Reklama

Przegląd kominków z płaszczem wodnym - jaki kominek wybrać?

Wkład z płaszczem wodnym przekazuje wodzie powyżej 50% wytworzonej w palenisku energii i kieruje ją do centralnego ogrzewania lub podgrzania wody użytkowej. Kominek wodny w połączeniu z buforem jest doskonałym systemem grzewczym domu. Co ważne, sprawdzi się także we współpracy z pompą ciepła i pozwoli obniżyć rachunki za prąd, odciążając pompę w momencie, gdy jest mało wydolna i uruchamia się grzałka. Więcej informacji o kominkach z płaszczem wodnym znajdziesz na portalu kominki.org.
Przegląd kominków z płaszczem wodnym - jaki kominek wybrać?
HKD 7 SK Tunnel ze sterowaniem EAS / EOS
Źródło: Brunner

Brunner

HKD 7 SK Tunnel ze sterowaniem EAS / EOS, Brunner

HKD 7 SK Tunnel ze sterowaniem EAS / EOS
Ten model posiada moc 9 kW. Przeznaczony jest do każdego rodzaju zabudowy, posiada uchylne drzwiczki, a także wentylację. Sterowanie EAS / EOS pozwala na sterowanie dopływem powietrza do procesu palenia, tym samym zwiększając bezpieczeństwo użytkowania i komfort obsługi urządzenia. Moc cieplna (woda) wynosi 7 kW.
www.brunner.eu

 

Kominek. Ale jaki? - Kominek z płaszczem wodnym

 

Ferroli

Breta Pellet, Ferroli

 

 

BRETA PELLET to termokominki z płaszczem wodnym przystosowane do spalania pelletu. Urządzenia cechują się wysoką sprawnością (>95%) i są w pełni zautomatyzowane – rozpalanie oraz sterowanie procesem spalania jest w pełni automatyczne. BRETA PELLET są bardzo praktyczne, mimo niewielkich wymiarów, użytkownik ma do dyspozycji pojemny zasobnik na paliwo. Mogą być ekologicznym źródłem ciepła.

www.ferroli.com.pl

 

 

 

Hajduk

Hajduk Volcano WLTh WPTh 12

 

 

Hajduk Volcano WLTh WPTh 12

Volcano WLTh WPTH 12 z drzwiami bezramowymi dwustronnymi. Moc przekazywana do wymiennika wodnego wynosi 6 kW, a 6 kW jest emitowane jako ciepło konwekcyjne. Wkłady posiadają bardzo bogate wyposażenie seryjne, spełniają wymogi Ekoprojektu. 

www.hajduk.eu

 

 


Kominek we współpracy z pompą ciepła

Hoxter

Seria WHE, Hoxter

 

Wodne wkłady piecowe z serii WHE

Najbardziej zaawansowanym technicznie rozwiązaniem w ogrzewaniu piecowym jest połączenie akumulacji ciepła w masie akumulacyjnej i buforze wodnym. Takie rozwiązanie oferują wodne wkłady piecowe, które są przeznaczone do dużych dawek paliwa. Wkłady WHE osiągają maksymalną moc 60 kW. Elementy sterujące są zaprojektowane do precyzyjnego i intuicyjnego sterowania wkładem kominkowym.

www.hoxter.pl

 

 

Kratki

Aquario M12 PW

 

 

Kominek z płaszczem wodnym Aquario M12 PW

Kominek charakteryzuje się efektywnym spalaniem i utrzymywaniem temperatury, dzięki wyłożeniu komory spalania TERMOTEC - materiałem akumulującym ciepło. Bardziej ekologiczne spalanie, dzięki dwóm deflektorom, których użycie wydłuża drogę spalin. Wkład posiada system czystej szyby bez pobierania powietrza z pomieszczenia.

 

 

Wkład kominkowy MBM

 

 

Wkład kominkowy z płaszczem wodnym MBM z czarnym wyłożeniem Termotec

Wykonany z wysokogatunkowej stali korpus i front odporny na działanie bardzo wysokich temperatur, efektywne spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury. Wkład posiada stabilne i wytrzymałe na naprężenia drzwi kominka, system dwóch deflektorów wydłużających drogę spalin, dzięki czemu spalanie jest bardziej ekologiczne.

www.kratki.pl

 

 

Jak połączyć kominek z pompą ciepła?

Lava Kominki

Termokominek Trend, Lava

 

 

Termokominek TREND jest urządzeniem ukazującym nowoczesną stylistykę wkładów z płaszczem wodnym LAVA. Na wyróżnienie zasługuje wyjątkowo duża moc wymiennika wodnego 12-19 kW przy mocy nominalnej 13-22 kW. Płaszcz w nowatorskiej konstrukcji inż. Michała Tomczaka, której podstawą są półki wodne, gwarantuje maksymalną powierzchnię wymiany ciepła ze spalin do obiegu grzewczego, co ma bezpośrednie przełożenie na zmniejszone zużycie paliwa przy takim samym rezultacie grzewczym.

www.lavakominki.pl

 

 

 

 

Makroterm

Turbokominek Premium, Makroterm

 

Turbokominek Premium

Kominki firmy Makroterm w klasie EcoDesign to połączenie doświadczenia z nowoczesnością. Dzięki wyłożeniu z wermikulitu i 50 mm żarbetonu, zapewnia jeszcze lepszą wizję ognia. Posiada podwójny system dystrybucji powietrza (za pomocą dwóch przepustnic). Posiada inteligentny system sterowania kominkiem, integrujący się z innymi urządzeniami.

www.makroterm.pl

 

 

 


Turbokominek - kominek wodny nowej generacji

 

Robiren

AQUA 14 kW Corner Exclusive, Robiren

 

 

Robiren AQUA 14 kW Corner Exclusive

Wkład charakteryzuje się wysoką sprawnością, świetną jakością wykonania i niebywałą trwałością - dzięki zastosowaniu stali kotłowej o grubości 4 mm. Precyzyjne sterowanie powietrzem pierwotnym i wtórnym odbywa się za pomocą przekładni zębatej. Na nasze produkty udzielamy 11-letniej gwarancji. Wkłady kominkowe Robiren spełniają wymogi Ekoprojektu.

www.robiren.pl

 

 

 

 

Spartherm

Varia 1 Vh H2O XXL, Spartherm

Varia 1Vh H2O XXL 

Korpus wkładu wykonany z wysokogatunkowej stali. Kominek wyposażony jest w podwójną szybę z systemem samooczyszczenia. System dopalania spalin, wężownica schładzająca, termiczny zawór podwyższający temperaturę wody na powrocie oraz termostat pompy zapewniają wysoką sprawność urządzenia. Gwarancja 10 lat w ramach Rodziny Spartherm.

www.spartherm.pl

 


Oceń

Reklama
Reklama