Znajdź firmę z branży kominkowej w swojej okolicy
Kominki.org   >   Piece kaflowe  >   Inspiracje kaflowe  >   Zduństwo nowoczesne

Inspiracje kaflowe

Zduństwo nowoczesne

06-05-2020
drukuj

Często słyszymy pojęcia o zduństwie tradycyjnym i nowoczesnym. Mając na myśli zduństwo tradycyjne od razu pojawiają się skojarzenia ze starymi, tradycyjnymi piecami kaflowymi, wykonywanymi przez zduna z naturalnych materiałów jak glina, cegła i szamot.  Zaś zduństwo nowoczesne przywołuje na myśl nowe techniki budowania, wymyślne bryły pieców, wykorzystywanie nowoczesnych materiałów zduńskich - klejów, zapraw, nowoczesnych kafli czy elektroniki, która steruje procesem spalania. Zdun powinien znać obie metody budowy pieców zarówno tradycyjną jak i nowoczesną i w zależności od realizacji, wizji inwestora odpowiednio dobierać technikę budowy pieca kaflowego czy kuchni.

 

Myślę, że obecnie ciężko dokonać rozłamu i podzielić zduństwo na tradycyjnie czy nowoczesne, gdyż wszystko się przenika. Współczesny zdun z łatwością łączy tradycję z nowoczesnością, a połączenie starego z nowym pozwala finalnie na osiągnięcie niesamowitych efektów. Wykorzystywane obecnie programy do projektowania typu pallette cad, pozwalają na wizualizację prac i przybliżenie inwestorom ich przyszłych realizacji, a używanie do budowy pieców czy kuchni prefabrykowanych palenisk
akumulacyjnych, gotowych płyt szamotowych czy klejów i tynków szybkowiążących odpornych na działanie wysokich temperatur usprawnia, przyspiesza i ułatwia pracę. Dodatkowo szeroka oferta kafli, mnogość ich formatów, wzorów i barw - to wszystko sprawia, że nowoczesne piece dają wiele możliwości.

 

Nie zapominajmy jednak, że w tym wszystkich bardzo ważna jest wiedza, profesjonalizm i doświadczenie. Nowoczesny zdun, to taki który potrafi łączyć tradycyjne
metody z nowoczesnymi i co najważniejsze zapewnić swoim klientom przede wszystkim bezpieczne, ale też piękne i funkcjonalne urządzenie, które przez długie lata będzie ogrzewać dom i gromadzić wokół bliskich.

 

 

 

Magdalena Balicka

 

sekretarz redakcji magazynu "Świat Kominków'

 

 

 

 

 

 

 

 

Brunner

Kafel-Kar

EV PHU Ewa Przewoźna

Kaufmann Keramik

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii piece kaflowe

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: