Reklama

Ogniska

Tradycyjne ognisko jest najstarszą formą korzystania z ognia znaną człowiekowi. W sezonie letnim płonący ogień może umilić wieczór spędzany na zewnątrz oraz umożliwić przyrządzenie pysznych dań do jedzenia. Możemy cieszyć się nieujarzmionymi, dzikimi płomieniami, albo zdecydować się na nieco bardziej nowoczesną i zmodyfikowaną wersję przenośnego ogniskal.
Ogniska
Nowoczesne ognisko, Feuerring

Tradycyjne ognisko jest najstarszą formą korzystania z ognia znaną człowiekowi. W sezonie letnim płonący ogień może umilić wieczór spędzany na zewnątrz oraz umożliwić przyrządzenie pysznych dań do jedzenia. Daje się zauważyć, że w ostatnich latach tradycyjne ogniska są coraz rzadziej spotykane, ponieważ przygotowanie kiełbasek na grillu jest dużo prostsze i bezpieczniejsze niż ich pieczenie na kijkach przy otwartych płomieniach. Jednak żywy ogień jest zdecydowanie bardziej klimatyczny.

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale GRILLE I OGIEŃ W OGRODZIE.

Możemy cieszyć się nieujarzmionymi, dzikimi płomieniami,  albo zdecydować się na nieco bardziej nowoczesną i zmodyfikowaną wersję przenośnego ogniska. W przypadku takich urządzeń, palenisko  zostaje ograniczone barierą ze stali, betonu czy kamieni. Otoczony okręgiem ogień wciąż płonie bez przeszkód, jego płomienie są pięknie wyeksponowane, jednak bezpieczeństwo korzystania jest dużo większe nic w przypadku tradycyjnego paleniska.

Ciekawą propozycją dla osób ceniących zapach i widok płonącego drewna jest pieniek, znany jako Szwedzki Ogień. Jest to specjalnie przygotowany kawałek drewnianego pnia z nacięciami, który pali się przez ok. 2 godziny. Dzięki temu produktowi możemy w każdej chwili w ciągu kilku minut rozpalić ogień gdzie tylko zechcemy, nie martwiąc się o zapas drewna, koniecznego do rozpalenia ogniska. Możemy kupić gotowy pieniek w sklepie albo przygotować go wcześniej samemu rozcinając piłą wysuszony kawałek drewna.

Wioleta Rybak


Oceń

Reklama
Reklama ADS4media - platforma content marketingowa dla wydawców i reklamodawców