Reklama

La Nordica/Extraflame na targach Progetto Fuoco 2022

W dniach 4-7 maja 2022 La Nordica /Extraflame uczestniczyła w targachProgetto Fuoco 2022, najważniejszych międzynarodowych targach systemów grzewczych na biomasę. Tradycyjnie ten znany w Polsce producent piecyków, kuchni, wkładów kominkowych oraz kotłów na drewno i pellet miał pokaźnych rozmiarów stoisko na którym zaprezentował wiele nowości.
Ładuję odtwarzacz...

Dlaczego wybrać kominek, piecyk czy kuchnię La Nordica - Extraflame?

 Na to pytanie odpowiedział dyrektor Andrea Santambrogio, dyrektorem marketingu La Nordica - Extraflame : 

Bo jesteśmy poważną firmą, z dużym doświadczeniem w produkcji i konstrukcji urządzeń na drewno i pellet. Klienci wybierając nasze produkty otrzymują piecyki, kuchnie czy kominki dobrej jakości w rozsądnej cenie. Dodatkowo nasz asortyment jest bardzo bogaty dlatego klient może wybrać to czego potrzebuje.

Tegoroczne stoisko La Nordici było pod hasłem - Poczuj się jak w domu - to naturalny wybór! To piękne przesłanie pokazuje filozofię firmy, która pokazała wiele nowych produktów zarówno piecyków na drewno jak i piecyków na pellet. Nowości nie ominęły też kuchni na drewno, gdzie coraz większe znaczenie odgrywa design a także wkładów kominkowych - wśród nowości znalazło się między innymi trójstronnie przeszklony wkład na drewno.  

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu KOMINKI.ORG

Firma stawia na badania i rozwój. Jak mówi Andrea Santambrogio

"Łatwiej jest udoskonalać pelletowe piecyki i kominki, wklady kominkowe i piecyki na drewno dużo trudniej. Jednak każde z urządzeń ma swoją specyfikę. Piecyk czy kominek na drewno tworzy atmosferę, natomiast kominki i piecyki na pellet są lepiej dopasowane do szybkiego tempa życia i dedykowane osobom, które nie mają czasu. Jednak niezależnie, który produkt zostanie wybrany na drewno czy pellet to przy tworzeniu każdego bardzo ważna była dla nas ekologia. Nasze produkty są przyjazne dla środowiska i pozwalają nam oszczędzać nie tylko pieniądze, ale też planetę. 
kominkkowe aranżacje La Nordica
Nowości La Nordica - Extraflame na Progetto Fuoco 2022

Gotowanie na żywo

Dużą część oferty La Nordici stanowią kuchnie opalane drewnem. Znajdziemy w ofercie firmy zarówno kompaktowe kuchnie na biomasę drzewną jak i bardziej rozbudowane, do zabudowy i wolno stojące oraz te, które są najbardziej efektowne i w trendach czyli z duża - niemalże kominkową wizją ognia. Jak mówi cytowany już dyrektor marketingu La Nordica Extraflame :

 Jako ludzie mamy głównie dwie potrzeby: jeść i mieć ciepło!  

Wśród kuchni La Nordica znajdziemy modele zabezpieczające obie te potrzeby bo można na nich nie tylko gotować, ale też ogrzewać dom. 

 

Kuchnie La Nordica na Progetto Fuoco 2022

Jak najlepiej sprawdzić kuchnię jak nie w akcji! Na stoisku La Nordica-Extraflame codziennie odbywało się Cooking Show. Każdego dnia przygotowywane były trzy różne potrawy przez szefa kuchni Giorgione na kuchni opalanej drewnem America. Dzięki szerokiej płycie kuchennej, trzem polerowanym żeliwnym pierścieniom i 78-litrowemu piekarnikowi, America jest idealnym sprzymierzeńcem do gotowania ulubionych potraw w prosty i naturalny sposób. 

La Nordica-Extraflame wsparła projekt Hackathon, wyzwanie dla młodych talentów w dziedzinie innowacji

 5 maja na targach Progetto Fuoco odbył się Hackathon – „maraton pomysłów”. La Nordica-Extraflame stale inwestuje w badania i rozwój - czego efektem są między innymi liczne nowości przedstawione na targach i dlatego zaangażowała się w ten ciekawy projekt.  Start-upowcy, badacze i studenci IUAV Uniwersytetu w Wenecji zostali podzieleni na grupy i pracowali nad briefami przydzielonymi przez La Nordicę oraz inne wiodące firmy z branży kominkowej. Zadaniem uczestników było zaproponowanie nowych rozwiązań w celu innowacja technologicznej kominków i piecyków opalanych drewnem czy pelletem. 

Przejdź do innych relacji z targów Progetto Fuoco 2022<<<

 

 


Oceń

Reklama
Reklama