Reklama

Magazyn „Świat Kominków”

W tym dziale znajdziesz:

  • artykuły i fragmenty artykułów z magazynu "Świat Kominków z tematyki: kominek na drewno, kominek gazowy, kominek elektryczny, biokominek, kominek kaflowy, piecyk na drewno, piecyk pelletowy, piec kaflowy, piec chlebowy, kuchnia na drewno, grille i wędzarki, technika kominkowa, akumulacja w kominkach i piecach, kominki z płaszczem wodnym, kominek z dystrybucją gorącego powietrza, paliwo do kominka, komin do kominka
  • felietony redaktora naczelnego magazynu "Świat Kominków" Witolda Hawajskiego - Ciepłe słówka
  • opisy tematyki kolejnych wydań magazynu "Świat Kominków"
Jak wybrać grilla?
Jak wybrać grilla?

Jak wybrać grilla, który będzie optymalnie dopasowany do naszych potrzeb? Odpowiedź na to pytanie nie jest wbrew pozorom łatwa. Możliwości jest tak wiele, że w zasadzie moglibyśmy zaopatrzyć się w grilla na każdą okazję.

Wczoraj, 14:04
Gorące typy kominkowe
Gorące typy kominkowe

Różnorodność kominkowego ognia może sprawiać problem. Problem z wyborem. Pomóc może spojrzenie na to z perspektywy tego, jakie potrzeby i cele ma spełnić nasze „domowe ognisko”. Ta perspektywa w ostatnim okresie mogła ulec zmianie, bo w związku z epidemią koronawirusa wiemy już na pewno, że życie „po” nie będzie wyglądać już tak samo. Zatem jeśli jesteśmy na etapie planowania kominkowej inwestycji, to warto przyjrzeć się swoim potrzebom i możliwościom ponownie, i – być może – je zrewidować.

09.08.2022 08:00
Prąd, pellet i drewno szansą na zastąpienie węgla i gazu w domowych urządzeniach
Prąd, pellet i drewno szansą na zastąpienie węgla i gazu w domowych urządzeniach

Ostatnie cztery lata dla branży instalacyjnej i grzewczej są niewątpliwie wymagającym okresem. Wynika to przede wszystkim z pandemii, która wybuchła w 2019 roku, czego skutkiem było czasowe lub całkowite zamknięcie wielu fabryk produkujących komponenty oraz kluczowe w ogrzewnictwie urządzenia. Skutki pandemii będziemy odczuwać niewątpliwie jeszcze przez kilka najbliższych lat, a wynika to w głównej mierze z zachwiania się lub całkowitego przerwania głównych łańcuchów dostaw.

02.08.2022 15:12
Piecyki „z ceramiką”
Piecyki „z ceramiką”

Piecyki obłożone ceramiczną okładziną to idealna opcja dla osób, które szukają innej estetyki, niż oferowane przez nieco surowe czarne czy szare piecyki stalowe. To rozwiązanie, które pozwala na wprowadzenie do domu ciepła i koloru oraz uczucia przyjemności. Dzięki piecykom kaflowym każdy może mieć w domu namiastkę kafli we wnętrzach oraz jest to szansa dla ceramiki na trafienie do szerszego grona odbiorców.

27.07.2022 10:55
Opał w opałach - ekspert radzi jak kupować drewno
Opał w opałach - ekspert radzi jak kupować drewno

Szok, niedowierzanie, odrzucanie ceny czy też obrażanie się na sprzedającego - to coraz częstsze reakcje klientów na podawane ceny drewna kominkowego, brykietów czy pelletów. Brykiet w detalu po 800 zł, chwilę później 1300 zł, a po jakimś czasie po 1500 zł i wyżej. Pellet po 1000 zł, potem 1500 zł i powyżej 2200 zł za tonę. Skrzynka suchego buka 500 zł, potem 600 zł, teraz powyżej 900 zł. Być może z chwilą, gdy to czytacie, będzie już drożej.

22.07.2022 12:46
Ciepłe słówka Witolda Hawajskiego: Włoska robota
Ciepłe słówka Witolda Hawajskiego: Włoska robota

Przedstawiamy kolejny videoblog redaktora naczelnego magazynu "Świat Kominków" Witolda Hawajskiego. W filmie przedstawiona jest różnica w podejściu do ogrzewania drewnem i pelletem i podejściu do kominków i pieców wolno stojących we Włoszech i w Polsce.

18.07.2022 11:27    1
Kominek na prąd
Kominek na prąd

Można powiedzieć, że kominki elektryczne miały na początku trochę „pod prąd”. Były niedoceniane, niewiele osób traktowało je poważnie i postrzegane były bardziej jako kominkowa abstrakcja. Nie ma co ukrywać, że pierwsze modele mogły trochę „straszyć” nienaturalnym widokiem płomieni, jednak z czasem wszystko zaczęło się zmieniać, dzięki coraz to nowszym rozwiązaniom i rozwojowi technologii. Obecnie kominki elektryczne są obok kominków gazowych i biokominków postrzegane jako jedna z alternatyw dla tradycyjnych palenisk na drewno.

15.07.2022 12:15
Pellet – ekologiczna alternatywa do ogrzewania domu
Pellet – ekologiczna alternatywa do ogrzewania domu

Pellet to odnawialne źródło energii, wyróżniające się bardzo wysoką wartością opałową i doskonałymi walorami. Jest wydajny, wygodny i łatwy w użytkowaniu.

14.07.2022 11:49
Prosty kominek – trudne zadanie
Prosty kominek – trudne zadanie

Wydawać by się mogło, że wkład kominkowy z płaską fasadą, czyli podstawowa forma kominkowa, nie oferuje zbyt wiele możliwości aranżacyjnych. Konkuruje przecież z pożądanymi kominkami z większą wizją ognia i z bardziej atrakcyjnym przeszkleniem: narożnym, dwustronnym czy nawet trójstronnym. Nie dajcie się jednak zwieść. Pozory potrafią mylić, a paleniska z płaską fasadą pozwalają zaszaleć. Pomaga w tym bogata rozmiarówka, która pozwala dobrać gabaryty do potrzeb. Jak się do aranżacji takiego kominka zabrać?

13.07.2022 12:16
Ogień w ogrodzie: ogniska, ogrzewacze
Ogień w ogrodzie: ogniska, ogrzewacze

Ogień w formie tradycyjnego ogniska dotrzymywał towarzystwa już ludziom pierwotnym, to wokół niego toczyło się życie rodzinne. Potrzeba obcowania z ogniem jest dalej tak samo silna, jednak zmieniły się czasy i możliwości. Ognisko, niegdyś kojarzone z nieładem i co najwyżej otoczone byle jakimi kamieniami, dziś przyjmuje formę atrakcyjnych i praktycznych ognisk ogrodowych, które porządkują, a nawet zdobią przestrzeń.

08.07.2022 14:11
Świat Kominków nr 2/2022
Świat Kominków nr 2/2022

W kolejnym numerze 2/2022 magazynu "Świat Kominków" dowiemy się więcej m.in. o piecykach pelletowych i piecykach z ceramiką oraz grillach na lato. Poczytamy o piecykach gazowych i kominkach elektrycznych. W tym numerze dowiemy się też jak wygląda kominek według feng shui. A przede wszystkim poznamy trendy z targów Progetto Fuoco 2022!

08.07.2022 12:52
Jaki komin do kominka wybrać do nowego i modernizowanego domu?
Jaki komin do kominka wybrać do nowego i modernizowanego domu?

Kominek potrzebuje odpowiedniego „wydechu”. Trzeba zrobić rozeznanie i zdecydować się na system kominowy, który pozwoli kominkowi działać sprawnie i bezpiecznie. Bez komina, póki co, możemy cieszyć się jedynie ogniem kominków alternatywnych, takich jak kominki elektryczne czy biokominki.

29.06.2022 14:02
Reklama
Przeczytaj także
Reklama