Reklama

Komin zapewni bezpieczeństwo - posłuchaj specjalistów

Idea komina bezpieczeństwa w naszych warunkach klimatycznych jest bardzo ważna. Każdy obywatel ma prawo do korzystania z ogrzewania, a Państwo powinno zapewnić ku temu sprzyjające warunki w zakresie uregulowań prawnych.
Komin zapewni bezpieczeństwo - posłuchaj specjalistów

Roman Nowak, Prezes Stowarzyszenia „Kominy Polskie”

 

Każdy rząd powinien tworzyć tak prawo, żeby zabezpieczało ono podstawowe rzeczy, które są potrzebne do życia. Jedną ze swobód obywatelskich jest możliwość swobodnego wybierania źródła ciepła i tego czym się ogrzewamy. Jako stowarzyszenie poruszamy temat komina bezpieczeństwa i apelujemy o wprowadzenie odpowiednich przepisów, by polski obywatel nie dostał produktu wybrakowanego – domu bez komina.

 

 

 

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale: Kominy i wentylacja do kominka

Wiesław Zabawa, Międzywojewódzki Cech Kominiarzy

 

 

Pojęcie komina awaryjnego nie jest pojęciem nowym. Tego rodzaju kominy były obecne w budownictwie w Polsce i na świecie od kilkuset lat. Przykładem może być odbudowa Warszawy, gdzie budynki, które były odbudowywane z cegły, np. Mariensztat czy Śródmieście, miały kominy awaryjne. To pojęcie funkcjonowało też kiedyś w Polskiej Normie. Posiadając taki komin w domu, nie ograniczamy się do jednego źródła ogrzewania.

 

 

Marcin Ziombski, Krajowa Izba Kominiarzy

 

W ostatnim czasie miało miejsce wiele sytuacji, które wskazują na potrzebę zapewnienia ogrzewania w sytuacjach kryzysowych i ekstremalnych. Z jednej strony były to wichury, które pozbawiły ponad milion gospodarstw domowych prądu, z drugiej strony tragedia związana z wojną na Ukrainie i widmo kryzysu energetycznego. Sposobem zaradczym może być komin bezpieczeństwa i podłączone do niego urządzenie grzewcze np. na biomasę. Idea komina bezpieczeństwa w naszych warunkach klimatycznych jest bardzo ważna. Każdy obywatel ma prawo do korzystania z ogrzewania, a Państwo powinno zapewnić ku temu sprzyjające warunki w zakresie uregulowań prawnych.

 

Akcję Komin Bezpieczeństwa popierają:
• Stowarzyszenie „Kominy Polskie”,
• Międzywojewódzki Cech Kominiarzy,
• Krajowa Izba Kominiarzy.

 

   

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama