Nowość – piece kominkowe Blaze

Skupiamy się na badaniach i rozwoju, wdrażając do swoich produktów wiele innowacji, które przekładają się na wysoką jakość i trwałość naszych produktów. Jesteśmy znani z cenionych kotłów na biomasę: drewno i pellet. Obecnie korzystając z wieloletniego doświadczenia w spalaniu biomasy poszerzamy ofertę o dwa modele wolno stojących pieców kominkowych o wyjątkowych funkcjach umożliwiających wydajne i czyste spalanie drewna.
nowosc-piec-kominkowy-blaze

Blaze Element

To kominkowy piec łączący wysoką jakość spalania drewna z doskonałym wzornictwem. Dzięki przemyślanej konstrukcji i materiałom o wysokich parametrach (blacha o grubości 3 i 5 mm oraz ceramika szamotowa o doskonałej odporności termicznej) piec wyróżnia długa żywotność. Atrakcyjną wizję ognia zapewnia duża powierzchnia przeszklenia a zoptymalizowany rozkład powietrza gwarantuje wysoką jakość spalania drewna. Nasze kompaktowe piece oferują szeroki zakres mocy (od 3 do 9,1 kW w zależności od modelu), dzięki czemu idealnie nadają się do różnych nieruchomości: domów, mieszkań, restauracji. Piec dostępny jest w dwóch rozmiarach i kilku wersjach kolorystycznych. 

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale: Produkty i nowości kominkowe

Blaze Spirit

To wszechstronny piec kominkowy, który można uzupełnić o wodny wymiennik ciepła, który pozwala przenieść 60% mocy pieca na wodę. Z kolei płaska górna płyta pieca idealnie nadaje się do podgrzewania potraw. Spirit to piec kominkowy w którym wykorzystaliśmy kilka unikalnych rozwiązań:

  • OPATENTOWANY system mechanicznego wykrywania pozostałości paliwa, który automatycznie odcina dopływ powietrza, gdy w palenisku pozostanie tylko warstwa gorącego żaru. System zapobiega niepotrzebnej utracie ciepła, oszczędza paliwo oraz ułatwia wznowienie pracy w przypadku nowej partii drewna;
  • OPATENTOWANY ruszt pionowy umożliwiający stopniowe spalanie wykonany z betonu ogniotrwałego zapewnia efektywne wykorzystanie paliwa, drewno spala się równomiernie i można dodać więcej opału.
  • OPATENTOWANA ruszt mechaniczny, który zapewnia bezpyłowe i proste odpopielanie bez konieczności wyłączania pieca.


Dodatkowo piec posiada zasłonę dymną zapobiegającą przedostawaniu się dymu do pomieszczenia. Z kolei duża komora spalania oraz popielnik zapewniają długą pracę pieca przy minimalnej konserwacji – co podnosi walory użytkowe urządzenia. Piec dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych i dwóch mocach: 8 lub 12 kW.

Blaze Harmony
tel. +48 510 364 303
[email protected]
www.blazeharmony.com


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama