Kominki elektryczne - nowoczesne rozwiązanie dla Twojego wnętrza w ofercie Emultimax!

Kominek to symbol elegancji, stylu, a także przytulności i domowego ciepła. Niestety tych tradycyjnych nie można zamontować w każdej nieruchomości. Aby instalacja była możliwa, konieczne jest spełnienie rygorystycznych warunków technicznych i bezpieczeństwa. Co, jeśli wywiązanie się z nich nie jest możliwe? Z pomocą przychodzą nowoczesne kominki elektryczne. Jakie są ich zalety?
  • 28.04.2023 19:55
  • Autor: Grupa Tipmedia
Kominki elektryczne - nowoczesne rozwiązanie dla Twojego wnętrza w ofercie Emultimax!

Kominek na prąd – kiedy to dobre rozwiązanie?

Kominek elektryczny to alternatywa dla tradycyjnego kominka. Pozwala cieszyć się klimatem i ciepłem płomieni bez konieczności instalacji przewodów dymowych lub korzystania z paliwa. Elektryczne wkłady świetnie sprawdzą się we wnętrzach, w których nie ma możliwości instalacji tradycyjnego modelu. Co więcej, są one bezpieczne w użytkowaniu. Nie generują dymu ani szkodliwych gazów, a ich płomienie nie są gorące. Emultimax elektryczne kominki poleca więc do wnętrz, w których przebywają i bawią się małe dzieci oraz domowe zwierzęta. Zalety modeli na prąd docenią również dorośli. Dużym ułatwieniem dla nich będzie fakt, że z kominków elektrycznych nie trzeba wymiatać sadzy oraz popiołu, rozpalać, podkładać opał. Aby rozbłysły one pięknymi płomieniami, wystarczy je włączyć do zasilania. Sterować nimi można natomiast za pomocą wygodnego panelu czy pilota. 

W zależności od modelu ustawić intensywność promieni, ich kolor oraz wysokość. Część modeli posiada również funkcję grzewczą z elektronicznym termostatem, dzięki której możesz ustawić docelową temperaturę w pomieszczeniu.

Warto dodać, że efekt wizualny jest niezależny od funkcji grzewczej oznacza to, że koszt zużycia energii podczas pracy urządzenia z włączonym wyłącznie efektem wizualnym to zaledwie kilka groszy!

Kominek na prad

Jak działa kominek elektryczny dekoracyjny?

Kominek elektryczny swoim wyglądem przypomina ten tradycyjny. Tak naprawdę jednak znacząco się od niego różni. Jest on urządzeniem, które naśladuje tradycyjne płomienie, ale działa w oparciu o energię elektryczną. W przeciwieństwie do kominków opalanych drewnem nie ma potrzeby stosowania paliwa, a zamiast przewodu dymnego, wymaga jedynie podłączenia do gniazdka elektrycznego. Standardowy kominek elektryczny dekoracyjny składa się z:

  • Elementu grzewczego – najczęściej jest nim grzałka z dmuchawą, które generują ciepło i je rozprowadzają w zależności od modelu kominka mogą znajdować się na górze, na dole lub po bokach urządzenia;
  • Elementu wizualnego - elektryczne kominki ozdobne do stworzenia promieni wykorzystują specjalne lampki LED; emitują one światło o różnej barwie i intensywności, dzięki czemu powstaje iluzja płomieni; w modelach dekoracyjnych palenisko może mieć formę szczap (polan) drewna, kamyczków, kryształków;
  • Panelu sterowania - większość kominków elektrycznych ma wbudowany panel sterowania w obudowie; umożliwia on zarządzanie podstawowymi funkcjami takimi jak temperaturą i intensywnością płomieni; w Emultimax dostępne są też nowoczesne kominki elektryczne, którymi sterować można za pomocą pilota zdalnego sterowania. 

Elektryczne kominki ozdobne – piękna dekoracja wnętrz

Kominek elektryczny we wnętrzu może pełnić funkcję nie tylko dodatkowego źródła ciepła. Urządzenia te montuje się przede wszystkim, aby ozdobiły pomieszczenia - choć ich dekoracyjny jest nie zależna od funkcji grzania - tę można włączyć w razie potrzeby.  W Emultimax dostępne są głównie modele do salonów, choć nie brakuje też tych do sypialni, domowego gabinetu. We wnętrzach o większych metrażach doskonale spisują się kominki elektryczne z obudową oraz do zabudowy, które możesz zamontować w ścianie lub meblach. Do mniejszych pokojów dziennych zaprosić możesz kominek naścienny lub narożny. Sprawdzi się on również w sypialni, pokoju dziecka, domowym gabinecie. W pomieszczeniach tych będzie on pełnił nie tylko funkcję grzewczą, ale jest także stanie się elementem dekoracyjnym. Wyposażone w światełka LED, które realistycznie imitują prawdziwe płomienie, będą tworzyć we wnętrzach przytulną, ciepłą atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi. 

Typ paleniska i ogólny wygląd kominka powinien odpowiadać wystrojowi wnętrza. Do nowoczesnych aranżacji pasują modele o prostym i eleganckim designie. Często mają one płaski szklany panel i emitują minimalistyczne promienie. Bardziej dekoracyjne są kominki w stylu klasycznym. Pochwalić mogą się one atrakcyjnym wykończeniem np. z drewna czy marmur. Stanowią one do wnętrz rustykalnych i kolonialnych. W Emultimax dostępne są też elektryczne kominki skandynawskie, wyróżniają się one prostotą i naturalnością, a także modele industrialne, które poznasz po ramie ze stali nierdzewnej i wykończeniu z betonu lub cegły.

--- Artykuł sponsorowany ---