Kominki.org   >   Gorące podróże

Gorące podróże

Muzeum Ognia w Żorach
Świat Kominków poleca
07-09-2017
Intrygująca bryła przypominająca płomień, pokryta elewacją wykonaną z miedzi, w pełnym słońcu wydaje się płonąć. Czyż nie jest to idealne entrée do „świata ognia”? W jej wnętrzu, a mówiąc precyzyjniej w podziemiu, równie nowoczesna co sam budynek multimedialna i interaktywna ekspozycja poświęcona wiedzy na temat żywiołu ognia oraz energii od prehistorii, przez antyk i wieki średnie, do współczesności.
Kocia kołyska
nasza biblioteka
10-05-2019
Kocia kołyska to przypowiastka filozoficzna o współczesnym świecie i jego końcu, to Kurt Vonnegut w swojej mistrzowskiej formie. Narrator zamierza napisać książkę o wybuchu pierwszej bomby atomowej i życiu jej twórcy, doktora Feliksa Hoenikera. Tymczasem trafia na wyimaginowaną wyspę San Lorenzo, skąd obserwuje rzeczywistą zagładę Ameryki, która miała być tematem jego powieści.
George i tajny klucz do wszechświata
nasza biblioteka
26-04-2019
Znany fizyk i bestsellerowy autor Stephen Hawking i jego córka Lucy w swojej fascynującej książce wyjaśniają czytelnikom w każdym wieku, czym jest wszechświat. Ucieczka Freddy’ego, niesfornej świnki George’a, staje się początkiem niezwykłej przygody.
"Król Artur i rycerze Okrągłego Stołu"
nasza biblioteka
26-02-2019
Pełna magii i niesamowitości legenda o szlachetnych rycerzach, walce dobra ze złem i miłości. Legenda o królu Arturze jest jedną z najbardziej znanych legend w kulturze europejskiej. Od magicznego momentu, w którym Artur uwalnia miecz z kamienia, po ostatnią bitwę, Roger Lancelyn Green ożywia oszałamiający świat króla Artura i Rycerzy Okrągłego Stołu.
"Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa"
nasza biblioteka
12-02-2019
Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa to zbiór baśni literackich J.R.R. Tolkiena stworzonych dla dzieci. Książka jest idealną okazją dla fanów do zapoznania się z mniej znanymi utworami Tolkiena, które oferują niezapomnianą podróż w świat pełen magii i czarów: ze smokami i piaskowymi czarownikami, morskimi potworami i hobbitami, rycerzami i krasnoludami. Ta niezwykła książka zawiera wszystkie klasyczne elementy prozy Tolkiena i z pewnością zachwyci czytelników w każdym wieku.
"Outsiderzy"
nasza biblioteka
29-01-2019
Outsiderzy opowiadają historię rywalizacji dwóch młodzieżowych gangów wywodzących się z odmiennych klas społecznych. Poruszające losy dzieci ulicy uczą wartości i przyjaźni, a także prowokują do refleksji nad społeczną sprawiedliwością – dlatego po książkę sięgają zarówno młodzi, jak i dojrzali czytelnicy.
"Dorastanie jakie to proste!"
nasza biblioteka
15-01-2019
Dorastanie to jedna z najważniejszych książek z serii „Jakie to proste!”. Ten ilustrowany poradnik na temat dojrzewania i wszystkich zmian temu towarzyszących stanowi obowiązkową lekturę dla nastolatków i ich rodziców, którzy dzięki niemu nauczą się właściwie reagować na problemy swoich dzieci. O tym trudnym okresie autor pisze z uśmiechem, że „jesteśmy jak na przejażdżce kolejką górską, doświadczając radości, ekscytacji, a czasem strachu”. Ale „wszyscy przez to przeszliśmy”.
"Klan Kossaków"
nasza biblioteka
01-01-2019
Gawęda historyczna o trzech pokoleniach wielkiej krakowskiej rodziny malarzy: Juliusza, Wojciecha i Jerzego Kossaków, mających trwałe miejsce w polskiej kulturze. Kossakowie malowali powstania narodowe, epopeję napoleońską, walki I wojny światowej. Autor znakomicie oddaje atmosferę kolejnych epok, przytacza liczne anegdoty, zdradza tajemnice dynastii Kossaków, która swój patriotyzm i umiłowanie ojczyzny wyrażała nie tylko pędzlem.
"Gaudí"
nasza biblioteka
18-12-2018
Album zawiera 390 barwnych fotografii budowli i ich detali zaprojektowanych przez Gaudiego – jednego z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych architektów świata, który stworzył swój oryginalny, bardzo rzeźbiarski, secesyjny styl i wywarł ogromny wpływ na architekturę XX wieku. Wykorzystywał paraboliczne łuki, fantastyczne formy i zawiłe desenie oraz organiczne kształty podpatrywane w przyrodzie. Obecnie ten kataloński artysta jest uważany za prekursora architektury biomorficznej.
"Małgośka"
nasza biblioteka
25-10-2018
W trudnych sytuacjach zaskakujemy brawurą i inwencją, o które nigdy byśmy siebie nie podejrzewali. Pisarka Eliza zaprzyjaźnia się ze swoją sąsiadką Gretą. O nowej przyjaciółce wie niewiele ponad to, że wcześniej nazywała się Małgorzata Rutkowska. Ciekawa przeszłość Grety zachęca ją do zwierzeń. Historia rozpoczyna się na polskiej wsi, gdzie Małgośka urodziła się i wychowywała, niedoceniana przez rodzinę i otoczenie.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    10

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: