Reklama

Jøtul producent pieców i kominków na drewno - walczymy z zimnem od 1853 roku

Jøtul to jeden z wiodących światowych producentów pieców, wkładów i kominków. Opierając się na dumnej norweskiej tradycji, od 170 lat łączymy solidne rzemiosło ze sztuką walki z zimnem. Jest to podstawa naszej obecnej pozycji lidera rynkowego i preferowanego wyboru dla Klientów, oczekujących najlepszych na świecie produktów.
Jøtul producent pieców i kominków na drewno - walczymy z zimnem od 1853 roku
jotul piecyk na drewno

Żeliwo najwyższej jakości w Jøtul 

Wybór żeliwa dla naszych produktów opiera się na wyjątkowej jakości i trwałości materiału. Wszystkie części kominków odlewamy w formach piaskowych, w związku z tym w niektórych przypadkach powierzchnia może się nieznacznie różnić, a w żeliwie mogą być małe pory.

Żeliwo jest materiałem stabilnym wymiarowo i nie ulega odkształceniom. Piece na drewno Jøtul zachowują swój kształt, a zawiasy i zamknięcia pozostają niezawodne nawet po długoletnim użytkowaniu.

Jøtul - lider rynku kominkowego w Norwegii od 1853 roku

Norwegia jest znana z podejścia do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Mamy najsurowsze na świecie wymagania dotyczące emisji. Dlatego Jøtul cały czas doskonali wykorzystanie paliwa jakim jest drewno i optymalizuje wydajność cieplną swoich produktów. Nasza wyjątkowa pozycja to dobra wiadomość dla Twojego portfela, dla środowiska i kolejnych pokoleń użytkowników.

Jøtul - nagradzany, ponadczasowy design

Produkty Jøtul reprezentują funkcjonalny, nowoczesny design, innowacyjny, ale jednocześnie odporny na krótkotrwałe trendy. Jesteśmy przekonani, że kształt powinien być zgodny z funkcją, a dobry projekt jest czymś więcej niż to, co bezpośrednio widać. Potwierdzają to nagrody za wzornictwo, które otrzymało kilka naszych produktów.

piecyk na drewno jotul

Jøtul - ciepło z recyklingu

Gospodarka o obiegu zamkniętym, recykling, zrównoważony rozwój oraz troska o klimat. To podstawowe wartości, głęboko zakorzenione w filozofii Jøtul, wyznaczające podstawy dzisiejszego funkcjonowania firmy i planów na przyszłość. Jako jedyny producent kominków na świecie Jøtul produkuje piece i wkłady kominkowe wyłącznie w oparciu o energię odnawialną pozyskiwaną z norweskich elektrowni wodnych.

Ważną częścią składową surowca są piece żeliwne pochodzące z recyklingu. Zasadniczo do fabryki wjeżdżają z jednej strony stare piece, a z drugiej wychodzą jako nowoczesne, czysto palące się wersje. Jeśli weźmiemy również pod uwagę, że spalanie drewna jest neutralne pod względem emisji CO2, możemy śmiało twierdzić, że piece Jøtul są zrównoważonym zasobem!

Dbałość o środowisko

Dzięki skupieniu się na badaniach i rozwoju, Jøtul jest dziś światowym liderem technologii czystego spalania. Od 1998 roku prawo wymaga, aby wszystkie kominki sprzedawane w Norwegii spalały efektywnie drewno, w celu zmniejszenia emisji pyłu w powietrzu. Dotyczy to również już zainstalowanych pieców, niezależnie od tego, czy są one zakupione jako nowe, czy używane. Norweskie władze stawiają dzisiejszym piecom wymóg, aby emitowały nie więcej niż 10 gramów cząstek na każdy kilogram spalonego drewna – a tym samym mają jedne z najsurowszych na świecie przepisów dotyczących emisji cząstek stałych. Jednak Jøtul ma znacznie większe ambicje dotyczące ochrony klimatu i opracował technologię, która generuje emisje poniżej połowy ustawowego wymogu. Niektóre nasze modele mają emisję około 1,9 grama - żaden inny producent nie może się pochwalić takim osiągnięciem.

Jøtul - technologia czystego spalania

Podstawą sukcesu jest właściwy proces spalania. Podczas ogrzewania drewna uwalniane są gazy i cząstki. Stare piece emitują je wraz z ciepłem bezpośrednio do komina i osiągają sprawność do 40%. Stąd określenie „fyre for kråka” (ogień dla wron). Modele z systemem czystego spalania „Clean Burn” są lepiej izolowane, co zwiększa temperaturę w komorze spalania. Ponadto, w górnej części paleniska, dostarczane jest dodatkowe, ogrzane powietrze zapewniające dopalanie tego, co w starych piecach uchodziło kominem. W rezultacie emisja jest znikoma, podwaja się sprawność i otrzymujemy więcej ciepła. To właśnie te procesy nieustannie badamy i rozwijamy, aby osiągnąć optymalne procesy spalania.

Świadomość ekologiczna to dobra ekonomia

Ogrzewanie kominkiem lub piecem na drewno, który daje minimalną emisję cząstek stałych, jest bardzo ważne dla zdrowszego klimatu. Ale świadomość ekologiczna to także dobra ekonomia. Ponieważ mniej ciepła ucieka z komina, a więcej trafia do pomieszczenia, skutkuje to znacznie niższymi kosztami ogrzewania. Dlatego Jøtul jest wyborem na dziś i jutro, dla Ciebie i twoich bliskich.

jotul kominki i piecyki na drewno

Jotul Poland Sp. z o.o.

Ul. Ks. J. Popiełuszki 17, 55-080 Kąty Wrocławskie www.jotul.pl

Dział Sprzedaży

Ul. Budowlanych 65, 80-298 Gdańsk [email protected]


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama