Reklama

Efektywna akumulacja dzięki pierścieniom HOXTER

W kontekście dzisiejszych czasów i wzrastających kosztów ogrzewania, wzrasta zapotrzebowanie na jak najbardziej wydajne wykorzystanie ciepła z drewna, jest to też coraz częstszym tematem przy planowaniu kominka. Tu swoją rolę odgrywa Hoxter, a liczba sprzedawanych wkładów z dodatkowymi pierścieniami do akumulacji wciąż rośnie. To także zasługa naprawdę szerokiego asortymentu, łącznie 30 modeli Hoxter może być wyposażonych w ten rodzaj akumulacji - są to modele proste, narożne, ale także trójstronne. Dzięki pierścieniom akumulacyjnym możliwe jest zbudowanie kompleksowego kominka akumulacyjnego ze 100% gwarancją prawidłowej funkcjonalności bezpośrednio od producenta.
pierscienie-akumulacyjne-do-kominka
Konstrukcja pierścieni jest zawsze dwuścienna i składa się z pierścienia zewnętrznego i wewnętrznego. Wewnętrzna podwójna spirala zapewnia maksymalny transfer ciepła i jednocześnie optymalny ciąg. Obie warstwy są uszczelnione, a poszczególne warstwy układane są na sobie bez klejenia i zaprawy. Wszystko dla łatwego i szybkiego montażu.

 

 

 

 

Wszystkie pierścienie akumulacyjne Hoxter wykonane są z wypalanego betonu ogniotrwałego. Materiał pierścieni jest więc nie tylko suszony, ale także wypalany w temperaturze przekraczającej 1100°C. Dzięki temu pierścienie mają gwarancję stabilności cieplnej i wysokiej odporności mechanicznej. Zapewnia to długą żywotność, a dzięki dużemu ciężarowi objętościowemu mają idealne właściwości magazynowania ciepła i możliwość równomiernego oddawania go do pomieszczenia przez naprawdę długi czas. Po rozpaleniu i podwójnej dawce 4 kg paliwa, pierścienie są w stanie oddawać ciepło do pomieszczenia nawet przez 7-8 godzin. Konstrukcja pierścieni akumulacyjnych jest dwuścienna. Pierścień zewnętrzny i wewnętrzny są uszczelnione, aby zapewnić szczelność między warstwami i dobre osadzenie. Pierścień wewnętrzny posiada specjalną spiralę, która zapewnia optymalny przepływ spalin do góry, minimalne straty ciśnienia i jednocześnie szybkie przekazywanie ciepła do masy akumulacyjnej. Fakt, że spaliny mają bezpośredni kontakt z masą akumulacyjną sprawia, że proces akumulacji jest bardzo szybki i wydajny, a potencjał energetyczny każdego kawałka drewna jest w pełni wykorzystany. Całkowita waga dużego zestawu wynosi 156 kg i składa się z żeliwnej kopuły z otworem do czyszczenia, 5 szt. pierścieni dwuściennych o średnicy 440 mm oraz żeliwnego adaptera. Pierścienie akumulacyjne dostępne są w 2 wersjach. Oprócz standardowego, istnieje również rozmiar S dla produktów o małej głębokości zabudowy i kompaktowych wymiarach. Waga tego zestawu wynosi 112 kg i może być również wykorzystana w modelach trójstronnych UKA. Pierścienie S mają średnicę 345 mm.

 

 

 

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale: Porady kominkowe

 

Pierścienie po prostu składamy na siebie, utrzymują swój ciężar podczas montażu i nie potrzeba zaprawy ani kleju, montaż jest bardzo szybki i bezproblemowy. Zdun może więc zapewnić klientowi idealną zabudowę akumulacyjną z szybkim montażem i niewielkimi wymaganiami przestrzennymi.

 

Przemysław Galiński
Regionalny manager Polska
tel. +48 664 653 116
e-mail: [email protected]
www.hoxter.pl
 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama