Reklama

Piecyki

W dziale piecyki znajdziecie artykuły na temat:

  • piecyk wolno stojący na drewno czy piecyk wolno stojący na pellet
  • piecyk na drewno z płaszczem wodnym, piecyk na pellety z wymiennikiem wodnym
  • wolno stojący piecyk akumulacyjny
  • piecyki w stylu industrialnym
  • piecyk steatytowy, piecyk kaflowy, piecyk emaliowany
  • piecyk na drewno nowoczesny, piecyk na drewno rustykalny
  • piecyk na pellet dizajnerski
Wylot spalin w piecykach wolno stojących
Wylot spalin w piecykach wolno stojących

Prawie wybrałem „kozę”, kierując się urodą i wygodą. Jednak zastanowiły mnie różnice w średnicy wylotu spalin – od 120 do 150 mm. Domek do ogrzania to 40 m2. Na co ma wpływ wielkość wylotu spalin? Jaki wybrać?

08.11.2018 00:00
Piecyk z ceramiczną okładziną
Piecyk z ceramiczną okładziną

Piece wolno stojące zazwyczaj są małe, zgrabne i ekonomiczne. Mogą być wysokie i chude, niskie i pękate, przysadziste bądź smukłe. Wybór jest ogromny, a wszystko zależy od naszych upodobań i gustów, jaki model wybierzemy do swojego domu lub mieszkania. Równie ważna co kształt jest także obudowa piecyka. Ciekawym rozwiązaniem nie tylko pod względem estetycznym, ale również i funkcjonalnym jest oprawa ceramiczna.

15.10.2018 00:00
Piecyk z półką na drewno
Piecyk z półką na drewno

Piecyki kominkowe z wbudowaną w bryłę półką lub schowkiem na drewno to rozwiązanie spotykane już od wielu lat. Obecnie drewno kominkowe nie jest elementem, który trzeba ukryć, schować, wręcz przeciwnie widok poukładanych polan urozmaica aranżację całości. Jest to zatem zarówno bardzo praktyczne jak i estetyczne rozwiązanie.

10.05.2018 00:00
Piecyk peletowy po sezonie - o tym pamiętaj!
Piecyk peletowy po sezonie - o tym pamiętaj!

Dni robią się coraz cieplejsze! Jeżeli czujesz, że już pora wyłączyć piec na pelet, który dotrzymywał Ci towarzystwa przez całą zimę – zapamiętaj kilka rad udzielonych przez Giuliano, technika grupy MCZ, odpowiedzialnego za treningi w centrach szkoleniowych w całej Europie.

11.04.2018 00:00
Piecyki na jednej nodze
Piecyki na jednej nodze

Wśród piecyków wolno stojących panuje wielka różnorodność form. Projektanci mają duże pole do popisu jeśli chodzi o ich bryły oraz nóżki, na których piec jest osadzony. Piecyki mogą stać na czerech nóżkach, wprost na podłodze, albo posiadać tylko...

04.03.2018 00:00
Piecyki wolno stojące w stylu skandynawskim
Piecyki wolno stojące w stylu skandynawskim

Styl skandynawski staje się coraz bardziej popularny. Jest on prosty, niewymuszony, wręcz zgodny z naturą. Jednym z jego elementów charakterystycznych są drobne, zgrabne i proporcjonalne piecyki wolno stojące.

18.01.2018 00:00
Piecyki w portalach
Piecyki w portalach

Portalowe kominki typu otwartego odchodzą coraz bardziej w zapomnienie – głównie ze względów ekonomicznych. Jeśli jednak mamy w domu stary stylowy portal, nie warto się go pozbywać – jednym ze sposobów adaptacji jest wstawienie w jego środek piecyka kominkowego.

28.11.2017 00:00
Piecyki z płaszczem wodnym
Piecyki z płaszczem wodnym

Piecyk wolno stojący to nie tylko urządzenie grzewcze. To często przepiękny grzejny mebel, który ozdobi każde pomieszczenie. Dopracowane formy piecyków od nowoczesnych przez wszelkie formy stylizowane retro, vintage czy rustykalne sprawiają, że z łatwością dopasują się do każdego wnętrza. Piecyki różnią się od siebie nie tylko estetyką, ale i zastosowaną techniką, a wśród nich znajduje się alternatywa dla paleniska wodnego - piecyk z płaszczem wodnym.

03.10.2017 00:00
Piecyki w Waszych domach
Piecyki w Waszych domach

Piecyki wolno stojące to urządzenia kompletne, o określonym dizajnie, gotowe do podłączenia. Nie oznacza to jednak, że nie warto zadbać o odpowiednią oprawę piecyka. Co mam na myśli? Otoczenie piecyka. Odpowiednio dobrane materiały stanowiące tło dla piecyka wolno stojącego potrafią odpowiednio go wyeksponować. Możliwości jest wiele od zwykłych ścian, przez ściany z cegły czy obłożone tapetą. Zobaczcie jak zrobili to inni.

25.08.2017 00:00
Zalety piecyków wolno stojących
Zalety piecyków wolno stojących

W dzisiejszych czasach lubimy rzeczy kompaktowe, przenośne i ergonomiczne. Takie, których funkcja została zamknięta w dopracowanej formie. Stąd zapewne wynika popularność piecyków wolno stojących w wielu krajach Europy. Niestety, w Polsce nadal jest to urządzenie dość mało popularne, choć wydawałoby się, że idealne do naszych domów i dla naszych portfeli. Skupmy się zatem na zaletach piecyków wolno stojących, popularnie nazywanych u nas kozami.

22.08.2017 00:00
Piecyk wolno stojący alternatywą dla kominka
Piecyk wolno stojący alternatywą dla kominka

Wiele osób zastanawia się nad wyborem najlepszego sposobu ogrzewania w domu. W ich głowach pojawiają się wtedy wizje chłodnych wieczorów spędzanych przy rozgrzanym kominku. Jednak kominek to często tylko element dekoracyjny, dodatek – i to nietani, a nie główne źródło ciepła. Czy da się go zastąpić innym, równie atrakcyjnym rozwiązaniem? Tak. Piec kominkowy może być dla kominka doskonałą alternatywą.

20.09.2016 00:00
Piecyk na pelet Klin
Piecyk na pelet Klin

Piecyk na pelet o sprawności 90% pozwala ogrzać pomieszczenia do 90 m.

20.07.2016 00:00
Reklama
Przeczytaj także
Reklama