Kominki.org   >   Kuchnia w kominki.org

Kuchnia w kominki.org

Przepis na pizzę z serem pleśniowym, gruszką i prosciutto.
Wino przy grillu
31-08-2018
Kultura wina w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Wpływ na to miały - bez wątpienia - zmiana gospodarcza i otwarcie granic. Podróże do krajów winiarskich takich jak Francja, Włochy, Węgry, Hiszpania, Niemcy czy Austria spowodowały, że te same wina które tam próbowaliśmy, chcieliśmy pić w Polsce. Ci, którzy zajmują się importem win, bardzo szybko zareagowali i wypełniają tę przestrzeń poprzez propozycję win do restauracji, winiarni czy supermarketów. Tyle tylko, że to za mało.
Przepis na lemoniadę z syropem z czarnego bzu.
Przepis na napój z rabarbaru i truskawek.
Grillowanie ryb
07-08-2018
Wbrew istniejącym przekonaniom ryby świetnie nadają się do grillowania. A dzięki wykorzystaniu odpowiednich akcesoriów, takich jak np. cedrowa deska do grillowania, możemy nadać im specjalnego, wędzonego aromatu i sprawić, że będą jeszcze delikatniejsze i smaczniejsze.
Istnieje pięć czynników decydujących o jakości mięsa wołowego: odpowiednia rasa krów, sposób ich karmienia, wiek uboju, sezonowanie i możliwość identyfikacji pochodzenia mięsa. Warto znać te czynniki decydując się na zakup wołowiny przeznaczonej na steki do grillowania.
Przepis na aromatyczne kąski kurczaka zawijane w boczek.
Już na początku polskiej państwowości spotykamy wzmianki o produkcji miodów pitnych na terenie naszego kraju. Hiszpański dyplomata, kupiec i podróżnik Ibrahim Ibn Jakub w roku 966 opisuje, że w kraju Mieszka I obok żywności, mięsa i ziemi ornej, obfituje miód, a słowiańskie wina i upajające napoje zwą się miodami.
W dawniejszych czasach na Lubelszczyźnie niemal w każdym gospodarstwie uprawiano grykę. Uzyskiwana z niej kasza gryczana wykorzystywana była i jest nadal w wielu lubelskich potrawach: pierogi gotowane i pieczone w piecu, gryczoki, m.in. godziszowski czy janowski, golasy z kaszy gryczanej z serem, golasy izbickie, pieróg (piróg) biłgorajski, dawniej zwany krupniakiem, pieróg gryczany, piróg z cebulą i serem, kluski, chleb gryczany, kasza gotowana podawana z mlekiem czy okraszona skwarkami.
Czy piwo może mieć aromaty cytrusów i owoców tropikalnych, smakować owocami leśnymi albo pachnieć wędzonką przypominającą bardzo dobrą whisky? Oni udowadniają, że tak. Uwarzyli ponad 30 rodzajów piw i w ciągu półtora roku stali się jednym z najbardziej rozpoznawalnych browarów w Polsce. – To dopiero początek. Rozkręcamy się – zapewniają piwowarzy Browaru Zakładowego z Poniatowej.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    14

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach