Kominki.org   >   Kominki  >   Nowości  >   Płomień Roku 2020 - nominacje w kategorii Zielony Płomień

Nowości

Płomień Roku 2020 - nominacje w kategorii Zielony Płomieńważne

18-03-2021
drukuj

Przedstawiamy 10 nominowanych produktów do Płomienia Roku 2020 w kategorii Zielony Płomień. Nagrody PŁOMIEŃ ROKU od szesnastu lat przyznaje redakcja "Świata Kominków" dla najlepszych produktów, firm, wydarzeń i realizacji w branży kominkowej.       

                                                           

Nominacje do nagrody Płomień Roku 2020 w kategorii

            Firma - Produkcja:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Powstanie grupy i realizacja kampanii Drewno Pozytywna Energia, Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Kominki i Piece”

Kampania Drewno Pozytywna Energia to efekt współpracy wielu osób, wolontariuszy reprezentujących zarówno dużych producentów jak i mniejsze firmy wykonawcze. Od roku poświęcają swój czas na wspólne działania i promocję drewna i kominków a pierwsze efekty już są widoczne jak choćby współpraca ze środowiskiem naukowo-badawczym – czego efektem są opracowane naukowe ekspertyzy. 

 

2. Seria palenisk na drewno Heatro , Hajduk Agnieszka i Dariusz Nasińscy Sp. z o.o. Sp.k.

Firma Hajduk stworzyła nową markę dla gamy opracowanych od podstaw palenisk. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie i aktualne oczekiwania rynku zaprojektowano nowoczesne, funkcjonalne i bardzo ekologiczne paleniska, a zaoferowanie ich pod nową marką pokazuje jak bardzo różnią się one rozwiązaniami od dotychczasowych wkładów.

 

3. System AirKare, Edilkamin S.p.A.

Innowacyjny system  opatentowany przez Edilkamin. W czasie normalnego użytkowania  piecyk dodatkowo  jonizuje i ozonuje powietrze w domu. Co więcej system ten działa również przy wyłączonym urządzeniu. Pomaga zmniejszyć liczbę  wirusów, bakterii, pleśni, drobnoustrojów itp. System dostępny w standardzie lub jako opcja w wielu piecykach Edilkamin.

 

4. Hybrydowe wkłady piecowe na drewno lub gaz drzewny wytworzony z peletu w gazogeneratorze, Cebud s.c.

Z całą pewnością  koncepcja akumulacyjnego pieca opalanego generowanym z pelletu gazem jest warta uwagi. Gazogenerator na pellet stanowi integralną część Piecowego Paleniska Akumulacyjnego PPA. Tego rodzaju hybrydowy wkład piecowy umożliwia spalanie w nim eko gazu drzewnego ze zgazowanego pelletu lub spalanie drewna/brykietu drzewnego.    

 

5. Łapacz cząstek ESP, Exodraft a/s

Urządzenie instalowane na szczycie komina i zasilane energią elektryczną ma za zadanie wyłapywanie cząstek stałych ze spalin kominków opalanych drewnem. Redukuje ich ilość o 90 %, dodatkowo wentylator poprawia ciąg kominowy.

 

6. Asortyment brykietów i podpałek, MMH ECO-PAL Maciej Piotrowski i Wspólnicy Sp.j.

Eco-Pal oferuje kompletny zestaw ekologicznych paliw – brykietu drzewnego do użytku domowego i profesjonalnego. Wysoka jakość jest gwarantowana certyfikatem DIN PLUS, a szeroki asortyment, dedykowanych różnym zastosowaniom, brykietu i podpałek w  opakowaniach dostosowanych do potrzeb klientów wyróżnia Eco- Pal na rynku.
 
 
 
 
 
 
7. Piec szamotowy OZS 700, Soul of Fire Bogdan Nikiel
To propozycja skierowana jest głównie do zdunów i pozwala skrócić etap prac u klienta. Jest to gotowy do montażu nowoczesny piec akumulacyjny o udokumentowanych wysokich parametrach, m.in. spełniający Ekoprojekt. Wystarczy zainstalować i obudować  dowolnie wybranym materiałem.
 
8. Paczkomat z pelletem, Propellet 24
Rozwiązanie niezwykle popularne we Włoszech, gdzie niemal na każdej stacji benzynowej, o każdej porze można kupić woreczek ekologicznego paliwa. Z pewnością to jeden z ważnych elementów popularności w tym kraju piecyków na pellety. W Polsce taka możliwość pojawiła się po raz pierwszy w Opolu, gdzie w ten sposób można zaopatrzyć się w pellet.
 
9. Asortyment materiałów zduńskich, Fenixus s.c.
Fenixus oferuje szeroką gamę materiałów zduńskich wysokiej jakości, pochodzących od praktyków. To oferta klejów, zapraw, kitów, betonów, szamotowych płyt i cementów dla wykonawców poszukujących  sprawdzonych  rozwiązań. Od roku 2020 w ofercie są też  piece chlebowe i do pizzy Family Pizza.
 
10. Paleniska piecowe KPL 400 i KPL 450, Kobok spol. s r.o.
Chociaż nie tak popularne jak kominki, piece kaflowe mają swoich zwolenników. Zduni do ich budowy coraz częściej wykorzystują fabrycznie przygotowane paleniska. Takie rozwiązanie gwarantuje certyfikowane parametry i  przyspiesza budowę. Zana z dobrej jakości kominkowych wkładów firma Kobok poszerzyła ofertę o wkłady piecowe KPL400 i 450.
 
 
 

 

Przeglądaj "Świat Kominków " na issuu - kliknij tutaj.

  

                          

 

 

 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: