Najlepsze pompy ciepła - sprawdź ranking TOP 5

Ogrzewanie to jedno z kluczowych zagadnień podczas planowania oraz eksploatacji domu jednorodzinnego lub budynku usługowego. A co jeżeli powiedzielibyśmy, że istnieje sposób na zarówno efektywne, jak i przyjazne dla środowiska ogrzewanie? Dzięki firmie Sanpol i naszemu rankingu TOP 5 pomp ciepła, możemy Ci to zagwarantować!
  • 24.07.2023 13:06
  • Autor: Grupa Tipmedia
Najlepsze pompy ciepła - sprawdź ranking TOP 5

Wybór odpowiedniej pompy ciepła nie jest zadaniem prostym, ale jest to krok niezbędny do zbudowania ekonomicznej i efektywnej instalacji. Istotnymi aspektami, które należy wziąć pod uwagę, są między innymi: współczynnik COP, klasa energetyczna oraz całkowita moc urządzenia. Poniżej przedstawiamy nasze rekomendacje, które pomogą Ci w wyborze.

Pompy ciepła - dlaczego warto?

Pompy ciepła stają się coraz bardziej popularne wśród właścicieli domów jednorodzinnych i inwestorów budynków wielorodzinnych. Są one efektywne energetycznie, ekologiczne i mogą znacznie obniżyć rachunki za ogrzewanie.

Jak działa pompa ciepła?

Pompy ciepła działają, przenosząc ciepło z jednego miejsca do drugiego. Mogą one wykorzystać ciepło powietrza, wody lub gruntu, aby ogrzewać budynek, a w niektórych przypadkach mogą działać w drugą stronę, aby schłodzić budynek w ciepłe dni.

Istnieje wiele różnych typów pomp ciepła, w tym pompy ciepła powietrze-powietrze, powietrze-woda, woda-woda oraz grunt-powietrze. Każdy z tych typów ma swoje własne korzyści i najlepsze zastosowania.

Najlepsze pompy ciepła - sprawdź ranking

1. Ariston Nimbus FLEX S NET R32

Jednym z najczęściej wybieranych modeli jest inwerterowa pompa powietrzna do centralnego ogrzewania typu split od Ariston. Jest podzielona na dwie jednostki: zewnętrzną i wewnętrzną, co ułatwia instalację i konfigurację. Zastosowano w niej czynnik chłodniczy R32, który jest przyjazny dla środowiska i niezwykle wydajny. Dzięki aplikacji Ariston Net, można łatwo zarządzać instalacją i funkcjami ogrzewania bezpośrednio ze smartfona.

2. Ariston Nimbus COMPACT S NET R32

Ariston Nimbus COMPACT S NET R32 to inwerterowa pompa ciepła typu split z zintegrowanym zasobnikiem o pojemności 180 ml. Jest wydajna i posiada wiele nowoczesnych technologii, takich jak możliwość zarządzania ogrzewaniem z poziomu smartfona.

3. Stiebel Eltron HPA-O 8 CS Plus

Stiebel Eltron HPA-O 8 CS Plus to niezawodna pompa ciepła typu monoblok, która reguluje wydajność w zależności od zapotrzebowania na ciepło. Model ten posiada funkcję Silent Mode, dzięki której działa niezwykle cicho, a technologia inwertorowa gwarantuje wysoką sprawność.

4. Kospel HPM2

Kospel HPM2 to inwerterowa pompa ciepła typu monoblok, która doskonale zarządza dwoma obiegami grzewczymi centralnego ogrzewania. Pompa ciepła HPM2 zapewnia ciche działanie i efektywność dzięki wysokiemu współczynnikowi efektywności energetycznej.

5. De Dietrich Modena

Ostatnim modelem w naszym rankingu jest De Dietrich Modena, pompa ciepła typu monoblok, która łączy w sobie najnowsze technologie z łatwością obsługi. Jej wysoka sprawność energetyczna sprawia, że jest to doskonały wybór dla tych, którzy cenią sobie ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania.

Wszystkie powyższe pompy ciepła dostępne są w ofercie hurtowni instalacyjnej Sanpol, która od lat specjalizuje się w dostarczaniu klientom najwyższej jakości urządzeń do ogrzewania. To nie tylko szeroka gama produktów, ale także profesjonalne doradztwo i pełne wsparcie techniczne. Wybierz Sanpol i ciesz się ciepłem w domu, niezależnie od pory roku!

--- Artykuł sponsorowany ---