Kominki.org   >   Piecyki wolno stojące  >   Piecykowy design  >   Na mały głód - piecyk plus...

Piecykowy design

Na mały głód - piecyk plus...Świat Kominków poleca

03-06-2020
drukuj

Piecyki wolno stojące od dawna były wykorzystywane nie tylko do ogrzewania domu, ale także do przygotowywania i podgrzewania drobnych potraw. Możliwości kulinarne żeliwnych i stalowych piecyków z płytą grzewczą szybo docenili ich posiadacze, a producenci zauważyli zainteresowanie tego typu rozwiązaniami i poszli o krok dalej, tworząc grupę produktów z wbudowanym piekarnikiem. Modele te umożliwiają nie tylko podgrzanie potraw, ale też przygotowanie pizzy czy upieczenie ciasta. A to wszystko możliwe jest w salonie, który wraz z nowymi tendencjami i trendami otworzył się na kuchnię i stał się nie tylko miejscem odpoczynku i relaksu, ale też kuchennych rewolucji.

 

Zdjęcia od góry: Skantherm Polska, Nordica / Kominteka, Austroflamm, Brunner Iron Dog

 

Piecyki wolno stojące z piekarnikiem

 

Do przygotowania drobnych przekąsek czy podgrzania potraw idealnie nadają się piecyki wolno stojące ze zintegrowanym piekarnikiem. To doskonałe urządzenia dla osób, które cenią sobie kompleksowe rozwiązania, łączące w sobie kilka właściwości. Takie piecyki nie tylko ogrzeją pomieszczenie, będą ciekawym i atrakcyjnym elementem wystroju wnętrza, ale także umożliwią przygotowanie drobnych potraw i rozpieszczą nasze zmysły aromatem przygotowanych smakołyków. Świetnie sprawdzą się także w przypadku domków letniskowych, gdzie z braku innych, bardziej rozbudowanych rozwiązań, sprawnie i szybko przygotujemy drobny posiłek, herbatę czy grzańca. Wolno stojące piecyki z piekarnikiem to urządzenia, w których przygotujemy pizzę, słodkie bułeczki, ciasteczka czy ciepłe napoje. Bez problemu odgrzejemy też w nich gotowe już potrawy. Takie rozwiązania znajdziemy między innymi w ofercie firm: 

 

 

Moda na biokominki. Dowiedz się więcej>>

 

Różnorodna oferta

 

Piecyki z piekarnikiem można znaleźć głównie w ofertach włoskich producentów takich jak Sergio LeoniNordica lub Thermorossi. Chyba nic w tym dziwnego, gdyż Włochy to kraj pizzy i innych dań przygotowywanych w piecach opalanych drewnem. Nowości i trendy połączone z wysublimowanym wzornictwem w branży grzewczej i kulinarnej można było zobaczyć właśnie we Włoszech, na targach Progetto Fuoco 2020, czyli na największym pokazie pieców i kominków spalających drewno i pelety. Piecyki z piekarnikiem można spotkać też w ofercie firmy Romotop z Czech, Austroflamm z Austrii, Panadero z Hiszpanii czy Brunner z Niemiec. Co prawda, ostatnia z wymienionych marek, oprócz modelu Iron Dog 06, nie posiada modeli z oddzielnym, przeszklonym piekarnikiem, jednak oferuje całą serię żeliwnych piecyków ze specjalnymi płytami grzewczymi do postawienia na nich garnków, patelni czy czajników. W ofercie wymienionych firm można znaleźć interesujące modele, gdyż piecyki z piekarnikiem często są nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale też atrakcyjne wzorniczo. Wybierać możemy spośród modeli wykonanych ze stali czy żeliwa, które idealnie wpiszą się w industrialny i rustykalny klimat, ale nie brakuje też rozwiązań wyłożonych ceramiką, piaskowcem czy steatytem, które sprawdzą się zarówno w tradycyjnych, jak i w nowoczesnych wnętrzach. Oryginalnym rozwiązaniem są też piece w całości wykonane ze steatytu wyposażone w piekarnik. Co prawda ważą i kosztują one więcej niż tradycyjny piecyk, ale tak jak i on dają możliwość przy okazji ogrzewania przygotowania czegoś do zjedzenia na ciepło.

 

Zdjęcia od góry: Tulikivi,MCZ / Wentor, Charnwood, Sergio Leoni / Wentor 

 

 

Żywią i grzeją

 

Piecyki wolno stojące z piekarnikiem mają wiele zalet – ogrzewają pomieszczenie, zdobią wnętrze i stwarzają niesamowity klimat. Dają dodatkowe możliwości w postaci przygotowywania posiłków, a tym samym urozmaicenia spotkań w gronie przyjaciół, np. pizzą czy ciastem prosto z pieca. To wszechstronne urządzenia, które dodatkowo są idealną opcją na tzw. mały głód.

 

 

Magdalena Balicka

 

sekretarz redakcji magazynu "Świat Kominków'

 

 


 

 

 

Tekst pochodzi z magazynu "Świat Kominków" (1/2020)  Pobierz bezpłatnie tutaj

 

Lotus

Nordica

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii piecyków

Świat Kominków

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Płomień Roku 2016 – zgłoszenia Mała Firma - Realizacja Roku

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: