Reklama
Kominkowy niezbędnik:

Kominy i wentylacja

W tym dziale znajdziesz artykuły na temat:

  • komin do kominka jaki wybirać
  • kominy stalowe, komin systemowy do kominka, komin masywny do kominka
  • konserwacja, przeglądy kominiarskie komina do kominka
  • czyszczenie komina, dbanie o komin,
  • ciąg kominowy w kominie od kominka,
  • wentylacja w domu z kominkiem
bezpieczenstwo-i-niezawodnosc-best-komin
Bezpieczeństwo i niezawodność od BestKomin

BestKomin to renomowany polski producent systemów kominowych, który od lat dostarcza swoim klientom produkty najwyższej jakości. Wszystkie systemy BestKomin są zaprojektowane z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa, komfortu i niezawodności użytkowania.

05.09.2023 13:42
komin-alternatywny
Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich - Komin Awaryjny w każdym domu

W dobie kryzysu energetycznego oraz ciągle wzrastających obciążeń kopalnych źródeł energii (jak np. gaz ziemny) komin bezpieczeństwa pozwoli użyć tańszego paliwa w krótkich ale ciężkich okresach mroźnej zimy, gdy paliwa trzeba najwięcej.

19.05.2023 13:16
jeremias-dw-black
Jeremias DW BLACK – czarny koń wśród systemów kominowych

Jednym z najważniejszych aspektów kominków opalanych drewnem, oprócz funkcjonalności i estetyki, jest bezpieczeństwo. Spaliny wydzielane podczas spalenia drewna są szkodliwe dla zdrowia, dlatego właściwe ich odprowadzanie z paleniska kominka jest niezwykle ważne. W tym celu konieczne jest zastosowanie odpowiedniego systemu kominowego, który będzie skutecznie usuwał spaliny i chronił domowników przed ich szkodliwym wpływem.

16.05.2023 11:42
Komin dla bezpieczeństwa - dom bezpieczny to dom z kominem!
Komin dla bezpieczeństwa - dom bezpieczny to dom z kominem!

Dom jest szczególnie ważny dla każdego człowieka! Dbamy o niego. Staramy się być przezorni i zapobiegliwi, ubezpieczamy go, a mimo to nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zagrożeń. W ostatnich latach coraz więcej domów w Polsce budowanych było bez komina. Czy komin stał się niepotrzebny? Czy domy wyposażone w nowoczesne systemy grzewcze nie potrzebują komina?

11.05.2023 14:08
Kominek ‒ Komin. Stalowe systemy kominowe Schiedel
Kominek ‒ Komin. Stalowe systemy kominowe Schiedel

Rok 2022 przyniósł wiele obaw o nasz komfort cieplny w okresie zimowym. Problemy z dostępnością niektórych paliw, wysokie ceny gazu, skłoniły wiele osób do montażu w swoich domach dodatkowych źródeł ciepła ‒ kominków wolno stojących, pieco-kominków opalanych drewnem. Mimo wszystko wielu użytkowników domów jednorodzinnych zrezygnowało z tego rozwiązania w obawie przed problemami technicznymi, jakie mogą się pojawić przy montażu kominka.

18.01.2023 09:19
Dbajmy o kominy! Pamiętajmy o przeglądach kominiarskich
Dbajmy o kominy! Pamiętajmy o przeglądach kominiarskich

Trwa sezon grzewczy, należy więc dbać o system grzewczo-kominowy w czasie okresu zimowego, tak aby nie spotkać się z niechcianą awarią. Jak zatem zadbać o naszą instalację grzewczo-kominową w okresie jej intensywnej pracy?

17.01.2023 11:56
Jak zamontować kolano z wyczystką w kominie do kominka gazowego?
Jak zamontować kolano z wyczystką w kominie do kominka gazowego?

Z materiału video dowiecie się jak w przypadku komina kominka opalanego gazem zamontować kolano z wyczystką. Podłączenie kominka gazowego do komina wcale nie musi być trudne. Zobaczcie sami.

03.11.2022 00:00
Jak dobrać komin do urządzenia grzewczego? Systemy kominowe Poujoulat
Jak dobrać komin do urządzenia grzewczego? Systemy kominowe Poujoulat

Z systemami kominowymi Poujoulat masz możliwość wyboru dowolnego urządzenia grzewczego, a przy tym gwarancję bezpieczeństwa instalacji oraz szybkiego i łatwego montażu. Nasze kominy można malować na dowolny kolor z palety RAL, dzięki czemu idealnie dopasujesz je do kolorystyki elewacji. System kominowy Poujoulat możesz zamontować na dowolnym etapie budowy.

17.08.2022 13:40
Kontrola najwyższą formą zaufania - kontrola okresowa kominów
Kontrola najwyższą formą zaufania - kontrola okresowa kominów

Dlaczego nadzór kominiarski powinien być wieloetapowy przy nowych inwestycjach i modernizacjach; jak i regularny w użytkowanych już budynkach? Wskazują na to oczywiście przepisy prawa, ale osobiście uważam, że nie warto tylko nimi straszyć. Z praktycznego punktu widzenia, korzyści płynące z regularnej kontroli są dużo ważniejsze.

12.07.2022 13:58
Jaki komin do kominka wybrać do nowego i modernizowanego domu?
Jaki komin do kominka wybrać do nowego i modernizowanego domu?

Kominek potrzebuje odpowiedniego „wydechu”. Trzeba zrobić rozeznanie i zdecydować się na system kominowy, który pozwoli kominkowi działać sprawnie i bezpiecznie. Bez komina, póki co, możemy cieszyć się jedynie ogniem kominków alternatywnych, takich jak kominki elektryczne czy biokominki.

29.06.2022 14:02
Schiedel - innowacje kominkowe Kingfire Gaz
Schiedel - innowacje kominkowe Kingfire Gaz

Kominek w sercu salonu to marzenie każdego, kto kocha ognisko domowe. Budowa tradycyjnego kominka jest pracochłonna, a jego obsługa bywa kłopotliwa i czasochłonna. Wymaga czyszczenia i utrzymania porządku w salonie. Idealną alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań jest kominek gazowy, którego obsługa jest prosta, a eksploatacja przyjemna i czysta. Rozwiązanie to będzie przydatne nie tylko mieszkańcom Krakowa, gdzie obowiązuje zakaz palenia paliwami stałymi, ale również i wszystkim ludziom, którzy dbają o środowisko.

07.04.2022 12:18
Nie masz komina, a chcesz mieć kominek? To nie problem!
Nie masz komina, a chcesz mieć kominek? To nie problem!

Cieszysz się z przebywania w ogrodzie i obcowania z naturą? Lubisz wypoczynek w altanie na działce lub w domku na wsi? Skoro poszukujesz informacji u nas, zakładamy, że masz pewien powszechny problem – Twój wymarzony domek nie ma ogrzewania... A to ogranicza możliwości. Wyobraź więc sobie, że prawie każdy domek letniskowy jesteśmy w stanie zmienić w jeden dzień w domek całoroczny!

04.04.2022 13:21
Reklama
Przeczytaj także
Reklama