Reklama
News will be here

Szkoła Dobrego Kominkarstwa- zapowiedź

13 i 14 maja w Łaziskach k/ Wągrowca (województwo wielkopolskie) odbędzie się kolejna edycja szkoleń organizowanych przez Szkołę Dobrego Kominkarstwa Piotra Batury. Pierwszy dzień szkolenia pod hasłem „Woda na przód” przeznaczony będzie...
Szkoła Dobrego Kominkarstwa- zapowiedź

13 i 14 maja w Łaziskach k/ Wągrowca (województwo wielkopolskie) odbędzie się kolejna edycja szkoleń organizowanych przez Szkołę Dobrego Kominkarstwa Piotra Batury. Pierwszy dzień szkolenia pod hasłem „Woda na przód” przeznaczony będzie w szczególności dla instalatorów kominków włączanych do sieci c.o. oraz firm początkujących w branży kominkowej. Program szkolenia zawiera: przegląd wkładów kominkowych z płaszczem wodnym; praktyczny pokaz sposobów podłączania kominka wodnego do sieci c.o.; tematykę prawidłowego podłączania wkładu kominkowego do tradycyjnego i systemowego komina; wykład i zajęcia praktyczne pokazujące w jaki sposób można panować nad intensywnością ognia (z pominięciem rozwiązań instalowanych przez producenta, jak i we współpracy z nimi jak:  ograniczenie ciągu  i zwiększenie ciągu przy zbyt małych kominach); prezentację na temat wykonywania instalacji kominka z płaszczem wodnym z wykorzystaniem systemów zabezpieczeń oraz prezentacja palenisk wodnych zasilanych peletem. Dodatkowo omówiony zostanie sposób wykonania prostej obudowy kominkowej  w domach wykonanych z materiałów ceramicznych i w domach drewnianych.
            14 maja  w Szkole Dobrego Kominkarstwa omawiane będzie zagadnienie zamontowania pieca do pizzy w kominku z płaszczem wodnym połączone z pokazem praktycznym tego rozwiązania. Sporo czasu poświęcone będzie budowie metodami tradycyjnymi „ciepłego kominka” z elementami akumulacji ciepła z wykorzystaniem materiałów produkowanych w Polsce, wykonana będzie zarówno lekka konstrukcja z materiałów szamotowych jak i ciężka konstrukcja z akubetu. Uczestnikom drugiego dnia szkolenia przybliżona zostanie także tematyka stosowania kafli w nowoczesnym zduństwie.
Koszt szkolenia to 275 zł za pierwszy dzień i 340 zł za drugi dzień szkolenia. Istnieje możliwość zamówienia dodatkowo płatnego noclegu.

Szczegółowe  informacje można uzyskać pod nr 502 607 546 lub 67 26 20 817, oraz w formie maila, pisząc na adres: [email protected]

 



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama