Reklama

Kurs budowy pieca chlebowego - 4-6.07.2022

W dniach 4-6 lipca w Łaziskach koło Wągrowca odbędzie się kurs budowy pieca chlebowego, który będzie się składał z części teoretycznej i praktycznej i będzie obejmował budowę trzech rodzajów pieców chlebowych.
Kurs budowy pieca chlebowego - 4-6.07.2022

Kurs budowy pieca chlebowego będzie podzielony na część teoretyczną oraz praktyczną. 

Na początku dowiemy się z jakich materiałów korzystać, by piec cieszył długie lata. Pogadamy o izolacji, akumulacji i dylatacji, czyli niezbędnych tematach, by zacząć rozumieć technologię zduńską. Poznamy materiały potrzebne do budowy naszego dzieła, pod kątem zastosowania i parametrów. Dowiemy się również jak projektować urządzenia ogniowe by były ergonomiczne i solidne. Zademonstrujemy najnowsze rozwiązania techniczne, pozwalające połączyć piec chlebowy z elementem akumulacji, co pozwala ogrzać dom - wydajnie i w zgodzie z trendami antysmogowymi... 

W pierwszej części - praktycznej nauczymy się rozmierzania bryły, podstaw murowania, zastosowania szamotu, tworzenia szablonów oraz montażu drzwiczek. Pokażemy również jak robić sklepienia i inne elementy pieca chlebowego. Skupimy się również na kominie, gdyż to on bezpiecznie odprowadzi spaliny z naszej altany czy domku. Nie zapomnimy o bezpieczeństwie przeciw pożarowym! 

Wybudujemy 3 rodzaje pieców chlebowych: Tradycyjny rzymski (tunelowy) z kształtek i klinów szamotowych. Gliniany, czyli z zaplecionych gałązek i glinianej zaprawy. Nowoczesny, wybudowany przez instruktora z firmy Wolfshöher Tonwerke (Daniel Reisinger), który przyjedzie prosto z Niemiec (będzie tłumacz).

Kurs odbędzie się w siedzibie firmy Kominki Piotr Batura, w Łaziskach koło Wągrowca. 
Czas trwania: 4-6 lipca 
Cena: 700 zł 

Będzie bardzo dużo wiedzy i doświadczeń zduńskich. Na koniec uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający umiejętności, podpisany przez mistrzów zduńskich. Zajęcia nadzoruje mistrz zduński Piotr Batura, prezes Cechu Zdunów Polskich, pasjonat, praktyk i teoretyk zduństwa. Towarzyszyć mu będzie mistrz zduński Dawid Kozar, zdun z czwartego pokolenia, członek Cechu Zdunów Polskich. 

Kontakt do organizatorów:

[email protected]

502 607 546

Warsztaty zduńskie, 4 - 8 lipca 2022 Łaziska


Oceń

Reklama
Reklama