Kominki.org   >   Kominki  >   Nowości  >   Targi KOMINKI 2020, Poznań

Nowości

Targi KOMINKI 2020, Poznańważne

13-02-2020
drukuj

W dniach 4-7 lutego 2020 roku w Poznaniu odbyła się największa impreza targowa poświęcona branży kominkowej - Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI. Na hali 5A oraz w łączniku przy hali można było podziwiać odpalone urządzenia kominkowe i zapoznać się z nowościami na rynku. Odbywająca się co dwa lata impreza jest okazją do spotkania branży i do prezentacji nie tylko polskich, ale również zagranicznych produktów. Jest okazją do obserwacji aktualnych trendów i propozycji firm.

 

Przez cztery dni w pawilonie 5A, dzięki specjalnej instalacji zamontowanej w hali, kominki mogły prezentować pełnię swoich możliwości. Obok bogatej reprezentacji urządzeń na drewno spełniających wymagania dyrektywy Ekoprojekt - zarówno palenisk jak i piecyków można było zobaczyć też urządzenia opalane gazem, bioetanolem, piecyki peletowe czy kominki elektryczne. Podczas Targów została również zaprezentowana wystawa Eco-kominek plus, na której eksponowano urządzenia o najniższych parametrach emisji pyłów PM (warunkiem uczestnictwa była emisja o co najmniej 25 % niższa niż  wymagania dyrektywy Ekoprojekt) w trzech kategoriach: dla palenisk na drewno z zamkniętą komorą spalania, dla palenisk na pelety i dla palenisk na drewno z otwartą komorą spalania zorganizowna przez magazyn "Świat Kominków".

 

Na targach można było także podziwiać pracę zdunów, którzy na oczach zwiedzających budowali wyjątkowe piece w technologii zduńskiej, a także projekt Kominek Futura - unikalną realizację w stylu industrialnym, łacząca palenisko z piecem do pizzy opalanym drewnem, zaprojektowaną i wybudowaną przez  Piotra Baturę.

 

Tegorocznym targom towarzyszyło wiele wydarzeń  zorganizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i magazyn "Świat Kominków" :

 

  • konkurs Polskich Premier Targowych (informacje o laureatach znajdziezsz tutaj)
  • gala wręczenia nagród Płomień Roku za rok 2019 dla firm, produktów, wydarzeń i realizacji. O gali przeczytasz tutaj. Nagroda Płomień Roku została przyznana już po raz piętnasty przez magazyn "Świat Kominków". Poznaj laureatów tutaj.
  • strefa 3xK - kominek, komin, kominiarz, w której można było porozmawiać z kominiarzami (przedstawicielem Krajowej Izby Kominiarskiej i Korporacji Kominiarzy Polskich), przedstawicielem Stowarzyszenia Kominy Polskie (organizacja zrzeszająca producentów wyrobów kominkowych). Tematy kominkowe przybliżał zespół "Świata Kominków".
  • spotkanie z Maciejem Burdzym, autorem „Leksykonu zakładów ceramicznych na terenie dzisiejszej Polski produkujących kafle piecowe (XVIII–XXI wiek)” na stoisku "Świata Kominków".

 

Na targach prezentowani byli też laureaci Złotego Medalu MTP (laureatów poznasz tutaj). Po raz pierwszy od razu na targach poznaliśmy też laureata Złotego Medalu - Wybór Konsumentów, w którym to zwiedzający i internauci wybrali kominek w zabudowie Home Easy Box firmy Kratki.pl.

Podczas targów przyznane zostały też nagrody za najładniejsze stoisko - nagrodę Acanthus Aureus otrzymało stoisko firmy Hajduk, Kratki.pl oraz Defro.

 

Na targach KOMINKI wystawiło się 36 firm, a łącznie targi KOMINKI, BUDMA, INFRATEC i INTERMASZ odwiedziło aż 46 tysięcy targowych gości.

 

Magdalena Balicka

 

Kominek FUTURA

Schiedel...

Eko-Term Kućmierz

Dortech II

Eco-Pal

Defro Home

Glen Dimplex

Zdun.pl

Małopolski Cech Zdunów

Kominteka

Kratki.pl

Agkom

Woodson

Wolfshöher Tonwerke

Kominki Piotr Batura

Korporacja Kominiarzy Polskich

Darco

ABX

Infire

Krajowa Izba Kominiarzy

Denia Stoves...

Tulikivi

Kokoszka Lotz / Tatarek

Ogólnopolskie Stowarzyszenie KOMINKI POLSKIE

Cech Zdunów Polskich

Węgier Glass

Skamol

Świat Kominków

Wystawa Eco-kominek plus

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: