Hybryda – jeden piecyk, wiele możliwości

Piecyki hybrydowe to idealne rozwiązanie do osób, które cenią sobie wygodę ogrzewania pelletem oraz niezależność wykorzystania drewna. Stworzenie takiego urządzenia to nie lada wyzwanie, dlatego tylko najlepsi producenci są w stanie tego dokonać. Nobis, Klover i Jolly-Mec to włoskie firmy, które skoncentrowały się przede wszystkim na zapewnieniu pełnej funkcjonalności ogrzewania pelletem.
piecyki-hybrydowe-na-drewno-i-pellet

Dlaczego piecyk wolnostojący?

W przeciwieństwie do wkładów kominkowych otrzymujemy gotowe urządzenie z obudową w kompaktowych rozmiarach. Typowa obudowa kominka hybrydowego wymaga zapewnienia sporej ilości otworów rewizyjnych niezbędnych dla czynności konserwacyjnych i serwisowych. Piecyki wolnostojące posiadaj obudowę, którą łatwo zdemontować, a ich instalacja nie wymaga dodatkowych, brudnych prac budowlanych.

Piecyki hybrydowe dostępne są w wariantach powietrznych, również z dystrybucją powietrza oraz z płaszczem wodnym. Jednak największą ich zaletą jest możliwość przemiennego spalania drewna i pelletu. A przy braku prądu mamy do dyspozycji w pełni funkcjonalny piecyk kominkowy na drewno.

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale PIECYKI.

Unikalne rozwiązania techniczne

Na szczególną uwagę zasługuje piecyk Nobis Unica, który powstał z wykorzystaniem typowej konstrukcji piecyka na pellet tego producenta. Użytkownik otrzymuje zatem hermetyczne palenisko przystosowane do pracy w domach pasywnych, automatyczne mechaniczne czyszczenie paleniska oraz jeden z najlepszych systemów optymalizacji procesu spalania – Elemento. Zmiany konstrukcyjne, które dostosowały palenisko do drewna, sprawiły, że otrzymujemy możliwość dołożenia drewna w dowolnym momencie. Dodatkową zaletą jest automatyczna kontrola spalania drewna oraz samoistnego powrotu piecyka w tryb pelletu, bez konieczności jakiegokolwiek czyszczenia czy zmiany ustawień.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz w dziale Jak ogrzać dom

Nasza oferta to wyselekcjonowane piecyki producentów, którzy są liderami w produkcji urządzeń pelletowych. Zapraszamy!


 

Ekoflam – Kominki i Piece
Konstantynów Łódzki, Łódzka 67
tel. 795 600 045
www.ekoflam.pl


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama