Jaki klej do drewnianych mebli?

Drewno jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do produkcji mebli. Jego naturalne piękno sprawia, że wspaniale się prezentuje zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach, do tego cechuje je wysoka trwałość i ekologiczność – stąd tak duża popularność tego budulca. Ale drewno ma też wady, na przykład nierówną powierzchnię i mało chłonną fakturę, przez co bardzo trudno się je klei.
  • 28.09.2023 12:22
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jaki klej do drewnianych mebli?

Czym kleić drewno?

Montaż nowych lub naprawa uszkodzonych mebli to nie lada wyzwanie, z którym nie każdy klej do drewna sobie poradzi. Szukając odpowiedniego preparatu do klejenia drewnianych mebli, koniecznie więc przyjrzyjmy się składom poszczególnych produktów z tej kategorii i wyselekcjonujmy te, które zawierają polimery hybrydowe SMX (Silan Modified Polymers). Kleje oparte na formule hybrydowej należą do najbardziej skutecznych i uniwersalnych. Doskonale radzą sobie z różnymi gatunkami drewna, jak również materiałami drewnopodobnymi, zarówno w warunkach wewnętrznych, jak i zewnętrznych, zapewniając szybkie, ekstremalnie mocne i niezwykle trwałe łączenie, któremu niestraszne nawet najbardziej szkodliwe czynniki atmosferyczne. Dużą zaletą takich klejów jest także ich elastyczność – po utwardzeniu potrafią one z powodzeniem absorbować mniejsze i większe naprężenia drewna, co może się okazać bardzo przydatne w przypadku mebli narażonych na częste drgania i wibracje.

Który klej wybrać?

Formuła hybrydowa jest wciąż innowacyjnym rozwiązaniem, rzadko stosowanym przez producentów chemii budowlanej, dlatego niewiele klejów dostępnych na polskim rynku zawiera polimery SMX. Z nielicznych produktów, które wykorzystują tę innowację, warto jednak polecić Fix All, o którym więcej przeczytacie na tosieklei.pl. To wielozadaniowy klej do drewna, który świetnie zastępuje śruby i gwoździe. Przy jego użyciu solidnie skleimy każdy mebel w domu, a także meble ogrodowe oraz altany, pergole i inne trudne w montażu konstrukcje. Konsumenci zgodnie przyznają, że Fix All to najlepszy w Polsce klej do drewna. Dowodzi tego również nagroda przyznana mu w prestiżowym konkursie Top Builder wyróżniającym najlepsze współczesne rozwiązania dla budownictwa.

 

--- Artykuł sponsorowany ---