Reklama
News will be here

Czego potrzebujesz do podłączania kominka z płaszczem wodnym?

Naczynie wzbiorcze to niezbędne urządzenie zabezpieczające przed przegrzaniem kominek pracującego w układzie otwartym. Urządzenie umieszczamy bezpośrednio nad kominkiem na wysokości od 1,3 do 10 m, co zapewnia maksymalne ciśnienie robocze kominka 1Bar/0,01 MPa.
Czego potrzebujesz do podłączania kominka z płaszczem wodnym?
Zawór bezpieczeństwa montowany przy kominku z płaszczem wodnym

Naczynie wzbiorcze do kominka z płaszczem wodnym

 to niezbędne urządzenie zabezpieczające przed przegrzaniem kominek pracującego w układzie otwartym. Urządzenie umieszczamy bezpośrednio nad kominkiem na wysokości od 1,3 do 10 m, co zapewnia maksymalne ciśnienie robocze kominka 1Bar/0,01 MPa.   Naczynie wzbiorcze wykonane jest z nierdzewnej blachy kwasoodpornej  i wyposażone w pływakowy zawór dopuszczający zimną wodę. Praktyczny kształt i uchwyty pozwalają na łatwy montaż w czopuchu kominka. Króćce o średnicy wewnętrznej minimum 28 mm przystosowane są do bezpiecznego podłączenia rury wzbiorczej i bezpieczeństwa.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz w kategorii KOMINKI. 


Zestaw wymiennikowo-płytowy do kominka z płaszczem wodnym

to podstawowa grupa urządzeń, które umożliwiają przekazanie ciepła pomiędzy płaszczem wodnym kominka a instalacją centralnego ogrzewania (c.o.). Zestaw stosowany jest w przypadku, gdy posiadamy kominek wodny przystosowany do pracy w układzie otwartym (ciśnienie robocze 0,1 MPa) podłączony do instalacji typu zamkniętego. W skład zestawu wchodzi odpowiednio dobrany do mocy kominka wymiennik płytowy, zawory zwrotne, odcinające,  pompy obiegowe Grundfos UPS 25/40, wymiennik płytowy Secespol i automatyczne odpowietrzniki.


Membranowy zawór bezpieczeństwa do kominka z płaszczem wodnym

(1,5 i 2,5 Bar) służy do zabezpieczenia ciśnieniowego kominka wodnego pracującego w układzie zamkniętym. Zawór umieszczamy bezpośrednio w korpusie kominka  w króćcu ½”.


Zabezpieczenie termiczne przed przegrzaniem kominka wodnego

 to podstawowe urządzenie do zabezpieczenia kominka przed przegrzaniem. Stosowanie termostatycznych zaworów bezpieczeństwa jest obowiązkowe  i ma na celu zabezpieczenie przed wzrostem temperatury w kominku powyżej punku wrzenia. Jest to mechaniczny zawór dopuszczający zimną wodę przy temperaturze 95°C. Urządzenie współpracuje z chłodnicą płaszcza wodnego kominka, i jest umieszczone na zasilaniu zimnej wody jako zawór dopuszczający. Zawór składa się z zaworu schładzającego, kapilary o długości 130 cm oraz czujnika temperatury, który zanurzamy w wodzie kotłowej (króciec w korpusie kominka z gwintem wewnętrznym ¾”).

Michał Grabowski
 Tekst pochodzi z magazynu KominkiPRO nr 2 (11) 2012


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama