Reklama

Świat Kominków nr 52

W kolejnym, już 52, numerze magazynu "Świat Kominków" znajdziemy informacje na temat kominków z płaszczem wodnym, dowiemy się jak kupić dobry pelet oraz jak przygotować się do sezonu zimowego. Poznamy także laureatów Płomień Roku 2016. W tym numerze będzie można poczytać też m.in. o Muzeum Ognia w Żorach, kominkach w luksusowych wnętrzach, kominkach gazowych w rozmiarze XL/XXL, piecykach peletowych i żeliwnych oraz nowoczesnych, funkcjonalnych kuchniach.
Świat Kominków nr 52
komiek otwarty na 4 strony

Autor: archiwum redakcji

INSPIRACJE  

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu KOMINKI.ORG

kominek portalowy

Wnętrza z klasą

Kominki, dawniej pełniące typowo użytkową funkcję, dziś stanowią jeden z ważniejszych elementów wystroju wnętrz. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii są obecne zarówno w rezydencjach, jak i w nowoczesnych apartamentach w centrach miast, dając tym samym dodatkowe pole do popisu projektantom i architektom. Niewątpliwa jest rola kominka jako ważnego elementu luksusowych przestrzeni. Osoby zamożne wyjątkowo cenią sobie wolny czas i chwile spędzone w gronie rodzinnym. Kominek jest idealnym towarzyszem takich spotkań, zapewniając klimatyczne ciepło oraz wyjątkową atmosferę.  

Izabela Mikruta-Smółka

 

kominek gazowy

 

Gaz w formacie XL/XXL

Wielkość ma znaczenie również w kominkach. W przestrzeniach, w których dysponujemy odpowiednio dużą kubaturą, możemy pozwolić sobie także na sporych rozmiarów kominek. Rozwiązań spełniających takie oczekiwania jest wiele, ale szczególnie dużą reprezentację palenisk ekstremalnie szerokich, wysokich lub przeszklonych narożnie czy trójstronnie w rozmiarze XL/XXL znajdziemy wśród wkładów opalanych gazem. Dzięki takim ekstremalnym rozmiarom, które nie są osiągalne w paleniskach na drewno, gazowe kominki cieszą się zainteresowaniem klientów.

Aldona Mazurkiewicz

 

biokominek w salonie

 

Marzenie o ogniu bez granic

Na środku australijskiej pustyni dwóch podróżników zapragnęło przenieść ognisko do wnętrza domu. Zapragnęli ognia bez ograniczeń, bez komina, dymu, popiołu… Jak w bajce! Na szczęście to nie bajka ani historia z morałem, tylko prawdziwe początki wizji nowego urządzenia dostarczającego magicznego widoku ognia – biokominka. Traf chciał, że jednym z tych dwóch wspomnianych we wstępie podróżników był Polak – Jarosław Dąbrowski, który jednak nie w Australii, tylko w Polsce, w Brzozie pod Bydgoszczą, w 2001 roku założył firmę i początkowo w kilkuosobowym zespole jako Planika Bis opracował własny kominek opalany bioetanolem, tzw. biokominek. 

 Aldona Mazurkiewicz 

 

kuchenka z paleniskiem na pellety

Żywią i grzeją

Nowoczesne paleniska, jakie od lat dziewięćdziesiątych XX wieku są składnikami kominków, pieców kaflowych i piecyków, zawitały również do trzonów kuchennych. Odnowiona została też moda na „wielofunkcyjne pomieszczenia” czyli połączenie kuchni z salonem. Kuchenka z paleniskiem na pelety i wymiennikiem wodnym, a do tego zasobnik na pelety dużej pojemności i zbiornik buforowy akumulujący ciepłą wodę to pełnowartościowe rozwiązanie, które umożliwia ogrzewanie domu i przygotowanie posiłków. 

Witold Hawajski

 

 

piecyk żeliwny na nóżkach

Żeliwa czar

Żeliwne produkty wymagają wykonania kosztownych form i produkcji w dość długiej serii, a w czasach jednorazowych opakowań i nożyków do golenia mało kogo interesuje „trwałość na wieki”. Nawet ślub już coraz częściej nie łączy ludzi na całe życie, a co dopiero mówić o stu kilogramach żeliwa! A jednak… żeliwne piecyki mają w sobie to „coś”, co sprawia, że na ich widok nasze usta uśmiechają się, a serca szybciej biją…

Witold Hawajski

statuetka Płomień Roku

 

 

 

Płomień Roku 2016

Po raz dwunasty redakcja naszego magazynu przyznała nagrody Płomień Roku dla najlepszych produktów, firm i wydarzeń w branży kominkowej. Przedstawiamy laureatów nagrody w siedmiu kategoriach. Rozdanie nagród odbyło się podczas uroczystej Gali 23 czerwca w Nałęczowie. 

 

 

 

 

PODRÓŻE

 

Muzeum Ognia

Zwiedzając Muzeum Ognia poznamy pierwsze urządzenia grzewcze wynalezione przez człowieka. Poznamy zasadę działania systemu grzewczego o nazwie „hypocaustum”, wynalazcę kominka z komorą konwekcyjną – Benjamina Franklina – tego samego, który wynalazł piorunochron, dzięki czemu ujarzmił pioruny, likwidując groźbę wzniecania pożaru, czy Jean Baptiste Godina, który w 1840 stworzył tzw. kozę, czyli piecyk wolno stojący.

Aldona Mazurkiewicz

 

BEZPIECZNY KOMINEK

 

5 pytań o... przygotowanie do sezonu

Przygotowanie do sezonu zimowego jest bardzo ważne dla posiadaczy kominków i pieców. Z przygotowaniem naszych urządzeń do sezonu grzewczego nie czekajmy do momentu, aż zaczną się pierwsze mrozy. Pamiętajmy o ważnych kwestiach, takich jak przeglądy, wizyta kominiarza, przygotowanie odpowiednio suchego, sezonowanego opału czy zakup produktów do rozpalania i czyszczenia naszych kominków. Jakie produkty i usługi, oczywiście poza kominkami, może zaoferować nam firma kominkowa? Zapytaliśmy o to niektóre z nich. 

Magdalena Balicka

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama