Reklama

Ekologiczne piecyki, materiały, kotły - nominowani do Płomień Roku 2023

Już niedługo poznamy laureatów nagrody Płomień Roku 2023, w tym również docenione za rozwiązania kominkowe i piecowe przyjazne dla środowiska. Zanim to jednak nastąpi zachęcamy do poznania bliżej wszystkich nominowanych do nagrody magazynu "Świat Kominków" Płomień Roku 2023 w kategorii ZIELONY PŁOMIEŃ.

1. Piecyki na pellety z serii EASY: Ghea, Mida, Teia, MCZ Group SPA

To estetyczne piecyki pelletowe oferujące uszczelnioną konstrukcję w standardzie, podstawowe funkcje i najwyższą efektywność za rozsądną cenę. Opcjonalnie sterowanie poprzez wi-fi.   

Więcej artykułów na temat kominków, piecyków, kafli i kominków ogrodowych znajdziesz na naszym portalu w dziale Magazyn "Świat Kominków"

2. Turbowent Tulipan Ventlab, Darco Sp. z o.o. 

Minimalizm i prostota jakie zawitały do budownictwa wymagają też dopasowanych rozwiązań . Takie właśnie są nowe nasady wspomagające ciąg kominowy i wentylacyjny DARCO Ventlab.

3. Paleniska gazowe na wodór Hydrogen Gas Fire, Kalfire B.V.

Jest to pierwsze palenisko kominkowe na gaz przystosowane do przyszłościowego paliwa, mieszanki gazu z wodorem. Pokazuje to, że kominkami gazowe wciąż będą miały możliwość instalacji i przygotowują się do wymagań, które nadejdą w przyszłości.

4. Seria piecyków Elipse, Hajduk Agnieszka i Dariusz Nasińscy Sp. z o.o., Sp.k.

To nowa seria piecyków na drewno o elipsoidalnym kształcie i dużej estetyce  oraz funkcjonalności dzięki maksymalnej powierzchni oszklonej, jednocześnie przy zapewnionych parametrach spalania przyjaznych dla środowiska.

5. Piecyk żeliwny na drewno F 200, Jøtul AS

Nowe oblicze klasyki. Jeśli ktoś obawiał się, że wprowadzenie Ekoprojektu wyeliminuje z rynku klasyczne żeliwne piecyki na drewno Jøtul to był w błędzie. Pojawił się model F200, który łączy tradycyjne materiały - żeliwo i najnowsze technologie, w tym system Clean Burn, który pozwala na znaczne oszczędności drewna.

6. Dwupaliwowy kocioł na drewno/pellety Smart Kombi, Hargassner GmbH

Kocioł na pellety lub drewno to w czasach niepewności co do cen i dostaw paliw rozwiązanie coraz popularniejsze. Model Smart Combi jest jednym z pierwszych i najbardziej atrakcyjnych na rynku. Tym bardziej, że jest to kocioł gazyfikujący drewno o dużej wydajności i posiada dwa oddzielne wymienniki ciepła i automatyczne przełączanie. Jest oferowany przez bardzo doświadczoną w kotłach na biomasę firmę z Austrii.

7. Stabica -lekki i ciepły system do zabudowy kominkowej, Stabica Sp. z o.o.

Lekki system ciepłej zabudowy kominkowej niepalny, mineralny, stworzony na bazie naturalnych składników w ponad 50% z surowców pochodzących z recyklingu. Zarówno w procesie produkcji jak i montażu całkowicie bezpieczny.

8. Kampania Drewno Pozytywna Energia, Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Kominki i Piece”

Warto docenić zaangażowanie grupy ludzi i firm i przygotowywaną przez nich, pod szyldem OSKP, kampanię. Kolejny rok jest ro jedyna zauważalna w mediach akcja promującą ogrzewanie drewnem.

9. Seria piecyków Ceres Defro Home, Defro R. Dziubeła Sp.k.

Nowoczesne piecyki na drewno o cylindrycznych kształtach, dostępny w różnych wersjach, z systemem doprowadzenia powietrza Multiflow. Ekonomiczny i ekologiczny sposób na dogrzewanie domów.

10. Seria piecyków Cane i Lynx, Hitze 

Cane i Lynx to estetyczna i trwała konstrukcja piecyków na drewno przystosowana do budynków z rekuperacją uzupełniła  w roku 2022 ofertę marki Hitze.

Redakcja magazynu "Świat Kominków"


Podziel się
Oceń

Reklama