Kominkowy niezbędnik:

Kominek + systemy grzewcze

W tym dziale znajdziesz artykuły na temat:

  • połączenie kominka i współpraca z pompą ciepła, kominek wodny z pompą ciepłą
  • kominek na drewno i fotowoltaika
  • kominek na drewno i kocioł gazowy, współpraca piecyka na drewno z kotłem gazowym
  • rekuperacja i kominek
  • ogrzewanie hybrydowe z kominkiem
Kominek we współpracy z prądem z sieci lub ze słońca
Kominek we współpracy z prądem z sieci lub ze słońca

Połączenie kominka z prądem z sieci lub ze słońca może okazać się korzystne nie tylko z przyczyn obsługowych czy ekonomicznych. Dzięki wprowadzeniu okresowo czystego lokalnie paliwa, jakim jest prąd elektryczny, zmniejszymy całkowitą emisję systemu grzewczego w sezonie. O ile? Od nas zależy, ile godzin system będzie pracował „na prądzie”. Może to być 20% lub mniej, a może być aż 80%.

15.03.2021 00:00
Kominek we współpracy z gazem - warto wiedzieć
Kominek we współpracy z gazem - warto wiedzieć

Bywają lokalne sytuacje meteorologiczne, takie „kumulacje” złych czynników, które sprawiają, że nawet umiejętne palenie sezonowanym drewnem nie gwarantuje, iż nie powstaną dogodne dla utworzenia smogu warunki. Podwójne rozwiązanie ogrzewania, dostępnym lokalnie odtwarzanym drewnem i czystym emisyjnie gazem, może zoptymalizować koszty ogrzewania, a w sytuacjach „czerwonego alertu” poważnie zredukować zagrożenie smogowe.

10.02.2021 00:00
Ogrzewanie domu klimatyzacją ze wsparciem kominka
Ogrzewanie domu klimatyzacją ze wsparciem kominka

Według wyliczeń Adama Matusiakiewicza z firmy Viessmann ogrzewanie klimatyzacją Vitoclima 200 jest 15% tańsze niż ogrzewanie za pomocą kotła kondensacyjnego. Autor poleca, by taki system uzupełnić na przykład kominkiem, który wesprze system w razie "klęski żywiołowej" czy spadku temperatury poniżej -15 stopni Celsjusza. Kominek doskonale odnajduje się w roli uzupełnienia niedoborów ciepła jako jak podaje autor: doskonałe, bezawaryjne, tradycyjne i ekologiczne

04.01.2021 00:00
Nowoczesne systemy rekuperacji - system Vent-Flex
Nowoczesne systemy rekuperacji - system Vent-Flex

System VENT-FLEX to najnowsze rozwiązanie w zakresie wentylacji dla domów, mieszkań oraz budynków o małej kubaturze. VENT-FLEX to przewody elastyczne, skrzynki rozprężne, rozdzielcze, za pomocą których w szybki i skuteczny sposób można wykonać instalację wentylacji mechanicznej przy zgodności ze wszystkimi przepisami budowlanymi obowiązującymi w Unii Europejskiej.

17.04.2020 00:00
Współpraca kominka z kotłem grzewczym
Współpraca kominka z kotłem grzewczym

Jednym z często pojawiających się układów jest połączenie kominka z płaszczem wodnym wraz z kotłem olejowym bądź gazowym. Warunkiem pracy obu urządzeń jest odpowiednia konfiguracja układu hydraulicznego i automatyki sterującej.

14.03.2011 00:00
Przeczytaj także
Reklama