Reklama

Kominek w oprawie z kamieni półszlachetnych

Tak jak w przypadku biżuterii, kamień półszlachetny we wnętrzu występuje w formie obrobionej. Etapy produkcji kamiennych płyt, tzw. slabów, polegają na zatopieniu w żywicy specjalnie dobranych kawałków kamieni półszlachetnych. W ten sposób każda z części łączy się ze sobą, tworząc dekoracyjną płytę, która później poddawana jest szlifowaniu przy użyciu nanotechnologii. Proces ten polega na wniknięciu w mikropory kamienia specjalnego impregnatu zawierającego nanocząsteczki....
Kominek w oprawie z kamieni półszlachetnych
Piękny, zielony malachit to ciekawa oprawa dla paleniska narożnego, fot: MCZ/Wentor, kamień: Maer Charme Gemaxum

Tak jak w przypadku biżuterii, kamień półszlachetny we wnętrzu występuje w formie obrobionej. Etapy produkcji kamiennych płyt, tzw. slabów, polegają na zatopieniu w żywicy specjalnie dobranych kawałków kamieni półszlachetnych. W ten sposób każda z części łączy się ze sobą, tworząc dekoracyjną płytę, która później poddawana jest szlifowaniu przy użyciu nanotechnologii. Dzięki temu powstają odporne na wodę, tłuszcz i zabrudzenia połyskliwe powierzchnie, które z powodzeniem mogą zdobić wnętrza mieszkalne. Jednak co dla nas najważniejsze, kamienie półszlachetne bardzo dobrze komponują się z żywiołem ognia, czego dowodem są przepiękne kominki w oprawie z tego materiału.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz w kategorii KOMINKI. 

 Kamienna płyta oprawą wkładu kominkowego

piecyk na tle ściany z agatu aranżacja
Kominek w oprawie z kamiennej płyty wykonanej z agatu, Maer Charme Gemaxum, Austroflamm

 Kominek w oprawie z kamieni półszlachetnych będzie nie tylko ciepłym centrum naszego salonu, ale również stanie się niezwykle cenną dekoracją. Rozwiązań aranżacyjnych w tym wypadku jest wiele, a jednym z nich jest umieszczenie kamiennych płyt na całej ścianie, na której znajduje się kominek; efekt jest wtedy niezwykle bogaty. W takim wypadku warto zastanowić się nad minimalistyczną dekoracją reszty wnętrza, by harmonijnie współgrała ona z motywem głównym, jakim jest okładzina kominka. Jeśli zatem zdecydujemy się, np. na sporych rozmiarów taflę niebieskiego agatu o kontrastowej barwie kamieni, zadbajmy, by dodatki delikatnie podkreślały błękit kamienia i nie powodowały chaosu ani estetycznego rozgardiaszu.

Kamienna ramka wokół kominka

kominek z ramką z agatu
Kominek w ramce z agatu, fot. Rais, kamień: Maer Charme Gemaxum

Jeśli chcemy, aby palenisko było tylko delikatnie ozdobione, możemy zdecydować się na okolenie go kamienną ramką. Także w tym wypadku mamy wybór co do kolorystyki. Możemy wybierać w barwach monochromatycznych, decydując się na biały kwarc czy czarny jaspis, w barwach ziemi, wybierając skamieniałe drewno, lub poszaleć z kolorami, stawiając na malachit czy ametyst.

Dla osób szukających ekstrawagancji w najwyższym wydaniu, które chcą czegoś więcej niż nieregularne użylenie i naturalny blask, istnieje możliwość ażurowego wycięcia kamiennych płyt, które mogą udekorować przestrzeń nad paleniskiem zaskakującą wariacją. Pamiętać jednak należy, że kamień posiada pewne ograniczenia, jeśli chodzi o wycinanie ażurów i należy obchodzić się z nim ostrożnie.

 Kamienie półszlachetne na kominek to produkt luksusowy

 Kamień półszlachetny w obudowie kominka to z pewnością produkt luksusowy. Nie może sobie pozwolić na niego każdy, choćby bardzo chciał. Ceny wahają się od 8 do 15 tys. za metr kwadratowy, w zależności od producenta i kamienia. Koszt niemały! Co więcej, specjalne zamówienia, połączenie kamieni ze złotem, srebrem czy, ba!, diamentami znacznie zwiększają tę sumę. Doliczyć należy do tego jeszcze koszt samego kominka…

 Katarzyna Cypryś


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama