Reklama

Turbokominek – kominek wodny nowej generacji

Kominki firmy Makroterm w klasie EcoDesign to połączenie doświadczenia z nowoczesnością. W nowej generacji Turbokominków (wkładów z płaszczem wodnym) wykorzystano sprawdzone rozwiązania w zakresie wymiany ciepła, bezpiecznej pracy, możliwości integracji z innymi urządzeniami oraz niskoemisyjnego spalania. Nowe podejście w zakresie procesu spalania i dopalania gazów spowodowało, że firma Makroterm po raz kolejny wyróżnia się od rozwiązań konkurencji.
Turbokominek – kominek wodny nowej generacji
Akant 3

Nowa generacja Turbokominków

Paleniska z płaszczem wodnym Makroterm wykorzystują nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne w zakresie dopalania gazów i niezależnego systemu sterowania powietrzem pierwotnym i wtórnym. Nowoczesne podejście w zakresie sterowania procesem spalania za pomocą dwóch niezależnie sterowanych  przepustnic powietrza, umożliwia sterowanie procesem w trzech trybach - rozpalanie, praca kominka i wygaszanie.

>>> Zobacz też: Kominek powietrzny czy z płaszczem wodnym?

Niezawodne elektroniczne sterowanie

Sterownik na bieżąco monitoruje temperatury spalin, płaszcza Turbokominka i ciepłej wody użytkowej. Na tej podstawie zarządza optymalnie procesem spalania. Niezależny system inteligentnego podawania powietrza pierwotnego, jak i wtórnego, umożliwia automatyczną zamianę procesu spalania z oddolnego na odgórny. Spalanie odgórne to niższa emisja i mniejsze zużycie paliwa. Zabudowana zaawansowana funkcja przewidywania temperatury spalin i temperatury płaszcza umożliwia precyzyjne zarządzanie temperaturą pracy kominka. Sterownik posiada też funkcje uruchamiania i blokowania dodatkowych źródeł ciepła, takich jak: pompy ciepła, kotły gazowe lub olejowe. Wyposażony jest też w funkcje sterowania za pomocą smartfonu poprzez własną lub lokalną sieć.

Panel sterowania

Jak działa wymiennik wodny w Turbokominku?

Wymiana ciepła do płaszcza wodnego w kominku odbywa się za pomocą opatentowanego systemu poprzez zabudowany w przestrzeni między płaszczowej wymiennik ze stali nierdzewnej. Poza wymianą ciepła wymiennik zwiększa żywotność urządzeń (poprzez eliminację przeciążeń płaszcza) oraz rozdziela systemy na otwarty i zamknięty. Wykorzystuje pracę  w dwóch układach  jednocześnie. Układ otwarty zapewnia pełne bezpieczeństwo w przypadku przegrzania urządzenia – niniejsze rozwiązanie nie wymaga zastosowania systemu schładzania. Układ zamknięty natomiast daje stabilną pracę całego systemu grzewczego bez napowietrzenia instalacji.

Turbokominek we współpracy z kotłem lub pompą ciepła

Turbokominek może pracować w systemie zintegrowanym z pompą ciepła, kolektorami słonecznymi, kotłem gazowym, kotłem elektrycznym, olejowym, jak i kotłami na paliwa stałe. Integrację taką można wykonać za pomocą Integratora Combo Smart firmy Makroterm. Integrator Combo Smart to innowacyjne urządzenie opatentowane przez firmę Makroterm, które daje możliwość zbudowania systemu hybrydowego nawet do pięciu niezależnych źródeł energii – nisko, średnio i wysokotemperaturowych. Combo Smart umożliwia podłączenia źródeł energii pracujących na różnych cieczach: woda, ciecze niezamarzające, ciecze nisko i wysokowrzące.

Turbokominki mogą pełnić samodzielną funkcję grzewczą, jednak najlepiej spisują się w systemie pracy hybrydowej z pompą ciepła, gdzie kominek pełni funkcję szczytowego źródła energii.

>>>> Zobacz też: Jak połączyć kominek z pompą ciepła?

 

System hybrydowy Makroterm

Systemy hybrydowe firmy Makroterm to połączenie różnych źródeł energii w jeden synergicznie działający zespół urządzeń wzajemnie uzupełniający się w pracy. Rozwiązanie to daje możliwość optymalnego wykorzystania energii odnawialnej, pozyskiwanej ze słońca, powietrza czy z biomasy. Cały system składa się ze źródeł energii, integratora z funkcją buforowania i przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz węzła hydraulicznego, którego zadaniem jest dystrybucja energii do poszczególnych odbiorników (np. ogrzewanie płaszczyznowe, grzejnikowe lub klimakonwektorowe). System sterownia umożliwia odpowiednie zarządzanie źródłami ciepła wg priorytetów: zarządzanie bankiem ciepła zależnie od dostępności energii lub dystrybucją ciepła do odbiorników.

 

MAKROTERM Agata i Krzysztof Wąchała sp.j.
ul. Pasternik 76, 31-354 Kraków
tel. kom. 665 001 610
https://makroterm.pl


Oceń

Reklama
Reklama