Słyszysz Twardowski – myślisz zdun

Pochodzę z rodziny zdunów, mój ojciec Kazimierz Twardowski był mistrzem zduńskim, który z kolei uczył się zawodu od pierwszego zduna w rodzinie u swojego wujka – Franciszka Twardowskiego, który podjął naukę zduństwa w 1950 roku i również był mistrzem zduńskim. Pracuję w zawodzie od 40 lat, a mój ojciec pracował w zawodzie 65 lat. Co prawda następcy na moje miejsce w rodzinie nie ma, ale szkolę uczniów, którzy pójdą w świat z zawodem zduna spod mojej ręki.
Słyszysz Twardowski – myślisz zdun
Za nazwiskiem Twardowski, kryje się renoma, którą przez lata wypracował mój ojciec, wykonując wyjątkowe pod względem wyglądu i funkcjonowania realizacji. Nazwisko Twardowski stało się marką w zduństwie. 
renowacja pieców poniemieckich
 Mało młodych osób jest chętnych, by podjąć się pracy w zawodzie zduna dlatego, że ta praca jest bardzo wymagająca, mimo dużej satysfakcji z efektów końcowych. Praca ta jest też odpowiedzialna, bo w swoich rękach ma się bezpieczeństwo ludzi. To, że jest to praca fizyczna i ciężka, może odrzucać młodych ludzi, którzy wolą wygodną pracę, najczęściej przed komputerem. By podjąć się pracy zduna, osoba taka musi być pasjonatem zduństwa. Jest to praca artystyczna, więc też trzeba mieć szeroką wyobraźnię. Na zachętę dla młodych osób rozważających zawód zduna mogę powiedzieć, że ta praca to ciągła zmiana środowiska wiążąca się z poznawaniem nowych osób, jak i poznawaniem nowych miejsc i kultur, bo zlecenia dostaje się też za granicą kraju, co również wpływa na wyjątkowość tej pracy. 

 

wędzarka, kuchnia ogrodowa, grill, piec chlebowy
 Zdun Master wykonuje różne realizacje tj. domowe urządzenia grzewcze, trzony kuchenne, piece chlebowe, piece, kominki tradycyjne, pieco – kominki, wędzarnie, grille ogrodowe czy urządzenia ogrodowe. Najbardziej lubię wykonywać przebudowę pieców poniemieckich. Jest mało zdunów, którzy potrafią zmierzyć się z takim wyzwaniem. Oprócz wykonywania tych urządzeń, jestem również biegłym sądowym w zduństwie. Pomagam osobom, którzy zostali skrzywdzeni przez nieuczciwych wykonawców.   Lata pracy w zawodzie sprawiły, że jesteśmy w stanie użyć wszystkich tajników budowy pieców, kominków, pieco - kominków i podobnych urządzeń grzewczych. Do budowy wykorzystujemy materiały tradycyjnie jak i nowoczesne. Nietypowe kształty, niepowtarzalny wygląd urządzeń i połączenia różnorodnych materiałów są tym, co charakteryzuje naszą firmę. 

 

Paweł Twardowski, Mistrz Zduński, Członek Cechu Zdunów Polskich 

 

Zdun Master 

 

[email protected]

 

Tel. 695 748 529   

 

 

 

Kuchnia kaflowa

 

 

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama