Techniczne innowacje - nominowani do Płomień Roku 2023

Już niedługo poznamy laureatów nagrody Płomień Roku 2023, w tym również docenione za rozwiązania techniczne produkty kominkowe. Zanim to jednak nastąpi zachęcamy do poznania bliżej wszystkich nominowanych do nagrody magazynu "Świat Kominków" Płomień Roku 2023 w kategorii Produkt - TECHNIKA, BEZPIECZEŃSTWO.

1. Piecyk na pellet Noris Plus, La Nordica/Extraflame S.p.A.

Piecyk  na pellety z wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami, m.in. systemami FPC i FGR pozwalającymi na recyrkulację spalin spalania i optymalny dopływ powietrza potrzebnego do spalania a w efekcie bardziej efektywną pracę. Dodatkowo Noris Plus może być sterowany  przez wi-fi.

Więcej artykułów na temat kominków, piecyków, kafli i kominków ogrodowych znajdziesz na naszym portalu w dziale Magazyn "Świat Kominków"

2. Szyba Robax® NightFlame do kominków na drewno, Schott AG

Po szybie Night View dla piecyków i kominków pelletowych do produktów Schott Robax dołączyła szyba kolejne zwiększająca estetykę paleniska na drewno. Gdy nie pali się, szkło jest przyciemnione i nie widać wnętrza paleniska, z kolei gdy w palenisku pojawia się ogień  staje się on widoczny.

3. Wkłady piecowe HE i WHE, Hoxter a.s. 

HE i WHE to modele palenisk do zastosowań piecowych, bardziej wymagających termicznie. HE to opcja „powietrzna” gdzie akumulacja ma miejsce w masie, m.in. w formie krążków. Model WHE to palenisko z wymiennikiem wodnym. Innowacyjny jest zastosowany tutaj system spirali do czyszczenia wymiennika wodnego.

4. Piecyk na drewno i pellety Unica, Nobis Srl

Unica to rozwiązanie hybrydowe, piecyk może być opalany drewnem lub pelletami w zależności od potrzeb. Jego ważną cechą jest możliwość pracy w opcji pelletowej bez prądu, wykorzystując naturalną konwekcję.

5. Piecyk dwupaliwowy z modułem kulinarnym Mo Duo Cook, Austroflamm GmbH

To bardzo estetyczne, ale też wszechstronne urządzenie. Nie tylko jest to piecyk dwupaliwowy, który może być opalany drewnem lub pelletami i sterowanie poprzez wi-fi, ale też posiada opcję kulinarną co dodatkowo powiększa zakres jego zastosowania.

6. Seria outdoorowych biokominków z systemem BEV, Planika Sp. z o.o.

Wyjątkowe w paleniskach na bioetanol rozwiązanie firmy PLANIKA, czyli system spalania oparów paliwa a nie samego płynu - tutaj po raz pierwszy zastosowano w automatycznych paleniskach CABO i PORTO przeznaczonym na taras lub do ogrodu. Oczywiście system spalania BEV zapewnia nie tylko bezpieczeństwo i ekonomię spalania, ale daje też możliwość pełnego sterowania biokominkiem na odległość.

7. Piecyki na drewno Saphir, Spartherm Feuerungstechnik GmbH

Piecyki Saphir to wysokiej jakości nowoczesne urządzenia na drewno. Trójstronne przeszklenie, dostępne również w opcji IR o obniżonej emisji na zewnątrz paleniska, zmniejszona głębokość, szczególnie korzystna w mniejszych pomieszczeniach, możliwość instalacji bezpośrednio przy ścianie i kilka kolorów obudowy do wyboru.

8. Seria wkładów BKH Green, Ulrich Brunner GmbH

Firma Brunner serią GREEN udowadnia, że wartości ustanowione przez Ekoprojekt są dopiero początkiem drogi.  Seria BKH GREEN to paleniska, które dzięki udoskonaleniom technicznym mają znacznie lepsze parametry i w ofercie innowacyjnej firmy będą wypierały starsze, chociaż wciąż ekologiczne i spełniające Ekoprojekt rozwiązania z czasów Easy Lift.

9. Przenośny piec do pizzy DeliVita Ltd

Dzięki niewielkim wymiarom i dużym możliwościom jest to propozycja dla wielu miłośników pizzy we własnym ogrodzie, których odstraszały wielkie wymiary i koszt możliwych dotąd do budowy pieców chlebowych lub do pizzy. To rozwiązanie doskonale uzupełnia ofertę coraz modniejszych mobilnych, gotowych natychmiast do użycia i łatwych do przemieszczania metalowych kulinarnych urządzeń ogrodowych.

10. System kominkowo-kominowy Kingfire Kanto SC, Schiedel Group 

Do rodziny KINGFIRE, kominków zintegrowanych z systemem kominowym dołączył Schiedel wysokiej jakości model narożny z unoszonymi drzwiczkami dostępny w konsekwentnie oszczędzającej powierzchnię opcji PIANO i PODIO z dodatkowym blatem. Oczywiście jest to kominek przystosowany do pracy w pomieszczeniu z rekuperacją. Jest też możliwe sterowanie elektroniczne procesem spalania.

Redakcja magazynu "Świat Kominków"


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama