Zielona Energia - nominacje Płomień Roku 2024

Przedstawiamy nominowanych do nagrody Płomień Roku 2024 w kategorii "Zielona Energia". Zielona Energia to nowa kategoria do nagrody Płomień Roku 2024. Dotyczy ona urządzeń i systemów grzewczych OZE, głównie kotłów na pellet i drewno, oraz wydarzeń i aktywności organizacji związanych z tym tematem.
Zielona Energia - nominacje Płomień Roku 2024

1.Atmos Jaroslav Cankař a Syn

Cieszący się doskonałą opinią czeski producent. Założona w 1935 roku rodzinna firma opracowała ponad 70 typów kotłów, w tym 13 objętych patentami, i od wielu lat oferuje wysokiej jakości kotły zgazowujące drewno, pelletowe oraz dwupaliwowe (na drewno+pellet). 80% produkcji stanowi eksport do niemal wszystkich krajów Europy. 

2. Hargassner Group: Hargassner GmbH, Rakoczy Stal Sp. z o.o., Heiztechnik Sp. z o.o.

Połączenie sił trzech dużych i dynamicznych producentów urządzeń grzewczych OZE, kotłów na pellet, drewno, pellet+drewno oraz pomp ciepła tworzy jedną z silniejszych grup producenckich urządzeń OZE w Europie. Umożliwia opracowywanie i wdrażanie nowych rozwiązań, a klientom daje niezwykle szeroki wybór produktów i zapewnia dobry serwis.

3.PPH Kostrzewa 

Działający od 1978 roku polski producent kotłów na biomasę. W 2001 roku w firmie powstał pierwszy polski automatyczny kocioł na pellet. Obecnie oferowana jest cała gama kotłów na pellet do ogrzewania domów, w tym ekonomiczny model kotła na drewno, oraz pompa ciepła na propan R290.

4.Platforma pellet4future, Bio4Future Polska Sp. z o.o. 

Po starcie w bardzo niekorzystnym dla pelletu okresie, internetowa platforma sprzedaży i zakupów pelletu i brykietu stała się jednym z najbardziej popularnych miejsc zakupu paliw drzewnych.

 

5.Darco Sp. z o.o. 

Darco oferuje szeroki asortyment przyłączy, systemów kominowych i rozwiązań wspomagających (nasady, regulatory ciągu) oraz systemy doprowadzania powietrza i DGP do kominków, pieców, piecyków i kotłów na biomasę. Marka znana w wielu krajach Europy.

6.Targi ISH 2023 (13–17.03.2023), Frankfurt, Messe Frankfurt

Wiodące w Europie targi branży instalacyjnej zaproponowały nową koncepcję: strefę energii odnawialnych, a jedna z hal została przeznaczona wyłącznie dla rozwiązań OZE, głównie na biomasę. Pokazane też zostały systemy hybrydowe pomp ciepła i biomasy. 

7.Laboratorium Konwersji Biomasy w Instytucie Inżynierii Mechanicznej SGGW Warszawa

Otwarte 25.04.2023 roku nowoczesne laboratorium stwarza nowe możliwości badawcze paliw pozyskiwanych z biomasy, w tym testowania urządzeń na biomasę w warunkach zbliżonych do realnych.

8.Targi Italia Legno Energia (9–11.03.2023), Arezzo, Veronafiere S.p.A. 

To organizowana przez tę samą grupę co Progetto Fuoco impreza przeznaczona w zasadzie dla odbiorców z rynku włoskiego. Okazuje się, że znaczenie imprezy, liczba wystawców oraz odwiedzających pokazują, jak istotny dla branży urządzeń ogrzewania na biomasę jest ten rynek. Było to też miejsce, gdzie obecnych było kilku polskich producentów kotłów na biomasę oraz miejsce premiery naszego wydawnictwa MADE IN POLAND.

9.Izba Gospodarcza Urządzeń OZE (IGUOZE)

Organizacja zrzeszająca producentów urządzeń OZE, kotłów na biomasę oraz kominków i pomp ciepła. Izba była organizatorem 8. Międzynarodowej Konferencji „Odnawialne Źródła Energii” (22–24.05.2023) w Arłamowie oraz podejmuje działania integracyjne branży i w obronie biomasy.

10.Instytut Technologii Paliw i Energii w Zabrzu (ITPE) 

Obecnie formalnie sferą zainteresowania Instytutu są również badania nad efektywnym wykorzystaniem paliw odnawialnych, w tym biomasy. Pierwszym sygnałem zmian był blok poświęcony biomasie na XVI Konferencji „Kotły małej mocy zasilane paliwem stałym – urządzenia grzewcze dla ogrzewnictwa indywidualnego” (7–8.09.2023) w Brennej.
 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama