Reklama

Jakie znaczenie ma "ogień" w potrawach?

Podczas okresu wiosennego należy gotować na ogniu, który pochodzi ze spalania drewna (ruch drewna), latem najważniejsze znaczenie ma sam płomień (ruch ognia). Najzdrowszą metodą jest uzyskanie ognia pochodzącego ze spalania węgła i drewna.
Jakie znaczenie ma "ogień" w potrawach?
Kuchnia na drewno La Nordica

Czy warto gotować na ogniu?

Na to pytanie jest wiele odpowiedzi, pewnie różnych, ja znalazłem jeden z głosów na blogu i chciałbym go wam zaprezentować, szczególnie w dobie dyskusji, że wszystko ma być ekologiczne i zdrowe. Podstawowe pytania zadawane są już od dawna, co jest najważniejsze. Odpowiedzi musicie wybrać sobie sami, cześć z nich będziemy prezentować na łamach kwartalnika Świat Kominków i kuchni kominki.org. Zapraszam do czytania i komentowania na FB.

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziecie w dziale KUCHNIE NA DREWNO

Podstawowe znaczenie w naszym życiu ma dieta. Rodzaj posiłków, jakie spożywamy, sposób ich przyrządzania, pochodzenie produktów - mają zasadnicze znaczenie.

Jeśli zdrowo się odżywiamy, cieszymy się zdrowiem. Jak mamy zdrowie, mamy wszystko w zasięgu ręki. Miłość, sukces, zadowolenie z życia.

Ogień w potrawach to siła, która wzmacnia nerkę – szczególnie prawą, która odpowiada za siłę życiową. Jeśli nie spożywamy gotowanych posiłków, nie dostarczamy ognia, co odbija się na pracy nerek i serca. Wtedy spada nasz poziom energii, czujemy zdołowanie, a nawet można popaść w depresję.

Ogień posiada właściwość czasu. Robi nam się ciepło, gorąco, jak się śpieszymy.

Czy czujecie taką gorączkę, napięcie, jeśli macie napięty dzień? Ja tak...

Ludzie, którzy tak pracują stale, narzekają na brak czasu. Ludzie żyjący w pośpiechu mogą również nabawić się zapalenia pęcherza moczowego. Czemu?

Ogień kontroluje metal, a metal to przestrzeń. Brak czasu równa się brakowi przestrzeni pod każdym względem: fizycznej, umysłowej, swobody działania czy nawet spontaniczności.

Zatem bardzo ważne jest dostarczanie ognia do naszych potraw, które napędzają nasze narządy do życia i nas. Chińczycy, co ciekawe, znają dużo sposobów na dostarczanie energii ognia pożywieniu. Duże znaczenie ma tutaj rodzaj ognia, jaki zostaje użyty do gotowania. Chińczycy wierzą, że jeśli są różne źródła ciepła, to również wytwarzają one różną energię o innych właściwościach. Otóż najlepsze dania powstają, gdy używamy naturalnego ognia. (Faktycznie przypomina mi się z lat dzieciństwa, jak używaliśmy kuchni węglowej do gotowania, pieczenia itd… pieczone jabłka na blasze, ciasto na makaron z blachy).

Energia pochodząca z elektryczności stanowi wibrację, a nie ogień wg TMCh. Zatem energia z kuchenki mikrofalowej (cóż, posiadam taką również i nie wyobrażam sobie życia bez niej, ale jedzenie z mikrofali faktycznie traci na jakości) należy do tej, która nie przekazuje nam "ognia" do potraw i jest tym samym najbardziej szkodliwa.

Podczas okresu wiosennego należy zatem gotować na ogniu, który pochodzi ze spalania drewna (ruch drewna), latem najważniejsze znaczenie ma sam płomień (ruch ognia). Najzdrowszą metodą jest uzyskanie ognia pochodzącego ze spalania węgla (ruch ziemi), ponieważ tylko wtedy otrzymuje się ciepło zrównoważone, które zawiera właściwy poziom wilgoci. Z kolei ogrzewanie elektryczne i kaloryfery osłabiają energię obronną i wysuszają płuca...

Źródło: http://mikada.bloog.pl/id,340793881,title,Czemu-gotowane-potrawy-maja-zasadnicze-znaczenie-dla-naszego-zdrowia,index.html?_ticrsn=3&smoybbtticaid=6167c8


Oceń

Reklama
Reklama