Kominki.org   >   Aktualności inne  >   ABC kominka

ABC kominka

W związku z działaniami antysmogowymi władze samorządowe kilku polskich województw już wprowadziły w życie zmiany w zakresie urządzeń grzewczych i paliw. Inne zamierzają to zrobić w najbliższym czasie. Aby dowiedzieć się jakie działania antysmogowe prowadzone są obecnie w poszczególnych województwach zapoznaj się z przygotowanym przez nas poniżej materiałem.
Nowa wersja programu „Czyste Powietrze”
droga do czystego powietrza
27-03-2020
Na przełomie marca i kwietnia zaczną obowiązywać zmiany w rządowym programie „Czyste Powietrze”, przyjęte już przez Zarząd (3 marca uchwałą nr B/10/4/2020) i Radę Nadzorczą (6 marca uchwałą nr 29/20) Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Drewno to nie główna przyczyna smogu w Krakowie!
droga do czystego powietrza
13-12-2019
Przedstawiamy artykuł "Drewno to nie główna przyczyna smogu w Krakowie!" przygotowany przez Małopolski Cech Zdunów i Zawodów Pokrewnych.
Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego Towarzystwo dla Natury i Człowieka rozpoczyna kampanię uświadamiającą problem zanieczyszczenia powietrza w woj. lubelskim. "Chcemy dotrzeć do mieszkańców z informacją praktyczną. Czym nie warto palić, czego nie wrzucać do pieca, by nie truć siebie, swoich dzieci i sąsiadów" tłumaczy Krzysztof Gorczyca - prezes Towarzystwa dla Natury i Człowieka.
Recenzja książki „Smog diesle, kopciuchy, kominy czyli dlaczego w Polsce nie da się oddychać?” Jakuba Chełmińskiego.
26 listopada podczas Sesji Rady Miejskiej w Skale, gminie położonej 20 km od Krakowa pozytywnie, jednogłośnie przegłosowano dwie uchwały związane z poprawą jakości powietrza. Pierwsza uchwała dotyczy wyrażenia woli przeprowadzenia na terenie Gminy zorganizowanej i wielokanałowej kampanii informacyjno-edukacyjnej w zakresie prawidłowej eksploatacji urządzeń grzewczych w kontekście promocji palenia współprądowego w urządzeniach, które są do tego technicznie przystosowane.
Artykuł ten odnosi się do projektu uchwały antysmogowej dla województwa pomorskiego opublikowanego przez miejscowy urząd marszałkowski jako dokument do konsultacji społecznych zaplanowanych na listopad 2019 roku.
5-tka zduńska
droga do czystego powietrza
21-11-2019
Prezentujemy uzasadnienie uchylenia zakazu spalania biomasy drzewnej w krakowskiej uchwale antysmogowej z 15 stycznia 2016 r. pod określonymi warunkami.
Przyjęta "Uchwała o prawidłowym spalaniu" w Gminie Mosina
droga do czystego powietrza
12-11-2019
W miejscowości Mosina w woj. wielkopolski Rada Gminy jednogłośnie przyjęła uchwałę o poprawnym paleniu. To pozytywna i edukacyjna inicjatywa, która pokazuje, że możliwe jest bezdymne palenie drewnem. To pierwsza taka uchwała mająca na celu poprawę jakości powietrza, która wprowadza natychmiast skuteczne środki likwidujące najgorsze zadymienie. Uchwała została przyjęta i teraz projekt zostanie przekazany Zarządowi Województwa Wielkopolskiego.
Jak łatwo wyczyścić i zadbać o kominek?
Artykuł reklamowy
29-11-2018
Nieuniknione chłody nadeszły dlatego miło jest ogrzać się w cieple i blasku kominka. Aby kominek bezpiecznie i wydajnie działał warto przypomnieć sobie kilka zasad jego użytkowania i konserwacji. Przystępując do czyszczenia kominka, warto zabezpieczyć podłogę i okoliczne powierzchnie. Energicznie szorując można zachlapać rozpuszczoną sadzą np. ścianę. Wszystkie preparaty do kominków mają silne zasadowe pH, dlatego należy zabezpieczyć ręce rękawicami gospodarczymi.
1  2  3  4    

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: