Reklama

Hargassner - nowa jakość premium na polskim rynku kotłów c.o.

Hargassner to marka znana w całej Europie, wywodząca się z Austrii, której początki sięgają 1984 roku. Od początku firma stawia na jakość i innowacyjność dlatego jest pionierem w dziedzinie zautomatyzowanych systemów grzewczych zasilanych biomasą. Od wielu lat Hargassner osiąga międzynarodowe sukcesy i dlatego jest cenionym producentem na rynku kotłów na paliwa stałe. Firma może pochwalić się ponad 165 tys. zadowolonych klientów w ponad 42 krajach.
kotly-na-pellet-i-drewno

Grupa Hargassner w Polsce

Nasz kraj, głównie ze względu na dynamiczny wzrost gospodarczy, stał się kolejnym rynkiem na którym Grupa Hargassner dzieli się swoim doświadczeniem oraz nowatorskimi rozwiązaniami w dziedzinie ogrzewania. W 2021 r. Grupa przejęła jedną z najstarszych marek kotlarskich w Polsce - Rakoczy, należącą do firmy Rakoczy Stal, która dzięki 50-letniemu doświadczeniu ma ugruntowaną pozycję na polskim rynku.

Rakoczy Stal przeszła pełną transformację od tradycyjnych kotłów po najnowocześniejsze, automatyczne kotły na paliwa stałe zgodne z 5 klasą oraz dyrektywą unijną Ekoprojekt. Obecnie firma produkuje wyłącznie kotły na pellet.

Więcej ciekawych artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale Ekologia

W ramach ekspansji Grupy Hargassner i wejścia na polski rynek urządzeń grzewczych, firma Rakoczy Stal stała się autoryzowanym dystrybutorem oraz serwisantem austriackich kotłów Hargassner na terenie Polski.

Połączenie wiedzy, bogatego doświadczenia oraz kapitału ludzkiego Grupy Hargassner i firmy Rakoczy Stal uwolniła ogromny potencjał produkcyjny i technologiczny do tworzenia nowych, nowatorskich produktów, które całkowicie zmienią europejski rynek kotłów na biomasę.

kocioł hargassner na pellet
kocioł rakoczy firemax , kocioł na biomasę do ogrzewania domu

     

 

 

 

 

 

Bogata oferta kotłów na biomasę

Marka Hargassner posiada w swoim portfolio produktów urządzenia jakości premium na pellet, zrębkę drzewną, a także drewno kawałkowe. Są to urządzenia zaawansowane technologicznie posiadające liczne rozwiązania, które zrewolucjonizowały branżę grzewczą. Szeroki wachlarz dostępnych wariantów, a także zakres mocy wszystkich urządzeń od 6 kW do nawet 2500 kW (w zależności od zapotrzebowania na ciepło) sprawia, że kotły Hargassner znajdują zastosowanie zarówno w małych domach jednorodzinnych, gospodarstwach rolniczych, a także średniej wielkości firmach czy zakładach przemysłowych.

Produkty marki Hargassner polecane są w szczególności klientom ceniącym najwyższą jakość, stawiającym na produkty premium, którym zależy na nowoczesnych rozwiązaniach zwiększających wygodę i komfort użytkowania, a także ceniącym sobie profesjonalną obsługę serwisową.

Ofertę Grupy Hargassner wzbogaciły kotły na pellet Firemax produkowane przez firmę Rakoczy Stal. To znane na polskim rynku z dobrego stosunku jakości do ceny kotły, cenione z łatwej obsługi i wielu dostępnych wariantów. Firemax to flagowy produkt, który doczekał się ulepszeń, kilku wersji mocy (10-30 kW), a także wielu zasobników do wyboru, co daje aż 120 dostępnych wariantów. Kompaktowość tego kotła na pellet sprawia, że idealnie sprawdzi się w domach jednorodzinnych i małych firmach.

Dofinansowanie z Programu Czyste Powietrze

Wszystkie urządzenia marki Hargassner i Rakoczy zasilane pelletem czy drewnem spełniają wymogi Programu Czyste Powietrze. Co najważniejsze, są to produkty o podwyższonym standardzie emisyjności (emisja pyłów poniżej 20mg/m3), co sprawia, że na zakup tych urządzeń przysługuje większe dofinansowanie w ramach programu.

Dowiedz się więcej

Więcej informacji i szczegółów o produktach znajduje się na stronie internetowej www.rakoczy.pl oraz na kanałach firmowych w mediach społecznościowych. Zapraszamy także do kontaktu bezpośredniego z firmą Rakoczy Stal Sp. z o.o. - autoryzowanym dystrybutorem kotłów marki Hargassner i częścią austriackiej Grupy.

Nagroda Zielony Płomień magazynu "Świat Kominków"

za rozwiązania proekologiczne dla kotła Smart Kombi Hargassner (na zdjęciu otwierającym)

 

 

  

Autoryzowany Przedstawiciel Marki Hargassner w Polsce Rakoczy Stal Sp. z o.o.
+48 15 813 69 69, +48 669-659-394
e-mail: [email protected],  www.rakoczy.pl


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama