Reklama

Atmosfera rodzinnej kuchni

Kuchnia kaflowa budowana tradycyjną metodą zduńską, wykorzystująca naturalne materiały wprowadza do wnętrza sielski nastrój i tworzy przyjazną rodzinną atmosferę. Właśnie taką kuchnię, której bazę stanowią białe kafle, model Pik, z Wytwórni Kafli ze Stalowej Woli i okucia z pracowni Hubos, zbudowałem w okolicach Poznania. Wykorzystałem w niej sprawdzone i znane od wieków zduńskie metody budowy oparte na naturalnych surowcach, takich jak glina i zaprawy szamotowe.
Atmosfera rodzinnej kuchni
Kuchnia kaflowa zbudowana z kafli z Wytwórni Kafli Stalowa Wola. Realizacja CeramisArt

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziecie w dziale KUCHNIE NA DREWNO

Kuchnia kaflowa budowana tradycyjną metodą zduńską, wykorzystująca naturalne materiały wprowadza do wnętrza sielski nastrój i tworzy przyjazną rodzinną atmosferę. Właśnie taką kuchnię, której bazę stanowią białe kafle, model Pik, z Wytwórni Kafli ze Stalowej Woli i okucia z pracowni Hubos, zbudowałem w okolicach Poznania. Wykorzystałem w niej sprawdzone i znane od wieków zduńskie metody budowy oparte na naturalnych surowcach, takich jak glina i zaprawy szamotowe. Budowa taką metodą ma nie tylko walory zdrowotne, ale także ważny wymiar praktyczny, gdyż daje w przyszłości możliwość demontażu kuchni i ponownej budowy w nowym miejscu. Tradycyjne metody budowy wcale nie oznaczają, że współcześnie budowana kuchnia nie może być wyposażona w nowoczesny osprzęt. Wręcz przeciwnie – jest to często spotykany i pożądany trend. W stworzonej przeze mnie kuchni obok przeszklonego, dającego wizję ognia paleniska z żeliwną płytą do gotowania znalazł się elektryczny piekarnik z płytą gazową. Aby całość sprawnie funkcjonowała, oddzieliłem obie części specjalnymi izolatorami, dzięki czemu temperatura z kuchni tradycyjnej nie ma wpływu na pracę kuchni współczesnej, która dodatkowo jest wentylowana. W kuchni znalazł się także żeliwny piekarnik oraz piec chlebowy, którego komora wykonana jest z materiałów szamotowych utrzymujących odpowiednio długo wysoką temperaturę w komorze pieca. Od wizyty u inwestora, konsensusu między możliwościami technicznymi pomieszczenia a potrzebami klienta przedstawionymi w projekcie przygotowanym w programie Palette Cad minęło trochę czasu. Największą satysfakcją dla mnie jest świadomość, że przy zbudowanej przeze mnie kuchni zbiera się przy stole rodzina, obserwuje wesoło tańczące płomienie, delektuje się smakiem potraw i korzysta z najzdrowszego znanego sposobu ogrzewania poprzez promieniowanie cieplne z kafli, którego nie jest w stanie zapewnić żadne inne urządzenie. Dlaczego? Sekret tkwi w kaflach, które tworzone są na bazie glin kaolinowych i odpowiednich mas ceramicznych, dzięki czemu jonizują ujemnie.

CeramisArt Paweł Narowski

www.ceramisart.pl


Wytwórnia Kafli Stalowa Wola poleca

Tomasz Kulig: Ręcznie wykonana kuchnia kaflowa to nie tylko tradycja. Dzięki zastosowaniu współczesnych osiągnięć technicznych, ale z równoczesnym zaangażowaniem pracy rąk wykwalifikowanego zduna, począwszy od indywidualnie przygotowanego projektu, aż po całkowite zakończenie budowy, kuchnia kaflowa harmonijnie współistnieje z obecnie stosowanymi rozwiązaniami architektonicznymi i potrzebami stylistycznymi. Największą satysfakcją dla osób pracujących w Wytwórni Kafli Stalowa Wola jest świadomość swojego skromnego udziału w dawaniu innym możliwości wspólnego czerpania doznań z obcowania z ciepłem żywego ognia płonącego w ich domach, realizacji głębokich, niekiedy stłumionych potrzeb człowieka.

www.kafle.com.pl


Oceń

Reklama
Reklama