Wiedza i profesjonalizm

Wykonujemy zarówno kominki, jak i realizacje zduńskie, w tym piece kaflowe oraz różnego rodzaju budowle ogrodowe.
Wiedza i profesjonalizm
Kominek narożny. Realizacja Kominki Rad-Kaf

Świat Kominków: Czy może Pan określić, w czym się specjalizuje?

Marek Radecki: Kaflowe realizacje zarówno kominkowe, jak i piecowe czy kuchenne są tymi, które cieszą mnie najbardziej i w których mogę w najszerszym stopniu wykorzystać wiedzę i doświadczenie zdobyte w ciągu ponad 20 lat pracy. Jako mistrz zduński, członek i założyciel Cechu Zdunów Polskich cały czas poszerzam swoją wiedzę. Największą radością dla mnie jest to, gdy klienci po kilkunastu latach do mnie wracają i często wybierają rozwiązania akumulacyjne lub tzw. ciepłe zabudowy kominkowe.

ŚK: Jaka jest różnica między tzw. ciepłym a zimnym kominkiem?

MR: Kominek zimny to typowa zabudowa oparta o właściwą cyrkulację powietrza w trakcie palenia, gdzie zimne powietrze wchodzi do kominka, a ciepłe wychodzi. Szczególną uwagę należy wówczas zwrócić na odpowiednie dobranie kratek wlotowych i wylotowych oraz izolację. Innym rozwiązaniem jest zabudowa kominkowa nazywana ciepłym kominkiem, gdzie energia cieplna akumulowana jest w materiałach szamotowych. Taki sposób ogrzewania pozwala w sposób bardziej efektywny i przyjazny wykorzystać wyprodukowane ciepło.

ŚK: Klienci w kwestiach kominkowych często są laikami i potrzebują wsparcia. Jak zatem wygląda proces inwestycyjny w Pana firmie?

MR: Najważniejsza jest rozmowa i określenie oczekiwań odnośnie urządzenia. To pozwala dobrać odpowiednie rozwiązanie (kominkowe lub zduńskie) i przejść do etapu wstępnego projektowania. Wstępny projekt jest okazją do przyjrzenia się materiałom wykończeniowym i proporcjom bryły, aby na tej podstawie stworzyć już ostateczny projekt, który będzie realizowany. Co ważne, sam etap budowy nie oznacza zakończenia współpracy.

ŚK: Co ma Pan na myśli?

MR: Bardzo ważne jest dla nas zadowolenie klienta z urządzenia, dlatego kluczowa jest nauka palenia. Jeśli tylko mamy taką możliwość, to pierwsze dwa, trzy palenia robimy wspólnie. Kalibrujemy wówczas ustawienia elektroniki sterującej, testujemy drewno, które klient posiada i zwyczajnie uczymy palić.  Czasami, jeśli fizycznie nie ma możliwości spotkania się w domu klienta, korzystamy z komunikatorów i przeprowadzamy naukę palenia przy pomocy rozmów video. Nigdy nie zostawiamy klienta samego, gdyż umiejętność prawidłowego palenia to temat podstawowy.

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama