Reklama

III Konferencja „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie”

III Konferencja „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie” już za nami. Spotkanie dla przedstawicieli sektora biomasowego zgromadziło zarówno przedstawicieli polskich firm i instytucji, jak i gości z zagranicy. Podczas dwudniowej konferencji uczestnicy dyskutowali o kondycji branży i perspektywach rozwoju, a także zwiedzili biokotłownię na terenie zakładu Polmos Żyrardów.
III Konferencja „Biomasa i paliwa  alternatywne w ciepłownictwie”
III Konferencja „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie”

III Konferencja „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie” już za nami. Spotkanie dla przedstawicieli sektora biomasowego zgromadziło zarówno przedstawicieli polskich firm i instytucji, jak i gości z zagranicy. 

Podczas dwudniowej konferencji uczestnicy dyskutowali o kondycji branży i perspektywach rozwoju, a także zwiedzili biokotłownię na terenie zakładu Polmos Żyrardów. Tegoroczna, trzecia już edycja konferencji odbyła się 17 i 18 marca w Hotelu Afrodyta w Radziejowicach i zgromadziła ponad 70 gości. Program wydarzenia podzielony był na 3 sesje tematyczne. Sesja inaugurująca konferencję dotyczyła kosztów odejścia od węgla w ciepłownictwie. Po przerwie uczestnicy konferencji wysłuchali wykładów poruszających kwestie alternatywnych wobec węgla i gazu technologii w ciepłownictwie. Ostatnim elementem pierwszego dnia konferencji był panel dyskusyjny: „Ciepłownictwo – strategia na przyszłość w odniesieniu do aktualnej sytuacji rynkowej i politycznej”. Paneliści zastanawiali się, jak w obliczu wojny na Ukrainie zmieni się rynek nośników energii w Polsce i Europie. 

Jednym z partnerów medialnych konferencji był magazyn Świat Kominków. 


Oceń

Reklama
Reklama