Piecyk kominkowy na drewno, czy na pellet? A może hybrydowy?

Rynek piecyków kominkowych w Polsce rozwija się bardzo prężnie. Piece wolnostojące stają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie, a co za tym idzie coraz bardziej efektywne i przyjazne naszej planecie. Jednak tak duży wybór może powodować, że ciężko wybrać piecyk najbardziej odpowiedni dla nas.
piecyk-na-drewno-pellet

Autor: Unica

Pellet - wybieram wygodę

Ogrzewanie pelletem jest ekologiczne, czyste i wygodne. Piecyki kominkowe na pellet są automatycznymi urządzeniami dającymi użytkownikowi wiele możliwości. Dostępne są wersje powietrzne, z jednym lub dwoma wentylatorami DGP oraz piecyki z płaszczem wodnym, które posiadają zdolności grzewcze podobne do kotła.

Przykładem zaawansowanych technologicznie urządzeń jest EK 63, nowa marka włoskiego producenta Edilkamin&C.O. EK 63 oferuje hermetyczne piecyki na pellet z wbudowanym modułem Wi-Fi. Użytkownik może zaprogramować godziny pracy piecyka zgodnie ze swoimi potrzebami lub ustawić tryb automatyczny w którym piecyk pilnuje komfortowej dla domowników temperatury w domu. Jednocześnie przy pomocy aplikacji w telefonie możemy sterować pracą piecyka z każdego miejsca na świecie.

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale PIECYKI.

Niezwykle wygodna jest możliwość dowolnej regulacji siły nadmuchu ciepłego powietrza niezależnie od mocy grzewczej, a także tryb pracy cichej i ogrzewania pomieszczenia poprzez konwekcję naturalną. Ponad to żeliwne palenisko oraz ceramiczna zapalarka znacząco wydłużają żywotność piecyka.

Drewno- wybieram przyjemność

Piecyki kominkowe na drewno to wspaniałe dodatkowe źródło ciepła, które świetnie sprawdzi się także jako awaryjne ogrzewanie. Ten tradycyjny sposób ogrzewania wraca do łask i robi to w pięknym włoskim stylu. Thermorossi to najlepszy przykład połączenia desingu z najwyższą jakością piecyków na drewno. W ofercie znajdziemy piecyki kaflowe i żeliwne oraz kuchnie piecowe na drewno.

Piecyki na drewno z serii Thermorossi Wair posiadają możliwość instalacji wentylatora nadmuchu ciepłego powietrza. Może on zostać wykorzystany do przyśpieszenia ogrzewania dużej przestrzeni, ale również do dystrybucji powietrza do innych pomieszczeń. Takie rozwiązanie pozwoli ogrzać nawet cały dom. Ponad to system został wyposażony w filtry, dzięki temu zyskujemy pewność, że nie po domu nie rozniesie się żadne zanieczyszczenie czy kurz.

Hybryda - wybieram elastyczność 

Piecyk kominkowy na drewno i pellet to nie lada wyzwanie dla producenta. To dlatego, że konstrukcja i technologia powinny zapewniać, że równie wydajnie będziemy spalać drewno, jak i pellet. Rozwiązanie stworzył producent Nobis, prezentując model Unica. Jest to piecyk hybrydowy pomyślany inaczej niż inne dostępne na rynku urządzenia tego typu.

Punktem wyjścia do stworzenia hybrydy Unica była konstrukcja piecyka na pellet Nobis. Hermetyczność, mechaniczne czyszczenie paleniska oraz zaawansowany system kontroli spalania to tylko niektóre zalety. Nowe palenisko dostosowano tak, aby równie efektywnie kontrolować spalanie drewna. Ukryty system podawania pelletu pozwala na płynne przejście spalania z drewna na pellet bez konieczności czyszczenia paleniska i instalacji dodatkowego rusztu.

Priorytetowym opałem jest pellet, ale po dołożeniu drewna, Unica automatycznie odczytuje zmianę opału w rezultacie zwiększając wylot spalin i zaprzestając podawania pelletu. Dokładnie tak samo działa to w drugą stronę. Kiedy skończy się drewno w palenisku a zadana temperatura pomieszczenia nie została osiągnięta, automatycznie przełączy się w tryb spalania pelletu.

Dodatkowym atutem hybrydowego piecyka kominkowego Unica jest fakt, że w przypadku braku prądu piec automatycznie powiększa wylot spalin i przystosowuje się do spalania drewna. W rezultacie zyskujemy niezależność i pewność, że nigdy nie będzie nam zimno.

Dla każdego coś miłego 

Od dziesięciu lat firma Ekoflam wzbogaca swoją ofertę, aby sprostać wymaganiom klientów. Obecnie to ponad 300 niepowtarzalnych modeli piecyków kominkowych produkowanych przez wiodące włoskie marki – Thermorossi, Nobis i Edilkamin. Nasze doświadczenie pozwala nam na dobranie idealnego rozwiązania grzewczego przy zachowaniu najwyższej jakości i estetyki.

Ekoflam – Kominki i Piece
Konstantynów Łódzki, Łódzka 67
tel. 795 600 045
www.ekoflam.pl


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama