Reklama

Za ile kupimy pellet drzewny do kotłów i piecyków na pellet

Sezon grzewczy już właściwie się zaczął. Tymczasem nie wszyscy jeszcze, ze względu na wysokie ceny zaopatrzyli się w pellet. Pellet drzewny należy do paliw, które w porównaniu z poprzednim sezonem zdrożały o ok.300 %. Nic więc dziwnego, że ceny pelletu przerażają - co ciekawe nie tylko klientów indywidualnych, ale i sprzedawców tego paliwa. Za ile zatem musimy zapłacić w drugiej połowie października za pellet?
Za ile kupimy pellet drzewny do kotłów i piecyków na pellet
Ile kosztuje pellet?

Większość z nas przed kupnem korzysta z Internetu. Zatem korzystając z największego polskiego sklepu Allegro można w opcji kup teraz kupić paletę pelletu za 2 999zł - mowa o pellecie klasy A1 z certyfikatem EN plus. plus 300 zł za dostawę.

Więcej ciekawych artykułów o kotłach na drewno i pellet znajdziesz w dziale Ogrzewanie domu drewnem i pelletami

Z kolei na stronie polskiego producenta Barlinka możemy kupić paletę - tonę, certyfikowanego, markowego pelletu z dowozem za 3060 zł , jak podane jest na stronie dostawa to do 7 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty.

Duży wybór pelletu od różnych producentów znajdziemy też na stronie pellet4future.com, znajdziemy tam zarówno wcześniej wspomniany Barlinek, jak i inne certyfikowane produkty jak pellet Olczyk, Stelmet (Lava, Olimp), Anpol oraz Kamar, Rurex i kilku jeszcze innych marek. Wszystkie klasy A1 z certyfikatem EN plus. Co ciekawe na stronie w łatwy sposób sprawdzimy ceny i porównamy koszty razem z dostawą wpisując adres dostawy i co ważne poznamy termin dostawy, co również może być pomocne. Najdroższy za tonę jest pellet Olczyk z certyfikatem DIN plus i tona kosztuje 3 333, 33 zł, a najtańszy 2 793,05 za tonę pellet Anpol  - sprawdziliśmy ile kosztowałaby dostawa do Lublina, gdzie znajduje się nasza redakcja i wówczas cena najtańszego Anpolu to 3072, 80 zł, a najdroższego 3 561,90zł. Co ważne pellet Olczyka możemy też odebrać sami z magazynu w Bełku lub w Dębe Wielkie - będzie to ciekawa opcja dla osób z tych okolic. 

 

Nagrzewnice powietrza KIPI

 

Ceny pelletu drzewnego na składach opału

W składzie opału pod Wrocławiem pellet był dostępny jeszcze. Był to pellet z drzewa iglastego z Ukrainy, bez certyfikatów, ale przed zakupem do składu właściciel z klientami testowali próbki pelletu. Ten pellet kosztuje 2800 zł za tonę plus oczywiście koszty transportu. 

Z kolei w innym składzie w województwie warmińsko-mazurskim sprzedają tylko polski pellet klasy A1 certyfikowany En plus marki Poltarex w cenie od 2950 do 3125 zł za tonę przy czym obsługują tylko swoje województwo - dalej pelletu nie wysyłają. 

Pellet to koszt 3tysięcy złotych za tonę!

Zdecydowanie obecnie za pellet trzeba zapłacić plus, minus - 3 tysiące złotych za tonę, z dostawą często więcej. To spory wzrost, bo przypomnijmy, że jeszcze rok temu pellet kosztował 1/3 tej ceny.  Pytanie czy zlecenie produkcji pelletu przez Lasy Państwowe z powierzonego przez nie materiału spowoduje spadek cen? Już niedługo się o tym przekonamy. Więcej na temat projektu Lasów Państwowych znajdziecie w tym artykule: 

 

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama