Reklama

Świat Kominków nr 50

W kolejnym - jubileuszowym, bo już 50 numerze magazynu "Świat Kominków" znajdziemy informacje na temat zdrowotnych walorów pieców kaflowych, ewolucji kamieniarskiej oraz przyszłości kominka. Dowiemy się także co robią polscy producenci, aby było ekologicznie i czyściej. W tym numerze będzie można także poczytać na temat bezpiecznych biokominków, kominków gazowych oraz nagrodach branży kominkowej. Dowiemy się także dlaczego mniej znaczy więcej...
Świat Kominków nr 50

INSPIRACJE

 

gazowy kominek dwustronny

Faza gazowa

 Często zarzucano kominkom gazowym „nienaturalność” ich płomieni. To już przeszłość, bo aktualnie oferowane modele dają efektowny ogień, prawie „identyczny z naturalnym”. Przyczyniają się do tego specjalne konstrukcje ceramicznych polan oraz szkło witroceramiczne o niezwykle dużej przejrzystości. Sam dałem się nabrać na płomień, który sprawiał wrażenie otwartego ognia, ale… tam była szyba!

Witold Hawajski 

 Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu KOMINKI.ORG

 

biokominek w salonie

Bezpieczny biokominek

Doskonałą alternatywą dla kominka tradycyjnego są biokominki. Co to za urządzenia, jakie mają zastosowanie, czy grzeją, ile kosztują, czy można je zabudować, a może powiesić bądź postawić w dowolnym miejscu, mieszkając w bloku… itd.? Szczerze namawiam do zastanowienia się nad inwestycją w te czarodziejskie urządzenia, które pozwalają cieszyć się bliskością i ciepłem naturalnego ognia. Ważne jednak, by jedynym kryterium wyboru nie była tylko niska cena, ale rzecz dla nas, użytkowników, najważniejsza – BEZPIECZEŃSTWO.

Dariusz Barylski

 

nowoczesny kominek

 

Przyszłość kominka 

Wszystko wokół nas stale się zmienia. Kreowane są nowe trendy, a technologia dostarcza nam coraz to nowych rozwiązań. To samo dotyczy kominków. Powstają automatyczne urządzenia regulacyjne czy kominki sterowane przez sieć Wi-Fi. Zatem co czeka kominki w przyszłości? O to i jeszcze więcej zapytaliśmy polskie i zagraniczne organizacje zduńskie i kominkowe. 

 Magdalena Balicka

 

kominek wolno stojący

Mniej znaczy więcej

Jeśli nie czujemy się dobrze w mocnych zestawieniach, oryginalnych fakturach czy łączeniu stylów, postawmy na prostotę form i skromność wykończenia. Bazujący na tych zasadach skandynawski dizajn dzięki tym atrybutom zyskał światową sławę.

Na koniec może i banał, ale warto o nim wspomnieć. Pamiętajmy, że często mniej znaczy więcej, a w prostocie drzemie siła. Dlatego też niedroga, prosta, estetycznie wykonana zabudowa kominka będzie najlepiej eksponować to, co w kominku najważniejsze – czyli ogień. 

Aldona Mazurkiewicz

 

piecyk na pellet

Czas zwycięzców

Jest w Europie kilka istotnych nagród przyznawanych za dobre wzornictwo, które uchylają drzwi do wielkiego biznesu albo otwierają je szerzej. Nominowane do tych nagród mogą być nie tylko lodówki, telefony czy krzesła. Każdy produkt może tam trafić i w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, by pojawiały się tam również propozycje branży kominowej.

Witold Hawajski

 

BEZPIECZNY KOMINEK

 

 Innowacyjność w genach

 Bez kompleksów. Z jasno określonymi celami i planem. Z nastawieniem na stałe kreowanie nowych produktów i rozwój Darco pokazuje, że polska myśl techniczna może być innowacyjna, a firma z Polski może stać się rozpoznawalna w branży w całej Europie. Bez wątpienia za sukcesem Darco stoją ludzie. I to nie tylko zgrany duet właścicieli – Józef i Łukasz Darłak, ale i ich 270 pracowników, którzy razem z firmą się rozwijają i podnoszą swoje umiejętności.

Aldona Mazurkiewicz

 

piecyk kaflowy z ławką

 Grzej się zdrowo! Zdrowotne walory pieców kaflowych

Źródłem dobrego samopoczucia jest najczęściej piec kaflowy, który daje poczucie przytulności. Przyczynę tego efektu poddano badaniom naukowym. Co daje piec, czego nie sposób osiągnąć za pomocą innych grzejników? Naukowcy znaleźli odpowiedź: tajemnica kryje się w kaflach, w zdolności kumulowania oraz zdrowym promieniowaniu ciepła. Tym tematem od wielu lat zajmuje się Instytut Doświadczalno-Badawczy Zdunów (VFH) w Austrii, we współpracy z innymi organizacjami badawczymi.

Thomas Schiffert, Gerhard Dalla-Bona

 

Pokaż mi swoje drewno, a powiem kim jesteś

Nawet najlepszy silnik, do którego wlejemy podłe paliwo, nie spełni pokładanych w nim oczekiwań. Na pytanie jakim palić drewnem odpowiedź jest tylko jedna: przede wszystkim suchym! Dopiero za nią dalsza lista życzeń: 

  • oczywiście liściastym, najlepiej twardych gatunków; 
  • tych, które sprawdziły się w naszym palenisku; 
  • drobno łupanym - o średnicy 8-12 cm; 
  • czystym – nie zabrudzonym; 
  • bez pleśni i innych grzybów; 
  • nie tym prosto z drewutni, ale tym, które podgrzało się przy kominku; 
  • odpowiednio ułożonym w palenisku; 
  • nie dokładanym do paleniska, lecz rozpalanym każdorazowo od góry…

 Lech Kowalewski


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama