Płomienie i Iskry Roku 2014 rozdane!

W dniu 18 czerwca 2015 roku odbyła się Gala rozdania nagród Płomień i Iskra Roku 2014, przyznawanych przez magazyn Świat Kominków.
Płomienie i Iskry Roku 2014 rozdane!

W dniu 18 czerwca 2015 roku odbyła się w Nałęczowie Gala rozdania nagród Płomień i Iskra Roku 2014, przyznawanych przez magazyn Świat Kominków. Laureatami tegorocznej odsłony nagród zostali:

 

Produkt Roku
Złoty Płomień: 


 

Dragon X wraz z systemem Condens, Unirol sp. z o.o.
Nowe podejście do ekologii w paleniskach. Jeszcze bardziej cieszy nas fakt, że to pomysł polskiej firmy, która poszła w kierunku kondensacji i odzysku energii zużytej na odparowanie wilgoci z paliwa, dzięki czemu nie tylko palenisko z systemem Condens osiąga wysoką, jak podaje producent 95% sprawność, ale i niską emisję CO (<1000 mg/m3).

 

 

 

 

 

 

 

 

Louis Air + Aqua, dwupaliwowe paleniska drewno + pelet, Iwona Pellets
Nastąpił wielki powrót urządzeń dwupaliwowych. Polska marka Iwona Pellets w zeszłym roku wprowadziła paleniska na pellet w których można spalać też drewno i brykiet. Nominacja za nowe podejście, dopracowaną technikę, obserwację ogólnoeuropejskich trendów plus estetyczny dizajn.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Srebrny Płomień:
 

 

 

Modułowy piecyk Brian 6, Gruppo Palazzetti
Modułowe urządzenia cieszą się popularnością już od kilku sezonów, jednak Brian 6 pokazał nieco inne podejście koncepcyjne. Nie tylko pozwala elementy (białe bądź czarne) ze stali i szkła ustawiać zgodnie z własnym widzi mi się, ale i pozwala wybrać jedno z dwóch palenisk na pelety w zależności od potrzeb nie zmieniając przy tym formy samego urządzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brązowy Płomień:
 

 

 

Piec Eckgrundofen 9, Ortner GmbH
Pierwsze narożne palenisko piecowe to dopracowana propozycja od uznanej, austriackiej marki Ortner. To z pewnością przełom w myśleniu o piecach i nowe możliwości dla ich formy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma Roku

Złoty Płomień:
 

 

 

Kratki.pl Marek Bal
Z pewnością jest to numer jeden wśród polskich producentów ze względu na ilość produkowanych i sprzedawanych urządzeń nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie, a nawet poza nią. Zeszłoroczna obecność na targach PROGETTO FUOCO w Weronie wprowadziła firmę na kolejne, szerokie wody, zarówno zakład produkcyjny jak i cały dział logistyki i marketingu z pewnością są na nie przygotowani.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spartherm Feuerungstechnik GmbH
Od wielu lat utrzymuje pozycję wiodącą na europejskim rynku kominkowym. W ostatnim czasie firma poszukuje pól rozwoju wchodząc we współpracę lub wykupując kolejne kominkowe marki. Ogromny potencjał nie tylko produkcyjny, ale i badawczy pozwala na stałe rozwijanie, udoskonalanie i poszerzanie i tak już szerokiej oferty o czym możemy się przekonać regularnie podczas odwiedzin stoisk tej firmy na głównych imprezach targowych branży.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Srebrny Płomień:

 

 

Hoxter a.s.
Szturmem wszedł na rynek. Choć marka zaczynała dosłownie od kilku palenisk w kilka lat poszerzyła swój asortyment znacznie. W tym momencie ma zarówno paleniska kominkowe jak i piecowe, z przeszkleniami vis-à-vis, narożnymi a nawet na trzy strony. To co wielu firmom z tradycjami często zajmuje więcej czasu oni nadganiają błyskawicznie i to nie tylko z asortymentem produktowym, ale też niezwykle sprawnym wsparciem marketingowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brązowy Płomień:
 

BeF Home s.r.o
Po raz kolejny ten czeski producent wchodzi z werwą na europejski w tym także polski rynek. Tym razem bezpośrednio, z odświeżoną ofertą w której między innymi znalazła się cała seria urządzeń dedykowanych do domów energooszczędnych o zmniejszonej głębokości.
 

 

 

PPHU Hajduk
Rozpoznawalna, polska marka palenisk z roku na rok poszerza i udoskonala swoją ofertę i wcale nie zamierza oddawać pola innym. Coraz bardziej dopracowane paleniska są ozdobą wielu polskich domów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bezpieczny Kominek

Złoty Płomień:

 

 

Cykl szkoleń firmowych + udział w VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Technicznej „Energia-Ekologia-Etyka”, 21–23 maja 2014, Kraków, Cebud
Edukacja firm wykonawczych w tematyce zduńskiej na dużą skalę stała się domeną krakowskiej marki Cebud. Aktywność tejże w zeszłym roku można było obserwować także w sferze zbliżania nauki i biznesu za co duży plus.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkolenie „Czas na bezpieczny kominek”, Kominki Piotr Batura, 3–5 kwietnia 2014, Wągrowiec

Kolejne z serii szkoleń prowadzonych przez Piotra Baturę tym razem pod hasłem bezpieczeństwa. Taka edukacja, także wśród firm jest jak najbardziej potrzebna.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cykl szkoleń o urządzeniach peletowych, Wentor Piotr Wentlant

Mimo, iż Polska jest jednym z największych producentów peletu w Europie to nadal zarówno samo paliwo jak i urządzenia nim opalane są u nas jeszcze mało popularne. Cykl szkoleń zorganizowany przez hurtownię Wentor próbuje to zmienić nie tylko promocją urządzeń na pelety wśród klientów ale przede wszystkim edukacją wśród firm, bo najlepiej jest zacząć u źródła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Srebrny Płomień:
Nie przyznano

 

Brązowy Płomień:

 

 

Nowoczesny sprzęt do przygotowania drewna opałowego, Husqvarna Group
Paląc drewnem nie można obyć się bez sprzętu do cięcia. W ofercie Husqvarny znaleźć można pilarki zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyróżnienie Zielony Płomień:
 

 

 

Zestaw podpałki Eko-ognisko do samodzielnego montażu, BBTB Group sp. z o.o.
Ciekawy pomysł na ekologiczną i skuteczną, co sprawdziliśmy osobiście, podpałkę. Montaż jest niezwykle prosty i może stać się zabawą dla całej rodziny. Estetyczne, drewniane pudełko dobrze się odnajdzie w sąsiedztwie kominka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybór Profesjonalistów

 

 

Ignis Protect, Schiedel AG

W głosowaniu uczestniczyło ponad 100 firm branży kominkowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wydarzenie
Iskra Roku:

Targi PROGETTO FUOCO, 19–23 lutego 2014, Werona, Włochy

PROGETTO FUOCO to bez wątpienia największe powierzchniowo, najbardziej atrakcyjne pod względem aranżacji kominków i stoisk i przedstawiające największą ilość europejskich producentów urządzeń kominkowych targi kominkowe. Raz na dwa lata trzeba tam być, by wiedzieć jakie są trendy i w którym kierunku, szczególnie estetycznym podążają projektanci kominków i piecyków.

 

 

 

Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI, towarzyszące Międzynarodowym Targom Budowlanym BUDMA, 11–14 marca 2014, Poznań
Wielkim sukcesem okazało się połączenie targów kominkowych KOMINKI z ogólnobudowlaną BUDMĄ. Poza rzeszami profesjonalistów, kominki i piece, również te uruchomione mogli zobaczyć inwestorzy, architekci tłumnie odwiedzający te targi oraz przeciętny Kowalski myślący o budowie czy remoncie. Z nowego terminu targów zadowoleni byli chyba wszyscy, łącznie z wystawcami.

 

 

 

 

 

MTP Poujoulat Batura Challenge podczas Międzynarodowych Targów Kominkowych KOMINKI, 11–13 marca 2014, Poznań

Niezwykłe „zawody” podczas Międzynarodowych Targów Kominkowych „Kominki” to pomysł nietuzinkowej osobowości Piotra Batury, któremu udało się znaleźć sponsorów i zaangażować środowisko kominkowe w przeprowadzenie kilku eksperymentów. Niebanalny pomysł, ciekawa realizacja i do tego udana promocja wydarzenia i dobór miejsca złożyły się na jego sukces.

 

 

 

 

Debiut
Iskra Roku:

 

Nebiolo Polska sp. z o.o. za wprowadzenie MZ
Ciekawy debiut nie tylko na polskim rynku. Nowa, polska marka z włoskim kapitałem wypuściła piecyki na pelety o nowoczesnym i dopracowanym dizajnie. Czuć włoskie wpływy, a obecność na PROGETTO FUOCO tylko je potwierdziła.

 

 

 

 

 

 

Promocja
Iskra Roku:
 

 

Kominki Kozłowski
Nominacja za dużą aktywność promocyjną, wyróżnienia dla produktów prowadzonych przez tego przedstawiciela w konkursach Eko-inspiracje, Złote Ville oraz rozszerzenie asortymentu o produkty marki Tulp.

 

 

 

 

 

 

Poujoulat sp. z o.o.
Przy kolejnym wejściu na polski rynek widać duży nacisk na część marketingową. Zatem nominacja jest za ponadprzeciętną aktywność targową i szkoleniową. W ostatnim roku Poujoulat był niemal wszędzie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Lechma + Zakład Elektroniczny Tatarek
Godna naśladowania, ciekawa forma współpracy marketingowej dwóch firm: producenta palenisk i producenta elektroniki kominkowej. Wspólne ulotki oraz obecność na najważniejszych wydarzeniach w branży pokazuje, że razem można więcej.

 

 

 

 

 

 

Mała i Mikrofirma
Iskra Roku:
 

 

Zduni Ekspresja Ognia Kamil Krupa
Nominacja za zgrany zespół i profesjonalne podejście. W projekcie wykorzystuje swoje umiejętności Pani Aneta Krupa, a na budowie niepodzielnym królem jest Pan Dariusz. Udany mariaż można ocenić najlepiej przez pryzmat wielu ciekawych realizacji oraz sporą aktywność firmy na zewnątrz poprzez media społecznościowe i obecność na eventach.

 

 

 

 

 

 

Riwal sp. z o.o.

Kaflarnia Riwal może nie ma wieloletnich tradycji, ale z pewnością może się pochwalić niestandardowym podejściem do ceramiki. Nominacja za powiew świeżości w kaflach made in Poland.

 

 

Pracownia Mozaiki Antycznej w Toruniu Waldemar Miłek

Młoda stażem w kominkach firma jest utożsamieniem temperamentu i wyobraźni jej właściciela. Ciekawe ale i wymagające projekty kominkowe, już nie tylko mozaikowe, unikalne podejście do klienta oraz stała nauka „nowego” fachu to sztandarowe cechy tej toruńskiej pracowni.

 

 

Superpłomień:
 

 

Szkło kominkowe: Schott AG, 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hecker Glaskeramik GmbH & Co. KG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bez szkła kominkowego nie byłoby kominków w dzisiejszej formie. To wynalezienie szkła witroceramicznego pozwoliło stworzyć wkład kominkowy i pozwoliło na rozwój nowoczesnego kominka. Superpłomień trafił w tym roku do dwóch firm: Schott AG i Hecker Glaskeramik GmbH &Co. KG. Ta ostatnia reprezentuje w Europie Nippon Electric Glass, japońską firmę, która równolegle i niezależnie od firmy Schott AG wynalazła szkło kominkowe. Pozwoliło to na rozwój branży kominkowej a co się z tym wiąże różnorodność form kominkowych. Ciągły rozwój kominków jest nierozłącznie związany z rozwojem szkła kominkowego. 

 

 

Czarny Dym:
Brak wpływowego lobby obstającego za drewnem i peletami jako OZE

 

Wszystkim nagrodzonym i nominowanym gratulujemy!

 

Zobacz pełną listę nominowanych


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama