Reklama

Hitze - polski producent kominków na drewno oraz gaz, piecyków i urządzeń do ogrodu

Hitze to polska marka z ponad 20 letnią tradycją wywodząca się od Stalko, radomskiej firmy, która od ponad 40 lat działa w branży obróbki metali i jest właścicielem takich brandów jak EasyRobots, Lorries, Sorter, czy ExpoBoxes. Znakiem rozpoznawczym HITZE jest priorytetowe podejście do jakości i innowacyjne, autorskie rozwiązania.
Hitze - polski producent kominków na drewno oraz gaz, piecyków i urządzeń do ogrodu
Kominek dwustronny na drewno Hitze

Hitze to polska marka z ponad 20 letnią tradycją wywodząca się od Stalko, radomskiej firmy, która od ponad 40 lat działa w branży obróbki metali i jest właścicielem takich brandów jak EasyRobots, Lorries, Sorter, czy ExpoBoxes. Znakiem rozpoznawczym HITZE jest priorytetowe podejście do jakości i innowacyjne, autorskie rozwiązania. Rozbudowany park maszynowy, zawierający między innymi lasery 2D i 3D, prasy krawędziowe, roboty spawalnicze, czy kompletną linię do obróbki ceramiki kominowej, zapewnia firmie samowystarczalność, a własne biuro konstrukcyjne i w pełni wyposażone laboratorium czyni z HITZE jednostkę o ogromnym potencjale wdrożeniowym.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz w kategorii KOMINKI. 

Hitze - specyfika firmy

W swojej ofercie polski producent posiada między innymi kilka linii wkładów kominkowych takich jak ALBERO, ARDENTE, HST, STMA, CUBO, czy TRINITY, które na przestrzeni lat były stale modernizowane, dzięki czemu są to sprawdzone modele zapewniające bezproblemową eksploatację i wydłużoną żywotność. Doświadczony zespół konstruktorów i technologów nieustannie prowadzi prace nad tworzeniem nowych rozwiązań w oparciu o najnowsze trendy, dlatego HITZE jako jedna z nielicznych polskich firm może pochwalić się posiadaniem w swojej ofercie gazowych urządzeń grzewczych. Mowa tutaj zarówno o wkładach kominkowych z serii CALMA, które zaraz po wprowadzeniu na rynek zostały docenione przez środowisko zdobywając prestiżową nagrodę w postaci Płomienia Roku 2022, jak i tarasowych ogrzewaczach gazowych z linii FUENTE cechujących się zastosowaniem automatyki jednego z renomowanych europejskich producentów. Oferta HITZE niewątpliwie jest nieustannie poszerzana o nowe produkty i dostosowywana do najnowszych trendów i stale zmieniających się norm energetyczno emisynych, Co ważne, polski producent kominków wykorzystuje w swoich urządzeniach blachę kotłową, która idealnie sprawdza się w pracy w podwyższonych temperaturach.

ALBERO - wkład kominkowy na drewno Hitze
ALBERO - wkład kominkowy na drewno Hitze

Hitze - oferta i produkty

ALBERO - najbardziej popularna seria wkładów kominkowych klasy premium o szerokim zakresie mocy znamionowej od 9 do nawet 25 kW. Są to urządzenia dostępne w wielu wersjach przeszklenia. Każdy wkład kominkowy z serii ALBERO wyposażony jest w wielostopniowy system dopowietrzenia komory spalania zapewniający wspaniałą wizję ognia i ekologiczne spalanie. 

ALBERO AQUASYSTEM - seria kominków z płaszczem wodnym mogących współpracować z systemem centralnego ogrzewania lub/i systemem ciepłej wody użytkowej. Ciepło powstałe w procesie spalania przekazywane jest do instalacji wodnej za pośrednictwem zaawansowanego wymiennika znajdującego się bezpośrednio nad komorą spalania.

ARDENTE - to perełka w ofercie HITZE, gdzie polski producent kominków zaimplementował swoje autorskie rozwiązanie w postaci centralnego dopalacza spalin TURBO BURN, umieszczonego bezpośrednio nad paleniskiem, pod systemem ceramicznych deflektorów. Dodatkowo seria ARDENTE została wyposażona w powiększony uchylny popielnik ułatwiający czyszczenie.

ARDENTE DUO - to linia tunelowych kominków, która ze względu na podwójną parę drzwiczek może stworzyć niesamowitą atmosferę w dwóch pomieszczeniach jednocześnie. Pomimo swoich dużych gabarytów i mocy znamionowej (nawet ponad 28 kW) kominki są w pełni bezpieczne ze względu na zaawansowane rozwiązania i wykorzystanie materiałów najwyższej jakości.

CUBO - seria kaset o niskich paleniskach, przeznaczona do zabudowy we wnęce ściennej lub obudowie nie wymagającej wykonywania systemu wentylacyjnego wzdłuż całego korpusu kominka. Kominki z linii CUBO mogą zostać wyposażone w wentylatory zwiększające wymianę ciepła pomiędzy urządzeniem, a pomieszczeniem w którym kaseta kominkowa została zainstalowana.

Kominek. Ale jaki? >>>
CALMA 120 - wkład gazowy Hitze
CALMA 120 - wkład gazowy Hitze 

HST - każde urządzenie z tej linii to kominek przeznaczony do płytkiej zabudowy. Bezrusztowe palenisko oraz pogłębiona szamotowa podstawa powodują, że wykorzystywane w procesie spalania drewno spala się bardzo efektywnie pozostawiając po sobie jedynie popiół. Wysoka temperatura generowana w komorze spalania przekazywana jest do pomieszczenia ze pośrednictwem wysokiego wymiennika ciepła posiadającego dedykowany system deflektorów.

STMA - to podstawowe wkłady kominkowe od HITZE, umożliwiające instalację urządzenia jak najniżej podłogi. Również w tym przypadku polski producent postawił na sprawdzone materiały w postaci blachy kotłowej, japońskiego szkła i autorskiej mieszanki szamotowej. Seria STMA cechuje się uproszczoną, sprawdzoną konstrukcją i znakomitą wizją ognia.

TRINITY - linia trójszybowych kominków ciesząca każde, nawet najbardziej wymagające oko. W skład serii TRINITY wchodzą trzy urządządzenia wyposażone drzwi typu gilotyna oraz zaawansowany system sterowania dopowietrzeniem komory spalania. Wkłady kominkowe TRINITY to jedne z najlepszych na świecie tego typu urządzeń.

HOGAR, LUMBRE, SOL, TORRE - seria stalowych palenisk ogrodowych przeznaczonych do spalania drewna. Wszystkie urządzenia wykonane są z blachy kotłowej lub z blachy kortenowskiej. Opcjonalnie paleniska mogę być wyposażone w ruszt wykonany z blachy nierdzewnej przeznaczonej do kontaktu z żywnością dzięki czemu mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako grille ogrodowe.

CALMA - seria ekskluzywnych, w pełni automatycznych kominków gazowych sterowanych z wykorzystaniem pilota, bądź dedykowanej aplikacji instalowanej na urządzeniach mobilnych. Polskie kominki gazowe od HITZE wyposażone w autorski palnik 3D to absolutnie europejska czołówka. Seria składa się z trzech modeli, które można spersonalizować według własnych potrzeb.

FUENTE - to seria tarasowych ogrzewaczy gazowych wykorzystujących standardowe butle gazowe 11 kg. Każdy model FUENTE to idealny ogrzewacz gazowy na taras lub patio. Prosta, a zarazem atrakcyjna konstrukcja powoduje, że ogrzewacz gazowy sprawdzi się we wszystkich lokalizacjach posiadających pomieszczenia otwarte.

LEGNO, LUPO, SIGA - linie wolnostojących ogrzewaczy pomieszczeń, czyli popularnie nazywane kozy. Kominki wolnostojące, instalowane w domach bez potrzeby wykonywania dedykowanej zabudowy. W tego typu kominkach nie ma miejsca na kompromis, ponieważ urządzenia nie tylko powinny spełniać rygorystyczne normy energetyczno emisyjne ale również posiadać atrakcyjną dla oka formę, oraz wysoką jakość wykonania.


 

 

 

 

 

HITZE

ul. Gdyńska 32, 26-600 Radom

tel. 48 380 18 98

www.hitze.pl

[email protected] 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama