Reklama

Jak Szwedzi próbują podbić Polskę! Klasyczne piecyki żeliwne

Nie, nie będzie to opowieść o potopie szwedzkim. Będzie to opowieść o małej fabryce piecyków żeliwnych, która mieści się w urokliwej miejscowości Reftele, leżącej około 200 km na północ od Malmö. Wjeżdżając do Reftele, mamy wrażenie, że za chwilę zza zakrętu wyskoczy łoś albo renifer z czerwonym noskiem.
westbo-piecyki-zeliwne
Autor: Westbo

W tej bardzo spokojnej miejscowości rodzina Gunnarson założyła manufakturę produkującą żeliwne piecyki i kominki. W obecnym kształcie fabryka istnieje od 1992 roku, sama tradycja wytwarzania piecyków sięga jednak aż XIX wieku. Nasz wzorcowy model WESTBO CLASSIC miał wielu poprzedników, pierwszy spośród nich został wyprodukowany w 1890 roku na Bornholmie. Ze względu na swoją wydajność i formę kominek ten stał się znany i popularny. Można go było spotkać w całej Szwecji.

Obecnie manufakturę, w której powstaje około sześciu tysięcy piecyków rocznie, prowadzi rodzeństwo Lina i Mattias Gunnarson. Piecyki ze szwedzkiej manufaktury trafiają do dystrybutorów nie tylko w Europie. W Reftele powstają klasyczne żeliwne piecyki i kuchnie o typowym szwedzkim wzornictwie. Prototypami obecnie dostępnych modeli są stare piece z odlewni skandynawskich. To one stanowią inspirację stylu proponowanego przez WESTBO of Sweden – eleganckiego i ponadczasowego.

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale PIECYKI.

Stawiamy na żeliwo

Używamy żeliwa, ponieważ jest to jeden z najstarszych materiałów stosowanych do budowy piecyków. Materiał ten jest odporny na działanie wysokich temperatur, a jednocześnie doskonale przewodzi ciepło.

Jako szwedzki producent przedkładamy rękodzielnictwo nad produkcję masową, dlatego każdy piecyk WESTBO jest unikatowy.

Wybierz swój WESTBO

Piecyki WESTBO łączą klasyczny wygląd ze spełnianiem najnowszych wymagań środowiskowych stawianych tego typu urządzeniom. Wszystkie nasze produkty są testowane w Niemczech i udzielamy piętnastoletniej gwarancji na żeliwo. Nasze piecyki występują w wersji na drewno, biopaliwo oraz na prąd. Doskonale odnajdują się nie tylko w domach jednorodzinnych, ale też hotelach, pensjonatach czy restauracjach. W WESTBO wiemy, że liczą się nie tylko wydajność grzewcza i bezpieczeństwo, ale także jakość i design. Te wszystkie aspekty, które decydują o zadowoleniu z piecyka, są dla nas priorytetem.

Piecyki WESTBO to nowoczesne urządzenia, które łączą tradycyjny, nieprzemijalny wygląd z ekologicznym wywarzaniem energii cieplnej.

Wybierz piecyk WESTBO i ciesz się z ciepłych momentów w blasku ognia!

Klasyczne żeliwne  piecyki  Westbo


 

Westbo Poland
ul. Przyjaciół Żołnierza 4/57
71-670 Szczecin
tel. +48 728 688 689
[email protected]
www.westbo.pl


 


Oceń

Reklama
Reklama ADS4media - platforma content marketingowa dla wydawców i reklamodawców