Reklama
News will be here

PIECOBLOG: Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce

Jesteśmy w Ostrołęce. Odwiedzamy Muzeum Kultury Kurpiowskiej i już na wstępie pytamy, czy na ekspozycjach muzealnych znajdują się piece. Okazuje się, że jest jeden piec, w sali na piętrze. Chciałyśmy iść bezpośrednio do pieca, bo czas naglił.
PIECOBLOG: Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce
Piec z k. XIX zapewne ze znakomitej wytwórni, może miśnieńskiej, w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce

Jesteśmy w Ostrołęce. Odwiedzamy Muzeum Kultury Kurpiowskiej i już na wstępie pytamy, czy na ekspozycjach muzealnych znajdują się piece. Okazuje  się, że jest jeden piec,  w sali na piętrze. Chciałyśmy iść bezpośrednio do pieca, bo czas naglił, czekała nas jeszcze daleka droga, a czas otwarcia muzeum też miał się ku końcowi, ale byli też inni turyści i należało podążać  zgodnie z obowiązującym kierunkiem i zaleceniami obsługi. Muzeum okazało się bardzo interesujące, ale co chwila pytałyśmy Panią, która nam towarzyszyła czy daleko jeszcze do pieca.  A  kiedy weszłyśmy do sali,  gdzie w jednym z rogów stał cudownej urody eksponat... (na oktogonalnej podstawie z cylindryczną nastawą, przepięknie dekorowany... reliefowe kafle wypełniające z biało-kremową polewą i  puttami o zielono-brązowo-malinowej polewie) Jagoda z wrażenia upuściła foldery i informatory,  które zebrała w trakcie zwiedzania, a te „rozjechały się” wachlarzem po sali...

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej KOMINKI.ORG.

Pozwolono nam robić zdjęcia i jak zaczęłyśmy, to trudno było przestać… nie zwracając uwagi na przechodzących turystów, bo trzeba było sfotografować  każdy, nawet najmniejszy detal. 


Piec z k. XIX zapewne ze znakomitej wytwórni, może miśnieńskiej, w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce

Korona pieca z Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama