, który na życzenie może być wyposażony w filtr elektrostatyczny cząstek stałych i katalizator.
kominy-shciedel-madry-wybor

Co nas wyróżnia?

Schiedel kojarzy się z ceramicznym kominem systemowym. Od czasu tego rewolucyjnego wynalazku minęło 77 lat. Obecnie nasza oferta jest bardzo szeroka i różnorodna. Znajdują się w niej kominy ceramiczne, stalowe oraz nowoczesne zestawy kominów zintegrowanych z kominkiem lub piecykiem. Przykładamy dużą wagę do wysokiej jakości naszych produktów i profesjonalnej obsługi klientów. To połączenie pozwala nam od wielu lat pozostawać liderem na rynku. 

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale: Kominy i wentylacja do kominka

Po co nam kominy?

Rynek urządzeń grzewczych jest wymagający i wciąż się zmienia. Coraz większą popularnością cieszą się fotowoltaika i pompy ciepła. Jednak w razie braku prądu zawodzi pompa ciepła, a magazyn energii po kilku godzinach się opróżnia. Komin plus biomasa może stanowić główne lub wspomagające ogrzewanie budynku i jest doskonałym zabezpieczeniem w różnego typu sytuacjach kryzysowych. Mając w domu kominek użytkownik czuje się bezpiecznie i komfortowo. Firma Schiedel aktywnie wspiera ideę komina bezpieczeństwa, komina przyjaznego dla użytkownika i środowiska.

Wybór komina – z nami to proste

Nawet spełniające najwyższe standardy urządzenie na drewno lub pellet do sprawnego funkcjonowania potrzebuje dobrze dopasowanego systemu odprowadzania spalin. Firma Schiedel dysponuje zespołem specjalistów, którzy dobiorą odpowiedni typ komina dla konkretnego budynku. Chcemy, aby klient otrzymał najlepszy możliwy produkt - sprawny, bezpieczny i funkcjonalny. Nasze kominy stalowe doskonale sprawdzą się również w modernizacjach i remontach budynków wymagających wymiany starych urządzeń grzewczych na nowe. Warto podkreślić, że mogą być one stosowane w miejscach niedostępnych dla systemów ceramicznych. Jednocześnie komin stalowy możemy dopasować kolorem do elewacji budynku. 

Kominek zintegrowany z kominem – system niezawodny

Komin idealnie dopasowany z urządzeniem grzewczym funkcjonuje najlepiej. Dlatego Schiedel to obecnie już nie tylko kominy, ale też komin systemowy zintegrowany z kominkiem na drewno (Kingfire) lub piecykiem na drewno (Sirius, Mimas, Sargas). Ostatnio do rodziny naszych systemów grzewczych dołączył Kingfire Kanto z narożnym paleniskiem, który na życzenie może być wyposażony w filtr elektrostatyczny cząstek stałych i katalizator. 

W naszych zestawach komin z jednej strony doprowadza powietrze do spalania, a z drugiej strony odprowadza spaliny. Dzięki idealnemu dopasowaniu paleniska do komina nasze systemy grzewcze oszczędzają powierzchnię użytkową budynku. W porównaniu z tradycyjnym rozwiązaniem jest to, co najmniej półtorej metra kwadratowego, dzięki czemu mogą być stosowane w domach o małej powierzchni. Dodatkowo, te przyjazne dla środowiska systemy grzewcze, zapewniają bezpieczne przejścia przez dach i różnego rodzaju stropy. Nasze produkty są prefabrykowane zakładach produkcyjnych, przyjeżdżają na budowę w dwóch elementach, a sam montaż trwa zaledwie około dwóch godzin. Nie ma miejsca na błąd wykonawcy.


Jesteśmy częścią grupy Standard Industries. Produkty Schiedel produkowane są w 25 lokalizacjach. W 2023 roku otworzyliśmy w Okupie Wielkim pod Łodzią nowy, nowoczesny zakład produkujący kominy stalowe Schiedel. 


 

Schiedel Sp. z o.o.
tel. kom. 602 725 083
e-mail: [email protected]
www.schiedel.pl
 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama