Reklama

Na mały głód - piecyk plus...

Piecyki wolno stojące od dawna były wykorzystywane nie tylko do ogrzewania domu, ale także do przygotowywania i podgrzewania drobnych potraw. Możliwości kulinarne żeliwnych i stalowych piecyków z płytą grzewczą szybo docenili ich posiadacze, a producenci zauważyli zainteresowanie tego typu rozwiązaniami i poszli o krok dalej, tworząc grupę produktów z wbudowanym piekarnikiem.
Na mały głód - piecyk plus...
Piecyk na drewno z piekarnikiem, Lotus / Bertelsen

Modele takich piecyków na drewno umożliwiają nie tylko podgrzanie potraw, ale też przygotowanie pizzy czy upieczenie ciasta. A to wszystko możliwe jest w salonie, który wraz z nowymi tendencjami i trendami otworzył się na kuchnię i stał się nie tylko miejscem odpoczynku i relaksu, ale też kuchennych rewolucji.

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale PIECYKI.

piecyki na drewno z piekarnikiem
Zdjęcia od góry: 
piecyk z wbudowaną półką u dołu, Skantherm Polska; 
stylowy piecyk wolno stojący, Nordica / Kominteka;
mały piecyk z wbudowanym piekarnikiem, Austroflamm,;
mały piecyk żeliwny, Brunner Iron Dog

Piecyki wolno stojące na drewno z piekarnikiem

Do przygotowania drobnych przekąsek czy podgrzania potraw idealnie nadają się piecyki wolno stojące ze zintegrowanym piekarnikiem. To doskonałe urządzenia dla osób, które cenią sobie kompleksowe rozwiązania, łączące w sobie kilka właściwości. Takie piecyki nie tylko ogrzeją pomieszczenie, będą ciekawym i atrakcyjnym elementem wystroju wnętrza, ale także umożliwią przygotowanie drobnych potraw i rozpieszczą nasze zmysły aromatem przygotowanych smakołyków. Świetnie sprawdzą się także w przypadku domków letniskowych, gdzie z braku innych, bardziej rozbudowanych rozwiązań, sprawnie i szybko przygotujemy drobny posiłek, herbatę czy grzańca. Wolno stojące piecyki z piekarnikiem to urządzenia, w których przygotujemy pizzę, słodkie bułeczki, ciasteczka czy ciepłe napoje. Bez problemu odgrzejemy też w nich gotowe już potrawy. 

Piecyk na drewno z piekarnikiem - różnorodna oferta 

Piecyki z piekarnikiem można znaleźć głównie w ofertach włoskich producentów takich jak Sergio LeoniNordica lub Thermorossi. Chyba nic w tym dziwnego, gdyż Włochy to kraj pizzy i innych dań przygotowywanych w piecach opalanych drewnem. Nowości i trendy połączone z wysublimowanym wzornictwem w branży grzewczej i kulinarnej można było zobaczyć właśnie we Włoszech, na targach Progetto Fuoco 2020, czyli na największym pokazie pieców i kominków spalających drewno i pelety. Piecyki z piekarnikiem można spotkać też w ofercie firmy Romotop z Czech, Austroflamm z Austrii, Panadero z Hiszpanii czy Brunner z Niemiec. Co prawda, ostatnia z wymienionych marek, oprócz modelu Iron Dog 06, nie posiada modeli z oddzielnym, przeszklonym piekarnikiem, jednak oferuje całą serię żeliwnych piecyków ze specjalnymi płytami grzewczymi do postawienia na nich garnków, patelni czy czajników. W ofercie wymienionych firm można znaleźć interesujące modele, gdyż piecyki z piekarnikiem często są nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale też atrakcyjne wzorniczo. Wybierać możemy spośród modeli wykonanych ze stali czy żeliwa, które idealnie wpiszą się w industrialny i rustykalny klimat, ale nie brakuje też rozwiązań wyłożonych ceramiką, piaskowcem czy steatytem, które sprawdzą się zarówno w tradycyjnych, jak i w nowoczesnych wnętrzach. Oryginalnym rozwiązaniem są też piece w całości wykonane ze steatytu wyposażone w piekarnik. Co prawda ważą i kosztują one więcej niż tradycyjny piecyk, ale tak jak i on dają możliwość przy okazji ogrzewania przygotowania czegoś do zjedzenia na ciepło.

piecyk z piekarnikiem na drewno
Zdjęcia od góry: 
piecyki z wbudowanym piekarnikiem, Tulikivi i MCZ / Wentor;
mały piecyk żeliwny, Charnwood;
kaflowy piecyk na drewno Sergio Leoni / Wentor 

 

Koza na drewno z piekarnikiem lub płytą do gotowania - żywi i grzeje

Piecyki wolno stojące z piekarnikiem mają wiele zalet – ogrzewają pomieszczenie, zdobią wnętrze i stwarzają niesamowity klimat. Dają dodatkowe możliwości w postaci przygotowywania posiłków, a tym samym urozmaicenia spotkań w gronie przyjaciół, np. pizzą czy ciastem prosto z pieca. To wszechstronne urządzenia, które dodatkowo są idealną opcją na tzw. mały głód.

 

Magdalena Balicka

Tekst pochodzi z magazynu "Świat Kominków" (1/2020) 

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama